Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Lao Che - fenomen polskiej sceny rockowej

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta fenomenalna. 'Szkoda' , 'Bajka o śmierci' , 'Ma czar karma' i 'Haba haba i ding ding dong' jak na razie wpadły mi najbardziej w ucho.

W marcu(tak, wiem, że to 4 miesiące) koncert w Opolu !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czekam do soboty, bo wtedy kupię oryginalną płytę. Jak na razie raczę się singlem promującym i nie powiem, nie powiem, całkiem całkiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Trzeci dzień raczę się nową perełką "Spiętego" i mogę powiedzieć jedno... chapeau bas Mr. "Spięty", dawno nie słyszałem tak genialnej płyty. Po raz kolejny wokalista Lao pokazał, że jest absolutnie świetnym muzykiem. Tam w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Każdy jeden kawałek, każda minuta, sekunda to istna uczta. Jak na wcześniejszych płytach Lao każde kolejne odsłuchanie, to nowe odkrycie, kolejny wyłapany smaczek. Teksty jak to na "Spiętego" przystało, na najwyższym poziomie. Aż strach się bać, co to będzie na czwartej płycie Lao Che...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ma czar ta płyta, bezsprzecznie ma czar...

Czwarta płyta powiadasz... Wiadomo coś więcej o tematyce czy to wyjdzie w praniu? :>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

O tematyce nic nie wiem, jak dotąd czytałem tylko o zmianach od strony stricte muzycznej (mniej gitar, większa ilość klawiszy i samplera). Więc pewnie wyjdzie w praniu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jakby ktoś był ciekaw, singiel promujący czwartą płytę "Prąd stały/prąd zmienny", jest już dostępny:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja już chcę koncert...

Może uda mi się w marcu być na koncercie w Krakowie ^_^

Odnośnie nowej płyty mam pewne obawy odnośnie sampli, aby ich po prostu nie było za dużo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Odnośnie nowej płyty mam pewne obawy odnośnie sampli, aby ich po prostu nie było za dużo.

Jedyne moje obawy ograniczają się do tego, żeby płyta nie różniła się specjalnie do tego, co można było usłyszeć w singlu zapowiadającym płytę i wzmiankowanym promomixie. Bo jak na razie bardzo mi pasuje coś takiego. Chociaż jestem lekko nieobiektywny, jako że wszystko czego się Lao dotyka, podoba mi się już na starcie:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jedyne moje obawy ograniczają się do tego, żeby płyta nie różniła się specjalnie do tego, co można było usłyszeć w singlu zapowiadającym płytę i wzmiankowanym promomixie.

A ja mam wrażenie, że Lao idzie troszkę w stronę Fisza, a ja takiej muzyki niestety nie lubię.

Bo jak na razie bardzo mi pasuje coś takiego. Chociaż jestem lekko nieobiektywny, jako że wszystko czego się Lao dotyka, podoba mi się już na starcie:)

Chodzi o tematykę, czy też o barwę dźwiękową? Jeśli o to pierwsze to zgadzam się w 100%, moje obawy dotyczą tego drugiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A ja mam wrażenie, że Lao idzie troszkę w stronę Fisza, a ja takiej muzyki niestety nie lubię.

Problem w tym, że nie wiadomo do końca, co oni tak naprawdę kombinują. Już nie raz pokazywali, że lubią bawić się różnymi stylami, szukać ciągle czegoś nowego. Wystarczy popatrzeć na to, jaką drogę do obecnego stanu przeszli. Od wcześniejszego projektu w "Koli", przez "Gusła", "Powstanie Warszawskie" po "Gospel" i teraz jeszcze "Prąd stały/Prąd zmienny". A dodaj do tego jeszcze "Antyszanty" samego "Spiętego" czy nawet i płytę menadżera Lao, "Praczasa" (w którą "Spięty" też się jakoś tam zaangażował). Nie stoją w miejscu. Dlatego szufladkowanie ich, po jednej płycie... nie, to zły pomysł:lol: Teraz bawią się w samplery, a za 2-3 lata spokojnie mogą pójść w coś kompletnie innego. Najlepiej to widać na przykładzie "Gospel". Nie miało być spójnej historii, a proszę co wyszło.

Chodzi o tematykę, czy też o barwę dźwiękową? Jeśli o to pierwsze to zgadzam się w 100%, moje obawy dotyczą tego drugiego.

I to i to. Może to dlatego, że sam mam dość szerokie zainteresowania muzyczne (od Joaquina Rodrigo [absolutnie perfekcyjne Concierto de Aranjuez] i Wagnera przez Vangelisa, Johna Williamsa, Czesława Niemena i Erica Claptona po Nickelback i Scorpions, przeplatane Sabatonem, Emilianą Torrini oraz Amy Macdonald z wisienką w postaci Lao Che i Mike'a Pattona a i dla Vavamuffin znajdzie się miejsce), dlatego takie eksperymenty nie są dla mnie niczym szokującym. Powiem więcej, za to między innymi ich uwielbiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlatego szufladkowanie ich, po jednej płycie... nie, to zły pomysłwink.gif

A gdzież ja ich szufladkuję? ;) Wyraziłem swoje obawy w sprawie tego, że płytę mogą zdominować sample, ot po prostu nie lubię takiego grania, ale jak to się mówi de gustibus... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A choćby pisząc, że idą w jakąkolwiek stronę;) Patrząc na nich nie wiadomo, w jaką stronę idą. Raz bawią się tym, za chwilę czymś kompletnie innym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A choćby pisząc, że idą w jakąkolwiek stronęwink.gif

Sami przecież mówili, że będzie zdecydowanie więcej sampli aniżeli gitar, co nasunęło mi pewne skojarzenia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.