Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Skąd "bierzecie" muzykę?

Skąd "bierzecie" muzykę?  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • ?ci?gam z Internetu
      8
    • Kupuj? w sklepie
      3
    • Inne, jakie?
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

Krótka piłka z jakiego źródła pochodzi muzyka której słuchacie, czy ściągacie ją z Internetu, kupujecie w sklepie czy też może z jakiegoś innego, a jeżeli tak to z jakiego?

Ja od jakiegoś czasu nic już nie ściągam, za to często odwiedzam pułki z płytami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Uważajcie na opcję ściągam z internetu ; )

A czemuż to :mrgreen: , no pisać a nie tylko ankietę, jak już łamać prawo to jakoś to trzeba uzasadnić :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dymuś   

Ja jednak jestem złodziejem. Okradam swoich ulubieńców. Nie kupuje płyt oryginalnych bo są za drogie, a z netu ściągnę i mam za darmo. No patrz... Śmiem nazywać się fanką Nightwisha, Blind Guardian i innych... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Z sieci nie ściągam praktycznie nic, mam dosłownie pojedyncze kawałki, ale i tak wszystko legalnie (oficjalne strony itp.). Jeśli chodzi o płyty, to przyznam szczerze, że wolę kupić sobie raz na jakiś czas jedną oryginalną, niż mieć kilka "piratów". Przede wszystkim staram się jednak szanować czyjąś pracę, a załatwiając sobie muzykę nielegalnie, źle bym się z tym czuł. Inna sprawa, że taka oryginalna płytka pięknie wygląda w zbiorku, ma w sobie jakąś magię. Plusem dla mnie jest fakt, że zespoły których słucham zazwyczaj wydają płyty w dość niskich cenach (moje ulubione LC poniżej 30 złotych), więc nawet moja kieszeń aż tak bardzo nie cierpi na tym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dymuś   
Z sieci nie ściągam praktycznie nic, mam dosłownie pojedyncze kawałki, ale i tak wszystko legalnie (oficjalne strony itp.). Jeśli chodzi o płyty, to przyznam szczerze, że wolę kupić sobie raz na jakiś czas jedną oryginalną, niż mieć kilka "piratów". Przede wszystkim staram się jednak szanować czyjąś pracę, a załatwiając sobie muzykę nielegalnie, źle bym się z tym czuł. Inna sprawa, że taka oryginalna płytka pięknie wygląda w zbiorku, ma w sobie jakąś magię. Plusem dla mnie jest fakt, że zespoły których słucham zazwyczaj wydają płyty w dość niskich cenach (moje ulubione LC poniżej 30 złotych), więc nawet moja kieszeń aż tak bardzo nie cierpi na tym.

Zgadzam się z Tobą. Jednak trzeba zauważyć, że nie wszyscy mają pieniądze na tak drogie płyty. Ja oczywiście ściągam wszystko legalnie. Z legalnych stron nie po kryjomu z jakiś stron pirackich. A ja właśnie słucham zespołów takich którzy wydają drogie płyty Nightwish w Polsce płyta kosztuje ponad 60 złotych trochę szkoda kasy. Wolę sobie kupić jakieś ciuchy niż na płytę wydać, jeśli mogę to z netu ściągnąć. I oczywiście szanuje pracę Tuomaska, ale niech też się opanuje. 5 singli wydał z płyty Dark Passion Play, bez przesady!! Jedyną płytę którą mam oryginalną NW, a raczej singiel jest Amaranth. Musiałam kupić, bo nie mogłam się wypalić bez niczego do podpisywania autografów. Ostatecznie dostałam autograf na plakacie :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Najczęściej ściągam Bearsharem, chociaż mam też trochę oryginalnych płyt. Kiedy nie mam pomysłu co chce dostać na Gwiazdkę lub urodziny to proszę o jakąś dobrą płytę. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fevon   
Uważajcie na opcję ściągam z internetu ; )

A czemuż to :mrgreen: , no pisać a nie tylko ankietę, jak już łamać prawo to jakoś to trzeba uzasadnić :D

Też ściągam z neta, tyle że to jest legalne, wystarczy zobaczyć do ustawy o prawie autorskim, nielegalne jest rozpowszechnianie. Dlatego jeśli ściągacie z FTPów to luzik, ale jeśli korzystacie z torrentów to już łamiecie prawo, bo w tej samej chwili co download robi się upload ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.