Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Albinos

Jak tanio zrobić dobry film wojenny

Recommended Posts

Sam sprzęt ich troche kosztował do tego niezła kamera i bardzo dobry komputer z programem odpowiednim. Jednakże ten film nic nie mówi o historii... taka zabawa grafikó.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
Sam sprzęt ich troche kosztował

Jednak nie podejrzewam żeby aż tyle co "super efekty" w TTS.

Jednakże ten film nic nie mówi o historii... taka zabawa grafikó.

A czy ma coś mówić? To jest tylko pokaz możliwości. Jak widać odpowiedni sprzęt daje naprawdę spore możliwości. Warstwa historyczna to akurat coś zupełnie innego niż samo zrobienie efektownie wyglądającej bitwy. Co do tej zabawy grafików... może i zabawa, tylko czemu nasi graficy robiący na poważnie sceny do TTS nie mogli się tak postarać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

Zadziwiające... Nigdy nie uwierzyłbym w to, że troje ludzi może odwalać robotę za całą armię aliancką i niemiecką obronę :wink: Ciekawe, ciekawe, czy ci trzej panowie zrobią taki dłuższy film :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites
widiowy7   

To komputery?

Mi się marzy, żeby ktoś, kiedyś, gdzieś zrobił dwa filmy.

Jeden to bitwa nad Bzurą, drugi to Powstanie Warszawskie, nawet w wersji przygodowej.

A są w Warszawie miejsca, gdzie dałoby się to nakręcić

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

A mnie się najlepiej ogląda - choć tematyka mi nie leży - filmy drugowojenne. Jest ten klimat (niedawno obejrzałem sobie "O jeden most za daleko" i zrobiło na mnie wrażenie), czuć i widać to poświęcenie wojaków, widać ich zażyłość między sobą, ich odwagę, brawurę etc. A w filmach przedstawiających inne epoki jakoś mi tego brakuje (wyjątkiem jest reszta XX wieku - zwłaszcza "Helikopter w ogniu" i "Byliśmy żołnierzami").

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
Nie wiem czy tak tanio jak Jarpen zauważył... mieli wsparcie BBC jeszcze... zwykłej osoby nie stać na taki osprzęt.

Zwykłej nie stać, ale stacje telewizyjne byłoby stać na coś takiego, szkoda tylko że żadna jeszcze nie wpadła na to, aby coś takiego zrobić.

Jak na razie metodami amatorskimi będzie powstawał film o Powstaniu Warszawskim. Znajomy z GRH "Radosław" gdy ostatnio rozmawialiśmy, powiedział mi że co prawda na razie trwają prace nad scenariuszem, ale miejsce i sprzęt już mają. Zostaje jeszcze kwestia odpowiedniej obróbki, ale to ponoć już też sprawa do załatwienia. Tak więc może za jakiś czas powstanie mini produkcja o powstaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.