Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tankfan

Quiz wojskowość

Rekomendowane odpowiedzi

Tankfan   

Co to jest?

apfsds.jpg

Proszę podać oznaczenie oraz nazwę potoczną tej amunicji.

Podpowiedź: Desert Storm 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

APFSDS czyli nowoczesna odmiana APDS, przeciwpancerny z odrzucanym sabotem, potocznie zwany "podkalibrowym", stabilizowany rzechwowo. Zdjecie wykonane jest tuz po opuszczeniu lufy, kiedy odpada sabot. Dlaej leci już tylko wykonana z twardego materiału "strzałka" sabilizowana lotkami.

To rozwiazanie pozwala utrzymać duża prędkość pocisku na znacznie większych odległosciach. natomiast dla pocisków niszczących cel energia kinetyczna własnie prędkosc jest najwazniejsza. Po raz pierwszy czegos w tym stylu uzyli alianci pod koniec II WŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Hauer wszystko to prawda ale mi chodziło o nazwę tego pocisku w sensie jaki to typ oraz jego nazwę potoczną popularną wśród czołgistów US.Army.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Aaaa bardziej szczegółowo... to jak Desert Storm to będzie to M829 / "srebrna kula" ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Uznaje, zadaj pytanie.

Ps. Dokładniej to jest M829A1 "Silver Bullet" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Nie mam pomysłu to proste zadam.

Jak nazywa się ten zestaw:

fociaog4.jpg

[ Dodano: 2008-01-31, 10:45 ]

Dla ułatwienia inne ujęcie:

cos2td1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

To artyleryjsko-rakietowy zestaw ZUR-23-2KG, składający się z armaty p-lot. ZU-23-2 i dwóch przeciwlotniczych zestawów rakietowych GROM-1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Nikt jakos nie odpowiada... czy to jest izraelski Negev ?

Szczerze to nie jestem pewien odpowiedzi... jeśli nie to prosze jakąs podpowiedz :P Teraz wszystko takie podobne robią ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Nie, nie jest to Negev. Jako podpowiedź dodam, że pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jakbym napisał coś więcej, to odpowiedź byłaby ewidentnie łatwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Mnie miłośnikowi Singapuru jest wstyd, ze sie nie połapałem. To pewnie Ultimax 100 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

To ja teraz? Ale i tak mi wstyd...

Jak w kodzie NATO nazywany był MIG-19 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Łatwiutkie. Mig- 19 to "Farmer". Był to pierwszy na świecie naddźwiękowy myśliwiec produkowany seryjnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.