Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o umundurowanie ogólne formacji tyczy z reguły się głównie szeregowców i podoficerów, zwłaszcza, że umundurowanie oficerów było solidnie nieregulaminowe w wielu wypadkach.

Z takim sformułowaniem to się Andreasie w pełni zgodzę, zresztą u szeregowców nieregulaminowość też była znaczna.

Moje dość pobieżne poszukiwania szeregowca odzianego w M35 wskazują, że skłonny jestem przychylić się do twego zdania, że nosili to raczej tylko oficerowie.

Jeszcze poszukam...

Na marginesie poszukiwań wpadłem na taką informację, iż wszelkie te oznaczenia alfanumeryczne (M36, M40) zasadniczo ówczesnym Niemcom nie były raczej znane, nie ma ich w podręcznikach dla rekrutów i innych tego typu regulaminowych pozycjach (Der Rekrut, Soldbuch).

Czy ktoś wie od kiedy, i kto zaczął stosować tego typu terminologię i klasyfikację?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   

Tu daje kolegą fajną strone z mundurami

mundury

ale tu jest pokazane i w mojej książce hisoria mundórów jest też tak pokazane że Allgemeine-SS nosiło czarne niech koledzy sobie zobaczą na obrasku prawie na samym końcu , a mundyr pancerne waffen-ss były czarne no a do 1941 noszono beret o póżniej furażerke .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grzesio   

Ta strona to, wybacz, straszna kicha.

Np. na mundurze Allgemeine-SS jest wstęga Hauptamtu i runy SS na kołnierzu - absurd.

Allg.-SS miało podstawowe czarne mundury do 1938, potem wprowadzono identyczny krojem acz inaczej nieco oznakowany mundur szary, z tym że z czasem i tak nie wszyscy go otrzymali.

Tak na marginesie - pancerniacy w początku wojny nie nosili beretów jako takich, to był specjalny skórzany kask czołgowy, tyle że od zewnątrz "obudowany" beretem.

Pzdr

Grzesiu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tu daje kolegą fajną strone z mundurami

mundury

ale tu jest pokazane i w mojej książce hisoria mundórów jest też tak pokazane że Allgemeine-SS nosiło czarne niech koledzy sobie zobaczą na obrasku prawie na samym końcu , a mundyr pancerne waffen-ss były czarne no a do 1941 noszono beret o póżniej furażerke .

To proponuję obejrzeć zdjęcia archiwalne, gdzie Allgemeine-SS w boju nie występuje w swej czerni, co już wskazywał Andreas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   

Czyli koledzy twierdzą że do 39 Allgemeine-SS nosiło czarne a potem szare .

Mam prożbe do kolegów czy mogli by mi koledzy przysłać jak wyglądał szary mundur Allgemeinu-SS ????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   

Kolego secesjonisto natym drugim linku niema żadnego ograzka albo mi nie wchodzi czy mugłbym jakiśś inny link

natym pierwszym zdięciu ten esesman zamias dwuch piorunów SS ma trupią czaszke czy w szarym mundurze zamiast piorunów była trupia czaszka .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Zajrzyj do postu numer 92 w tymze temacie, na poprzedniej stronie...

Ja to czytam tylko z nudow - a zauwazylem :mellow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   

Czy chodzi ci o mundur o tej nazwie M-1943 Tunic z trupią czaszkę na kołnierzu czy to jest ten szary mundur allgemeinu-SS a to pierwsze zdięcie na pierwszym linku co wysłał kolega secjonista w poście 112 to ten esesman troche mam mundur jak byłby z SS-TV a nie z allgemeinu-SS

Edytowane przez segovia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czy chodzi ci o mundur o tej nazwie M-1943 Tunic z trupią czaszkę na kołnierzu czy to jest ten szary mundur allgemeinu-SS a to pierwsze zdięcie na pierwszym linku co wysłał kolega secjonista w poście 112 to ten esesman troche mam mundur jak byłby z SS-TV a nie z allgemeinu-SS

i

Kolego secesjonisto natym drugim linku niema żadnego ograzka albo mi nie wchodzi czy mugłbym jakiśś inny link

Kolego secesjonisto natym drugim linku niema żadnego ograzka albo mi nie wchodzi czy mugłbym jakiśś inny link

Rzeczywiście nie jest to link do ograzka, baa... nawet nie jest to link do obrazka.

To jest link do dyskusji na temat danego munduru, zidentyfikowanego jako Allgemeine-SS.

W tymże linku wystarczy kliknąć na podane linki by obejrzeć obrazek.

Co tu trudnego?

Jak nasz kolega Grzes podaje jest to mundur wzór 1938, jak pisze dalej:

"1. Co to za typ munduru?

Szary mundur Allgemeine-SS wz. 1938.

Mundur galowy?

Powiedzmy - wyjściowy. Na służbie noszony był mundur SS-TV lub SS-VT wz. 1937, różniący się krojem i oznakowaniem, poza służbą - mundur Allgemeine-SS.

Czy po patkach można określić, czy ten człowiek służył w "ogólnym" SS czy w Waffen?

Ani w jednym, ani w drugim. Służył w SS-Totenkopfverbaende, ma wszak patkę z czaszką - Waffen-SS miała patki SS na kołnierzu (z reguły)".

Rozumiem, że upały etc. etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Allgemeine SS nie nosiło na patkach trupich czaszek.

Temat coraz bardziej uważam za idiotyczny i bezcelowy, który służy tylko koledze segovi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Allgemeine SS nie nosiło na patkach trupich czaszek.

Temat coraz bardziej uważam za idiotyczny i bezcelowy, który służy tylko koledze segovi.

Zamiast narzekać i wyładowywać własne resentymenty, może zaprezentuj kilka odmian mundurów Allgemeine-SS i wszystko będzie jasne.

Włącznie z twoją wiedzą... :mellow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   

Powtarzam moje pytanie czy żołnierze w Allgemeine-SS mieli na kołnierzu trupią czaszke ponieważ nie sugeruje się wypowiedziami kolegi Andreas .

Mam jeszcze jedno pytanie czy natym zdięciu joself Kramer ma mundur SS_Allgemeinu-SS czy SS-TV ????

oto link xxxxx

Edytowane przez segovia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mam ogromną prośbę o spokojniejszą dyskusję, bez złośliwości, bez oceniania złośliwie czyjejś wiedzy, lub jej braku. [secesjonista] Bardzo proszę o pisanie zgodnie z zasadami sztuki i polskiej pisowni [segovia], bardzo proszę o niepowtarzanie postów różniących się jednym czy dwoma wyrazami [segovia]. Bardzo proszę także o zaznajamianie się linkami innych osób [segovia]. Kolejne tego typu "wyskoki" będą karane ostrzeżeniem, nie ważne czy będzie ono pierwsze czy ostatnie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jak już wspomniałem, mundury Allgemeine-SS nie posiadały trupich czaszek na kołnierzach mundurów, tylko runy SS. Jedyne jednostki posiadające trupie czaszki to SS-Totenkopfverbande i Dywizja ''Totenkopf''.

Przy tym, publicznie protestuję przeciw tak lekceważącenu traktowaniu mnie.

Secesjonisto, jutro, gdy będę mieć dostęp do źródeł(jestem aktualnie poza domem), postaram się napisać tyle, ile wiem. Obiecuję. Chociaż bardziej skupię się na jednostkach SS-VT.

Na zdjęciu jest mundur SS-VT bądź Waffen-SS. Nie Allgemeine, ani TV.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.