Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Piotr Włostowic

Recommended Posts

Tofik   

Jak oceniacie tą postać? Czy dobrze robił chcąc załagodzić spór pomiędzy Władysławem II a juniorami? Jak oceniacie jego działania w czasie panowania Bolesława Krzywoustego? Zapraszam do oceny tej postaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

IMHO jego działania za Władysława II były słuszne, bo co tu dużo mówić, w teorii zasada senioratu wg Krzywoustego była całkiem niezła. Do tego wojskowym też był całkiem niezłym, wg Pietrasa takiego człowieka mogącego zapanować nad zamieszaniem w armii zabrakło m.in. nad Sajo w 1132 r.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.