Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
kaazer

Filmy historyczno-dokumentalne

Rekomendowane odpowiedzi

kaazer   
''Stawka większa niż życie'' albo ''Czterej pancerni i pies''.

A jakies inne np o II Wojnie Swiatowej jakies szczegolne walki, konflikty itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

''Siedemnaście mgnień wiosny''-agent Stirlitz...ale na poważnie-polecam:

-''Stalingrad''

-''Kryptonim Gwiazda''

-''Szeregowiec Ryan''

-''Pianista''

-''Getto''

-''Most na rzece Kwai''

-''Bitwa o Anglię''

-''Ślicznotka z Memphis''

-''Yamato''

-''Okręt''

-''Wielka Czerwona Jedynka''

-''Kiedy ucichną działa''

-''Na tyłach wroga''

To jest klasyka filmów wojennych nt. II wojny światowej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
To jest klasyka filmów wojennych nt. II wojny światowej

Gdzieś Ci się zapodziały "O jeden most za daleko" i "Najdłuższy dzień", prawdziwe mistrzostwo kina wojennego.

Jeśli natomiast szukasz filmów stricte dokumentalnych, to polecam tę stronkę: http://www.wideow.superhost.pl/obrazy/page/6/ .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Przepraszam-wiedziałem, że o czymś zapomniałem-a te cztery filmy są jednymi z moich ulubionych, dzięki.Dorzucam jeszcze:''Most na Renie''

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś Ci się zapodziały

Jeżeli chcesz klasyki to jest jeszcze, co najmniej jeden, genialny film produkcji radzieckiej, kiedyś często powtarzany w naszej telewizji teraz jakby zapomniany – „Lecą żurawie”. Film naprawdę wart obejrzenia, choć sam już nie najlepiej go pamiętam, ale warto poszukać. Nie wiem jak z historyczną stroną tego filmu, ale ogólnie jest piękny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
''Kryptonim Gwiazda''

O - ten to ci dopiero klasyka :twisted:

Kiedyś kupiłem go w "Tesco" za 9,99, zareklamowany jako "NAJLEPSZY FILM WOJENNY OD CZASÓW "OKRĘTU" W. PETERSENA" (i ja naiwny, uwierzyłem...). Niech go Bies porwie ! :evil: Gorszej papki "bogojczyźnianej" nie widziałem od czasu filmów o Czapejewie i Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, gdy to jak gonili hitlerowca, to mu opadały spodnie ... :roll:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wymienie takie mniej znane a dobre :

''Szpital przemienienia''

''Inka 1946''

''Wyrok na Frańciszka Kłosa''

''Godzina W ''

''Przygotowanie do powstania''

''Ptaki ptakom ''- -polecam szczegolnie

'' Noc generałów''

''Akta Odessy''

a z dokumentalnych to mozesz sobie obejzec :

''Hitler i Stalin podobieństwai różnice''

''D-Day''

''Świat w obliczu wojny''- seria dokumentalna od agresji niemiec na Polske po zajęcie Berlina i odkrywanie zbrodni nazistowskich

''Sensacje XX wieku'' najlepsze filmy dokumentalne zrobione w Polsce przez mistrza tego gatunku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ciekawy, nie podobał Ci się? :D

Ja go obejrzałem i stwierdziłem, że da się go przeżyć, byleby tylko nie traktować go za bardzo poważnie.Nie polecam natomiast ''U-571''

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

W czasie wakacji na TVP 2 leciała seria o wyprawach krzyżowych, zrealizowana przez brytyjsk stację History Channel. Bardzo gorąco polecam ze względu na przekazywane informacje, zdziwił mnie jednak sposób ukazania postaci historycznych. Wilhelm z Tyru wyglądał jak Denethor z "Władcy Pierścieni", Baldwin IV, wbrew zapisom Wilhelma, przypominał Araba, a Saladyn był brodatym, spowitym w szaty pulpetem. Mimo to polecam tym, którzy lubią tego typu programy.

Szkoda tylko, że puszczają to w nocy o_O

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ciekawy, nie podobał Ci się? :wink:

Ciekawemu chyba bardziej chodziło o samo określenie "klasyka":D Film może i przyjemny, ale do klasyki (czyt. "Stalingrad" czy też "O jeden most za daleko") trochę mu brakuje.

W ostatni czwartek i piątek późno w nocy (kompletnie nie rozumiem dlaczego nie można było tego puścić wcześniej) leciał dwuczęściowy film dokumentalno-fabularny na temat gen. Andersa pt. "Generał polskich nadziei… Władysław Anders 1892-1970". Oglądało się całkiem całkiem, tylko trochę raziło samo przedstawienie postaci generała, trochę zbyt "idealny" był, ale to może tylko moje odczucie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym zapytać was czy znacie jakieś tytuły filmów z okresu Wielkiej Wojny lub po prostu z czasów Polskiej Szlachty oczywiście chodzi mi o filmy stworzone w latach 70, 80, 90 itd.

Jeśli ktoś z was zna jakieś tytuły bardzo proszę o podanie.

PS: coś w stylu Królów Polski takich jak Mieszko I, Kazimierz Wielki itp.

Pozdrawiam. ;)

Edytowane przez marcin ocu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.