Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Moje ulubione momenty filmowe to...

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

Jakie sa wasze ulubione momenty filmowe? Nie mam na mysli oczywiscie samych "TYCH" momentow, czasem jednak czlowiek wklada kasete czy plytke do odtwarzacza tylko po to, by obejrzec ulubiona scene z filmu :D

A wiec? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Chrzestny, kiedy na końcu do syna nierzyjącego Ojca Chrzestnego (Marlon Brando) zwracają się Don Corleone.

Kontakt, kiedy okazuje się, że film się nie nagrał ale trwał tyle czasu ile mówiła bohaterka, a wkońcu ludzie widzieli, że kapsuła spadła w kilka sekund, kto oglądał to wie o co mi chodzi.

Krzyżacy :D:D kiedy na końcu Jagiełło mówi o Jungingenie po przegranej przez niego bitwie, że rano mienił się władcą świata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Adwokat diałba" (Keanu Reeves ; Al Pacino) gdy Kevin Lomax (K.Reeves) strzela sobie w głowe :]]] a poźniej budzi się (?!) w ubikacji przed rozprawą

"Podejrzani" ( Kevin Spacey ) gdy agent Kujam czyta gazetke na scianie (sam koniec filmu) i dochodzi do wniosku ze wypuścił Keyser'a Söze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zapalonym fanem "Władcy pierścieni" więc lubię wrócić czasem do sceny śmierci Boromira, kiedy już umierając mówi do Aragorna : "razem poprawadzimy nasz lud mój druhu, mój przyjacielu mój królu" coś w tym stylu :P Sceny z filmów gangsterskich to też podstawa :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie raz powtarzałam moment 'WYPŁATY' w DNIU ŚWIRA :P

Oj tak, razem z "wykopsnięciem" pieska są to moje dwie ulubione sceny tegoż filmu, cudeńka.

Co do ulubionej sceny, hmm. Start C-47 w filmie "O jeden most za daleko", ogrom operacji w połączeniu z piękną muzyką zapadają w pamięć na długi czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja bardzo lubie parę momentów z "Billego Elliota":

-gdy biegnie i tańczy, bo jest zły na ojca i brata

- gdy jego ojciec, przerywa strajk, by wrócić do kopalni i zacząć zarabiać by zebrać na przesłuchania do Królewskiej Szkoły Baletowej w Londynie dla Billego i jego starszy syn, jest wściekły, a ojciec płacze i mówi, że on ma talent, że to dzieciak i że trzeba dać mu szansę

-przesłuchanie Billego, a zwłaszcza moment, kiedy mówi, że gdy tańczy jest wolny, jest jak ptak, że czuje ogień i elektryczność

- najpiękniejsza scena- gdy Billy jest dorosły i pojawia się na scenie w "Jerziorze łabędzim", najpiękniejsza muzyka- Czajkowski, Billy wykonuje skok, jest sam na scenie, inni tancerze wyglądają zza kurtyny, a jego ojciec płacze i to co widzi, porusza go- to jedna z najpiękniejszych scen w historii kina

Film "Stowarzyszenie umarłych poetów"

- gdy Keating jest zwalniany i wychodzi z sali i wtedy jego uczniowie (część) wstaje na ławki "Kapitanie, mój Kapitanie"

[ Dodano: 2007-02-16, 19:48 ]

Ojciec Chrzestny, kiedy na końcu do syna nierzyjącego Ojca Chrzestnego (Marlon Brando) zwracają się Don Corleone.

Tak, to kapitalny moment, ale takim momentem w tym filmie, który też się pamięta, to gdy Michael Corleone w restauracji wstępuje na złą ścieżke- ostatecznie.

Jeszcze zapomniałam o momentach w filmie"Casablanca"

-kiedy Bogart widzi Bergman w swojej restauracji, później na lotnisku, kiedy Bergman odlatuje, te słowa na pożegnanie a potem jak w Bogarcie rodzą się sentymentalne, patriotyczne uczucia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Takich scen jest wiele :lol:

np. w "Alen's II" jest scenka, w ktorej to oddział komandosów wchodzi do laboratorium, i jakiś kolo puka w akwarium, w którym w formalinie pływa zakonserwowany obcy. Nagle ta ośmiernica ożywa... Zarówno dwadzieścia lat temu, będąc w kinie zauważyłem, jak wiele osób "dygnęło" (ja sam zresztą też :lol: ) - tak i teraz (chociaż wiem, co nastąpi - daje się na to nabrać :lol: )

- W "Pulp Fiction" jest taniec Travolty z Thurman. Tańczą twista. Bosko :roll:

(no i końcówka - "Zeb zszedł :roll: )

-"Gladiator" - końcówka. Naprawdę fajna.

Jest jeszcze wiele filmów, które nawet ze względu na dialogi, warto wielokrotnie obejrzeć ("Miś", "Psy").

I jest jeszcze jeden film. "Matrix". Scena, kiedy to Keanu z Carie Anne Moss wychodzą z windy. Czeka na nich odział policji. Rozpoczyna się jatka... (posiadaczom kin domowych zalecam delikatne zgłośnienie, włączenie aktywnego subwoofera, otwarcie browarka, + wygodne miejsce na kanapie :lol: - efekt napradę powala :roll: )

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Oczywiście sceny walk na miecze świetlne w "Star wars". Np. Quaiqon Jinn (czy jakoś tak) & Obi Wan - Kenobi vs Darth Maulth (czy jakoś tak) [potem Obi Wan - Kenobi vs Maulth], Obi Wan - Kenobi vs Lord Vader, Luke Skywalker vs Lord Vader. Uwielbiam patrzeć na te sceny, uwielbiam ten szczęk oręża ( :lol: ), uwielbiam być tak trzymany w napięciu, uwielbiam takie wykorzystanie zdobyczy techniki (np. szybkie ruchy walczących, czy dalekie skoki).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

:PPluton - moment jak Berenger strzela do Dafoe, potem jak Dafoe ucieka przed Vietkongiem i ginie, a amerykanie to oglądają. Do tego scena na koncu, gdzie do lejów po bombach są wrzucane zwłoki ludzi - przez buldożery.

:)Kruk - gdy Lee deklamuje "Kruka" Poe, walczy z tym murzynem, i teksty typu: It can't rain all the time, Victims, aren't we all, Mother is the name of God on the lips and hearts of all children, Little things, used to mean so much to Shelly. I used to think they were kind of trivial. . . believe me, nothing is trivial. (sorry, że in english, ale bardziej mi się podoba orginalne, niż nasze tłumaczenia 8)).

:PCzas Apokalipsy - rajd na wioskę do Wagnera.

:arrow: Piąty Element - diva dance - muzyka i walka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lynx   

Czas Apokalipsy:

Kilgore: Smell that? You smell that?

Lance: What?

Kilgore: Napalm, son. Nothing in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed, for 12 hours. When it was all over, I walked up. We didn't find one of 'em, not one stinkin' dink body. The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

Ta scenka wymiata :Phttp://www.youtube.com/watch?v=z5eXFeW0aI0

Pluton: za to samo co kolega

Ronin: pościg ten pierwszy i ten drugi, wymiata.

Mad Max: pościg na autostradzie, trafiony znak drogowy i dziewczynka na środku drogi

Seksmisja: "kobieta mnie bije", "barykaduj, barykaduj" i "uwaga w tym mogą być promile"

Pulp Fiction: za historię zegarka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni atak Entów.

Kapuśniaczek scena jak jedzą kapuśniak.

Sexmisja: Skłodowska też była kobietą?

Kontakt: końcówa filmu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.