Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Nobel dla Ala Gora i "efekt cieplarniany"

Rekomendowane odpowiedzi

Gore pisze, że dzieci na południu Polski zwozi się do kopalń pod ziemię, aby je ustrzec przed zatrutym powietrzem.

O !! To jest to !!! Żeby jeszcze mieć ksero lub skan z tej stroniczki.

Zwozi się zwozi i nie tylko dzieci. :rolleyes:

W Wieliczce pod ziemią jest sanatorium, w którym leczy się schorzenia dróg oddechowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Wybacz Capricornusie, ale w słowie "ustrzec" jest prewencja, a ty piszesz o "leczeniu".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Wcale nie, to ważne, bo przynajmniej wiemy, skąd to wziął.

Szkoda, że nie napisał o wycieczkach "zdrowotnych" na białe niedźwiedzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Al Gore to ostatnia nadzieja ludzkości.

Jeżeli go nie posłuchamu to nie ma szans aby ludzkość dociągnęła nawet do połowy XXI wieku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Florek napisał:

Al Gore to ostatnia nadzieja ludzkości.

Jeżeli go nie posłuchamu to nie ma szans aby ludzkość dociągnęła nawet do połowy XXI wieku.

Do połowy XXI w. i Al Gore nie dociągnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Ja proponuję stryczek dla Al'a Gore'a, z pożytkiem dla ludzkości, jednego kretyna mniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Przypomniałem sobie, że w swoim czasie Secesjonista zadał pytanie:

Nie ma tu niestety florka-xxx, który łacno by Ci objaśnił słowami wieszczącego Al Gore'a, jak w dobie globalnego ocieplenia zagadnienie wzdęć urasta do problemu międzynarodowego.

Więc jak to jest Florku ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Al Gore ma wizję która umożliwia ocalenie ludzkości. Głównie przed samą sobą.

Obecny model gospodarki globalnej jest bardzo niewydajny, przy obecnej liczbie ludności świata/stopniu jej konsumpcji/masie ubocznych produktów rozwoju gospodarczego (a w tym głównie przemysłowego).

Proekologiczne zreformowanie globalnej gospodarki w myśl wizji Al'a Gore'a umożliwi uratowanie ludzkości przed katastrofą spowodowaną załamaniem pierwotnego modelu klimatycznego Ziemi, skrajną dewastacją środowiska naturalnego oraz konfliktami między poszczególnymi państwami spowodowanymi wywieraniem wzajemnej presji. Wszystkie te trzy zasadnicze problemy są już bardzo silnie widoczne dzisiaj i nabierają wielkiej skali.

Według moich szacunków realne podstawy umożliwiające zachowanie obecnego modelu światowej gospodarki oraz ładu geopolitycznego utrzymają się najwyżej do 2011 roku.

Zatem jak widziecie, niewiele zostało czasu. Może rok, a może mniej. Najważniejsze to go nie tracić i podjąć adekwatne działania dopóki jest jeszcze czas.

Najpilniejszą sprawą jest rezygnacja z wykorzystywania paliw kopalnych, ponieważ z nimi wiąże się większość najbardziej palących problemów.

Jeżeli się pośpieszymy, to ciągle mamy szansę zdążyć. Zresztą sami widzicie co się dzieje.

Na świecie jest ledwie kilka mocarstw i nawet dla nich zaczyna brakować już świata. A co z innymi państwami, które w przyszłości również będą chciały być mocarstwami ? Nie ma przed nami przyszłości. A kolonizacja innej planety na chwilę obecną nie wchodzi w grę. Są tylko dwie opcje: wyrżniemy się nawzajem, albo zreformuje świat w taki sposób aby było w nim miejsce dla wszystkich. Właśnie dlatego wybieramy wizję Al'a Gore'a.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Nudny się robisz, zmień płytę... :)

Al Gore ma wizję która umożliwia ocalenie ludzkości. Głównie przed samą sobą.

Niesamowite jest to jak Al i Ty nie wierzycie w ludzkość, a podobno to ja jestem mizantropem...

Florek, taka moja sugestia, a może razem z Al'em zniszczycie 99,99% ludzkości, wybierzecie tylko wybranych, doskonałych reproduktorów i stworzycie ludzkość na nowo? Tak na twoje i jego podobieństwo, pomyśl tylko, nowy wspaniały świat, taki jakiego sam pragniesz, taki jakiego pragnie Al! Czyż to nie cudowna wizja? Wyplenicie wszelkie zło!

Obecny model gospodarki globalnej jest bardzo niewydajny, przy obecnej liczbie ludności świata/stopniu jej konsumpcji/masie ubocznych produktów rozwoju gospodarczego (a w tym głównie przemysłowego).

A masz na to twarde dowody?

