Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Nobel dla Ala Gora i "efekt cieplarniany"

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Byłem w EMPiKu i okazało się, że na półce "nauki ścisłe" jest nasz bohater za (nie)całe 50 zeta. Poza tym była na niej "Analiza" Maurina wśród "Uzdrawiającej mocy kryształów", "Numerologii" itd. Czyżby Florek kupował książki "naukowe" w EMPiKu ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź złośliwy Tomaszu N, a kto mówi że florek-xxx kupuje książki, zważ że większość jego postów jest inspirowana doniesieniami z netu.

Chociaż ta "Moc kryształów" coś jak z florka-xxx. :)

ad florek-xxx

Klimat pierwotny, czyli ten sprzed około 195 tysięcy lat gdy powstał nasz gatunek.

i

Wszystko sprowadza się do pytania: Jak zachować obecny styl życia i umożliwić dalszy wzrost gospodarczy świata, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosumpcji zasobów środowiska ?

I zachowanie obecnego stylu życia jest możliwe w warunkach klimatycznych przed powstaniem naszego gatunku?

czyli ten sprzed około 195 tysięcy lat gdy powstał nasz gatunek.

Nasz gatunek powstał 195 tys. lat temu?

Według kogo... prócz florka-xxx?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że efekt cieplarniany jest cyklicznie pojawiającym się zjawiskiem sezonowym na kuli ziemskiej, zdążało się to wielokrotnie nawet w "erze ludzi", trzeba sie przejmować jedynie tym, że po przyroście ciepła przyjdzie epoka lodowcowa jako pokłosie wzmożonej produkcji tlenu przez nadmiernie rozwijającą sie roślinność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad Jasny Rycerz:

A skąd kolega czerpie informacje o obecnej:

wzmożonej produkcji tlenu przez nadmiernie rozwijającą sie roślinność.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   
Al Gore ma wizję która umożliwia ocalenie ludzkości. Głównie przed samą sobą.

Obecny model gospodarki globalnej jest bardzo niewydajny, przy obecnej liczbie ludności świata/stopniu jej konsumpcji/masie ubocznych produktów rozwoju gospodarczego (a w tym głównie przemysłowego).

Proekologiczne zreformowanie globalnej gospodarki w myśl wizji Al'a Gore'a umożliwi uratowanie ludzkości przed katastrofą spowodowaną załamaniem pierwotnego modelu klimatycznego Ziemi, skrajną dewastacją środowiska naturalnego oraz konfliktami między poszczególnymi państwami spowodowanymi wywieraniem wzajemnej presji. Wszystkie te trzy zasadnicze problemy są już bardzo silnie widoczne dzisiaj i nabierają wielkiej skali.

Według moich szacunków realne podstawy umożliwiające zachowanie obecnego modelu światowej gospodarki oraz ładu geopolitycznego utrzymają się najwyżej do 2011 roku.

Zatem jak widziecie, niewiele zostało czasu. Może rok, a może mniej. Najważniejsze to go nie tracić i podjąć adekwatne działania dopóki jest jeszcze czas.

Najpilniejszą sprawą jest rezygnacja z wykorzystywania paliw kopalnych, ponieważ z nimi wiąże się większość najbardziej palących problemów.

Jeżeli się pośpieszymy, to ciągle mamy szansę zdążyć. Zresztą sami widzicie co się dzieje.

Na świecie jest ledwie kilka mocarstw i nawet dla nich zaczyna brakować już świata. A co z innymi państwami, które w przyszłości również będą chciały być mocarstwami ? Nie ma przed nami przyszłości. A kolonizacja innej planety na chwilę obecną nie wchodzi w grę. Są tylko dwie opcje: wyrżniemy się nawzajem, albo zreformuje świat w taki sposób aby było w nim miejsce dla wszystkich. Właśnie dlatego wybieramy wizję Al'a Gore'a.

To staje się pomału żenujące.Uciekasz przed merytoryczną dyskusją ( w temacie o globalnym ociepleniu po napisaniu tego typu spamu do dzisiaj nie doczekaliśmy się na Twoje odpowiedzi).W tej chwili zabierasz głos w kolejnym już temacie i zapewne znowu będzie podobny scenariusz.

I jeszcze jedno pytanie.Co rozumiesz pod pojęciem klimat pierwotny sprzed 195 tysięcy lat? Ciekawy jestem dlaczego tak podoba Ci się klimat interstadiału lubawskiego (Treene,Oksbol,Odincowski).Chyba, że jednak wolisz abyśmy się przesunęli w stadium izotopowe 8 (Odry) lub 6 (Warty) które są niczym innym jak kolejnymi transgresjami lądolodu w czasie zlodowacenia Soławy(środkowopolskiego) a w systemie alpejskim Riss.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o przyszłą nadprodukcję tlenu związaną ze z odmienną wegetacją, która przemieni się po wzroście temperatur. Zbadaj hasło EOCEN.

Mnie interesuje jedynie czy już dziś obserwujemy ową nadprodukcję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

na lewicy podano coś takiego:

Portal Wikileaks ujawnił niedawno szereg amerykańskich depesz, odsłaniających kulisy rywalizacji o surowce na biegunie północnym. Cofający się lodowiec odkrywa złoża ropy naftowej, gazu ziemnego, uranu, aluminium, a nawet rubinów, na które ostrzą sobie zęby przedstawiciele państw członkowskich Rady Arktycznej.

System PIOMAS, za pomocą którego mierzy się grubość pokrywy lodowej w Arktyce pokazuje, że od 1979 do 2009 r. jej objętość zmalała o 3/4. Jeśli tempo topnienia się utrzyma, za kilka lat lodowiec na biegunie północnym może zniknąć. Stworzyłoby to idealną sytuację do eksploatacji tamtejszych złóż mineralnych.

