Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

Tomasz N ma rację. Zostawić truchło na miejscu.

Swoją drogą ciekawym ( bo w Moskwie nie byłem) czy pobierane są opłaty za wejście do mauzoleum?

Bo chodzi mi o ekonomiczną stronę przedsięwzięcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ostatnio na National Geografic pokazywano film o historii mumii Lenina i o samym ośrodku.

Finansuje je państwo, ale skromnie. Dodatkowe fundusze zarabia na nowej modzie, która opanowała bogatych Ruskich. Ostatnio lubią sobie mumifikować swoich zmarłych.

Wykonuje też zlecenia od biologów i archeologów, którzy czasem odkopią na Syberii jakieś zamarznięte zwłoki.

Przypomniała mi się anegdota związana z Leninem.

Bodajże w 1925 Moskwę nawiedziła powódź, która spowodowała "wybicie" szamba, które z kolei zalało zwłoki.

Jeden z niedorzniętych hierarchów cerkiewnych skomentował:, „Jakie relikwie, takie oleje!"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Gregski napisał:

Finansuje je państwo, ale skromnie.

To zdanie pracowników instytutu zajmującego się mumią, stąd mało obiektywne. W takim NASA też uważają, że dostają mało kasy, a kwoty przeputują miliardowe. Poza tym zapominasz o ochronie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
emigrant   

Nie widzę żadnych przeszkód, aby mumia Lenina sobie leżała w mauzoleum. :razz:

Ja też. Tym bardziej, że to truchło coraz bardziej do dzisiejszej Rosji pasuje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co tam Lenin. Żywi komuniści to jest problem.

Niech zostanie w mauzoleum. Utrzymanie go na tyle dużo kosztuje, że pewnie znacząco zmniejsza możliwości wojenne Rosji. A taniej nie będzie.

Tak , z żywi komunistami większy problem <_<

A truchło Lenina , spalić i prochy rozrzucić na cztery wiatry , przed spaleniem wbić osikowy kolek i ciachając łeb , są jakieś inne sposoby na wampiry ?

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sposoby na wampiry to można jeszcze napchać ciało czosnkiem i uderzać je dużą i ciężką książką. Moim zdaniem ciało Lenina zostawić tam gdzie jest. Trup nie zrobi żadnych kłopotów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Moim zdaniem ciało Lenina zostawić tam gdzie jest.

Zwłaszcza, że Narya i tak go odkopie. Poza tym jego już tam nie ma. On jest w Terabitha.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sposoby na wampiry to można jeszcze napchać ciało czosnkiem i uderzać je dużą i ciężką książką. Moim zdaniem ciało Lenina zostawić tam gdzie jest. Trup nie zrobi żadnych kłopotów.

Wszystkimi tomami "Kapitału"?

A mnie mumia nie przeszkadza, widziałem dwukrotnie - robi wrażenie... otoczka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niech lezy i cieszy swym widokiem ciekawskich.Nawet dalej bym poszedl i wprowadzil powszechnie obyczaj mumifikacji znanych osobistosci.Po okreslonej liczbie lat by mozna bylo sobie ich odplatnie poogladac,tak jak obecnie faraonow w Kairze.Dlaczego nie ,duza frajda dla historykow i turystow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według mnie należy pogrzebać Iljicza. Ludzie, którym bliskie są idee Ojca Rewolucji, i tak pewnie będą równie chętnie odwiedzać jego grób, jak i wcześniej mauzoleum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Pogrzebać, pogrzebać!

Tam nawet mają dobre miejsce na taki pochówek. Pod kremlowskim murem!

U nas też jest tradycja, że takich osobników zakopywano gdzieś pod płotem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

2. [Ogólnie] - Tym rożnimy się od zwierzątek, że szanujemy zmarłych [wszystkich] bez względu na to kim byli "za życia".

Protestuję: zwierzęta również szanują swoich zmarłych vide słonie, małpiate. To, że nie mają cmentarzy w ludzkim pojęciu, to nic nie oznacza. Po prostu nie wykształciły tych umiejętności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może władze obawiają się reakcji ludzi: profanacji grobu, czy jakiś demonstracji ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

2. [Ogólnie] - Tym rożnimy się od zwierzątek, że szanujemy zmarłych [wszystkich] bez względu na to kim byli "za życia".

(...)

pozdr

Z niewiadomych mi powodów jakoś nie potrafię w sobie wykrzesać szacunku względem osób pokroju:

Irmy Grese, Johanna van Loosena, Wasilija Błochina...

Tomasz N ma rację. Zostawić truchło na miejscu.

Swoją drogą ciekawym ( bo w Moskwie nie byłem) czy pobierane są opłaty za wejście do mauzoleum?

Bo chodzi mi o ekonomiczną stronę przedsięwzięcia.

Wstęp jest bezpłatny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.