Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
{*_*} elta

Mój ulubiony zespół to...

Rekomendowane odpowiedzi

Lu Tzy   

Zasadniczo moje organa sluchu okupuja ludzie wystepujacy pod wlasnym nazwiskiem: Lech Janerka, John Cale, Tom Waits, Lou Reed, Jeff Beck, Patty Smith, Maciej Malenczuk, Miles Davis, John Coltrane, Thelonius Monk, Jan Bach.

Cenne kapele?

Swietliki

Homo Twist

Klaus Mittwoch

Maanam (do 'Rozy')

Aya RL

Wlochaty

The Cream

The Rolling Stones

Led Zeppelin

Black Sabbath (tylko trzy pierwsze albumy)

Velvet Underground

The Mahavishnu Orchestra

Modern Jazz Quartet

Captain Beefheart and His Magic Band

The Doors (za 'L.A. Woman')

Joy Division

The Police

Sex Pistols

The Clash.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Pink Floyd przede wszystkim

A jak Ci się podoba pierwszy album, bo podobno fanów PF dzieli się na tych którzy kochają pierwszy a resztę już mniej lub wcale (czyli tak jak ja) lub tych którzy nie bardzo trawią dzieło Baretta, a zachwycają się resztą dorobku kapeli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Joy Division

O proszę! Na mojej liście ulubionych zespołów figuruje Joy Division ;) Ale New Order nie trawię...

Jednak pierwsze miejsce na mojej liście zajmują moi ulubieńcy z Liverpoolu- oczywiście The Beatles!

Swietliki

Kocham "Filandię" - co za cudowna piosenka!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pink Floyd przede wszystkim

A jak Ci się podoba pierwszy album, bo podobno fanów PF dzieli się na tych którzy kochają pierwszy a resztę już mniej lub wcale (czyli tak jak ja) lub tych którzy nie bardzo trawią dzieło Baretta, a zachwycają się resztą dorobku kapeli.

Podoba się podoba... choć oczywiście starsze bardziej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Podoba się podoba... choć oczywiście starsze bardziej ;)

Panie co Pan rozumiesz przez starsze toć The Piper at the Gates of Dawn jest pierwszym albumem PF, no chyba że mówimy/piszemy o jakimś innym albumie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Kurde, miało być nowsze ;) przejęzyczenie

A to wszystko jasne ;)

Czyli odwrotnie niż ja, co nie zmienia faktu, że PF to świetny zespół nawet bez Baretta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Joy Division

O proszę! Na mojej liście ulubionych zespołów figuruje Joy Division ;) Ale New Order nie trawię...

Jednak pierwsze miejsce na mojej liście zajmują moi ulubieńcy z Liverpoolu- oczywiście The Beatles!

Swietliki

Kocham "Filandię" - co za cudowna piosenka!

Joy Division to diament w mierzwie muzyki lat osiemdziesiatych. Ktorej kleistym i rozpackanym przykladem jest dla mnie i New Order. Wiec sie zgadzamy.

Swietliki zas trafily na wykaz rzeczy najsmaczniejszych za caloksztalt albumu 'Ogrod koncentracyjny'. Sa tam rzeczy, co klada na podloge. I nie pozwalaja wstac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
oy Division to diament w mierzwie muzyki lat osiemdziesiatych. Ktorej kleistym i rozpackanym przykladem jest dla mnie i New Order. Wiec sie zgadzamy.

Ian Curtis nadawał Joy Division charakter. New Order jest bez charakteru...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bartecki   

Ja słucham generalnie muzyki z naszego krajowego podwórka, tzn: Dżem, T.Love, trochę Lady Pank, Kazik, Shakin' Dudi a z innej beczki uwielbiam Bajora.

Zagranica: Rod Steward, Eric Clapton...on jak wino :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Joy Division to diament w mierzwie muzyki lat osiemdziesiatych. Ktorej kleistym i rozpackanym przykladem jest dla mnie i New Order. Wiec sie zgadzamy.

Lu Tzy

A The Smiths, Morrissey, Stone Roses, Roxy Music, Brian Eno, Bauhaus itd. itp. Post-punk, Nowa Fala a nawet New Romantic (jeśli zaliczyć do tego nurtu Japan, wczesne płyty Ultravox czy Adama Anta) to były prawdziwe muzyczne wydarzenia. Ośmielę się nawet powiedzieć, że wśród najwybitniejszych przedstawicieli muzyki lat 80-tych Joy Division było jednym z mniej ciekawych zespołów (dzisiaj wracają do mody na fali filmu "Control").

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szarak   

Trochę się pewnie wyróżnię: Depeche Mode - jak do tej pory nikt chyba nie wymienił ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie na pierwszym miejscu zawsze było, jest i będzie Jethro Tull:) Poza tym oczywiście Pink Floyd, Purple i cała ta hardrockowa zgraja, a na sen i ukojenie - zawsze i wszędzie David Sylvian!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Argaleb   

Ja tam wolę rocka i metal:D

- Linkin Park

- Metallica

- System of a Down

- Breaking Benjamin

No i jeszcze Jacek Kaczmarski ale to chyba nie zespół:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.