Jeżeli objętość spadła już w 3/4 to dlaczego jeszcze nie zalało Holandii ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

wstęp: jakoś niedawno podwoziłem "na łebka" gościa, który okazał się studentem od ochrony środowiska. Wykorzystując sytuację zapytałem o dwie rzeczy.

1. Ile musi spaść temperatura by uprawa zbóż była niemożliwa [na Grenlandii je uprawiano tuż po odkryciu, a potem już nie]. Odpowiedział, że około 3 stopnie średnio i raczej jest to minimum.

2. Zadałem pytanie ile musi spaść średnia temperatura, by Bałtyk zamarzł. Odpowiedź padła mniej więcej podobna...

3. Potem zadałem mu pytanie od kiedy prowadzone są regularne badania. Powiedział że od XIX w. Spytałem się czy zanotowano takie skoki temperatur. Odpowiedział, że nie.

Do tego nie wiadomo ile wulkany i takie tam różne podobne to tego islandzkiego Islag... wyrzucają pyłów? Odpowiedział że nie wie... Jakoś za dużo tu niewiadomych za mało danych...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Coś kolega fantazjuje, z tym że: spadek o trzy stopnie spowodowałby zamarzniecie Bałtyku.

Spadek w jakim okresie czasu?

:no:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

chodziło mi o spadek średniorocznej temperatury w Polsce. Pisze się o tym w XVII w. na pewno, czyli powiedzmy w przeciągu ok. 150 lat... może ciut więcej... Pytanie cz z niego był kiepski student czy nie wiedział co mówi.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Al Gore ma wizję która umożliwia ocalenie ludzkości. Głównie przed samą sobą.

(...)

Al Gore wraz z Jooelem Hyattem poprzez spółkę IndTV Holdings swego czasu nabyli stację telewizyjną NewsWorld International. Pod jego rządami była to nader "zielona" stacja np. nie nadawała reklam od koncernów naftowych czy firm produkujących paliwożerne samochody.

Dla korzystnego kontraktu dystrybucyjnego nie zawahał się usiąść do negocjacji z Rupertem Mardochem. Tak, tak - z tym samym o którym się wielokrotnie źle wyrażał.

Wreszcie postanowił sprzedać NWI/Current TV, i sprzedał: spółce Al Jazeera America. Nie wiedzieć czemu Gore'owi nie przeszkadzało, że pieniądze będą pochodzić w pewnym zakresie od emira Kataru, zatem od dużego producenta ropy naftowej.

Wizja przegrywa z zyskiem.

/za: P. Milewski "Gra w zielone", "Newsweek", n. 5, 28.01-03.02 20013/

Jak złośliwie skomentował to Ben Stein z "The Spectator":

"And all of that stuff about “green energy”? Hey, that's so 2007, pal. The “green energy” we all like is the Benjamins. They are the kind of green we all like to burn".

Dlaczego Becket Adams nazwał Al Gore'a: "najbardziej nieudolnym dezerterem podatkowym świata"?

Według moich szacunków realne podstawy umożliwiające zachowanie obecnego modelu światowej gospodarki oraz ładu geopolitycznego utrzymają się najwyżej do 2011 roku.

(...)

I jak: czy ład geopolityczny zmienił się znacząco?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

"AlGoryzm" przyjął się w Europie.

Własnie ukończyłem kurs Wysokich Napięć, zdałem egzamin i dostałem na to kwit.

Piszę to nie aby się chwalić. Po prostu miałem okazję obejrzeć kilka przykładów najnowszych technologii. Moją uwagę przykuł zestaw jednej z renomowanych firm niemieckich.

Spaliny opuszczające komin statku nie niosą zbyt dużo energii cieplnej bo tą oddały w kotle utylizacyjnym ale maja jeszcze co nieco energii kinetycznej. Koncern wymyślił więc, że będą napędzały turbinę, ta zaś prądnicę. Oczywiście nie da się sterować częstotliwością takiego układu więc by wykorzystać taką energię trzeba ją przepuścić przez układ prostownik-falownik tranzystorowy.

Układ skomplikowany i drogi.

Na moje pytanie kiedy zwróci się koszt takiej zabaweczki usłyszałem odpowiedź "nigdy".

To sprowokowało mnie do zapytania o powód konstrukcji takiej maszynki. Usłyszałem, że chodzi o "Image"" firmy. W dobie walki z tym "globalnym czymś" oraz w dobie panowania "fioła" na punkcie "zieloności" taka bezsensowna rzecz dobrze robi na wizerunek firmy, przekonuje, że firmie "zależy".

Ciekaw jestem ile kasy wyrzucono w błoto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O niektórych spostrzeżeniach Gore'a (zawartych w filmie "An Inconvenient Truth") wypowiedział się Brytyjski Sąd Najwyższy, dochodząc do konkluzji, że: "film was one-saided and could not be shown in British schools unless it contained guidelines to balance Gore's attempt at political indoctrination". Mnie najbardziej spodobał się punkt dotyczący polarnych niedźwiedzi:

"The claim: Polar bears are drowing becouse they have to swim to find ice. The truth: Justice Burton noted that the only study citing the drowing of polar bears (four of them) blamed the deaths on a storm, not ice that is melting due to manmade global warming. The Senate Environment and Public Works Committee, furthermore, found that the current bear population is 20,000-25,000, up from 5,000-10,000 in the 1950s and 1960s...".

/za: drsircus.com/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.