Proekologiczne zreformowanie globalnej gospodarki w myśl wizji Al'a Gore'a umożliwi uratowanie ludzkości przed katastrofą spowodowaną załamaniem pierwotnego modelu klimatycznego Ziemi, skrajną dewastacją środowiska naturalnego oraz konfliktami między poszczególnymi państwami spowodowanymi wywieraniem wzajemnej presji. Wszystkie te trzy zasadnicze problemy są już bardzo silnie widoczne dzisiaj i nabierają wielkiej skali.

A co to jest pierwotny model klimatyczny Ziemi? Chodziłeś kiedyś do szkoły? Wiesz jak wyglądał klimat Ziemi w okresie kredowym? Hej Florek a może dinozaury też miały przemysł? I to bardziej zaawansowany i trujący od naszego! W końcu w okresie kredowym Ziemia była bardziej zanieczyszczona niż dziś! Nie wiedziałeś o tym? Al też nie wie? Jest na to pewne określenie.

Według moich szacunków realne podstawy umożliwiające zachowanie obecnego modelu światowej gospodarki oraz ładu geopolitycznego utrzymają się najwyżej do 2011 roku.

A kim Ty jesteś że śmiesz robić wszelkie szacunki? No kim?! Arogancja i ignorancja w swej najczystszej postaci!

Zatem jak widziecie, niewiele zostało czasu. Może rok, a może mniej. Najważniejsze to go nie tracić i podjąć adekwatne działania dopóki jest jeszcze czas.

Najpilniejszą sprawą jest rezygnacja z wykorzystywania paliw kopalnych, ponieważ z nimi wiąże się większość najbardziej palących problemów.

Tak? A czym zastąpisz paliwa kopalne? O czekaj czekaj, Ty nie chcesz ocalenia ludzkości, gospodarki czy cywilizacji, wręcz przeciwnie, marzy Ci się chyba upadek i anarchia, w zasadzie zastanawiam się jak naiwnym trzeba być, by wierzyć że w zaledwie kilka lat zrobi się taki postęp technologii by zastąpić najbardziej wydajne paliwa... choć w zasadzie mnie to nie dziwi, Ty wierzysz... w bajki.

Jeżeli się pośpieszymy, to ciągle mamy szansę zdążyć. Zresztą sami widzicie co się dzieje.

Na świecie jest ledwie kilka mocarstw i nawet dla nich zaczyna brakować już świata. A z innymi państwami, które w przyszłości również będą chciały być mocarstwami ? Nie ma przed nami przyszłości. A kolonizacja innej planety na chwilę obecną nie wchodzi w grę. Są tylko dwie opcje: wyrżniemy się nawzajem, albo zreformuje świat w taki sposób aby było w nim miejsce dla wszystkich. Właśnie dlatego wybieramy wizję Al'a Gore'a.

My?! Jakim prawem mówisz MY? Ty piewca wolnej woli rozkazujesz NAM? Gdzie tu wolna wola hipokryto?! Jakim prawem rozkazujesz innym? Jakim prawem każesz innym w ten sposób myśleć jak Ty?

Zamilknij i oszczędź sobie wstydu...

Tak na marginesie, czy te brednie nie przypominają wam czegoś? Slogany partii komunistycznych, NSDAP, niepokojące, i jeszcze ta zamierzona indoktrynacja, ukryte sugerowanie wyboru "Właśnie dlatego wybieramy wizję Al'a Gore'a.". Przerażające, i zadaję sobie pytanie jak to nazwać, eko-terroryzm? Świadome poniżanie wyboru większości ludzkości przez małą bandę, do tego ten kult Gore'a, dość niepokojące, niepokojące że właśnie tacy ludzie nie są zdolni do samodzielnego, świadomego i krytycznego myślenia a jedynie powtarzanie tego samego schematu, ślepa wiara w slogany... bardzo niepokojące.

Edytowane przez Tankfan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Klimat pierwotny, czyli ten sprzed około 195 tysięcy lat gdy powstał nasz gatunek.

Tymczasem obecnie, głównie za sprawą ludzi, w atmosferze jest najwięcej CO2 od mniej więcej 300 tysięcy lat. Rozpoczą się proces globalnych zmian klimatycznych, który z naszego punktu widzenia oznacza katastrofę klimatyczną (na dłuższą metę).

Jak powiedziałem, chodzi o umożliwienie bytowania i dalszego rozwoju całej ludzkości. Nic w stylu arki Noego.

Moje szacunki oparłem na relacjach bilateralnych między USA a Rosją, USA a Chinami, Chinami a Indiami oraz Chinami i Japonią. Za najważniejsze ogniwa uznaję USA i Chiny.

W momencie gdy dług publiczny USA przekroczy wartość ich PKB, staną się niezdolne do obsługi własnego zadłużenia. Niewydolne finansowo. A wtedy ponownie, tylko że na dużo większą skalę, uruchomiony zostanie lańcuch domina z 2008 roku. Padnie cały światowy system ekonomiczny. Przy założeniu, rzecz jasna, że utrzymają się obecne trendy.

Czym zastąpić paliwa kopalne ? Cóż. Ja stawiam na energię jądrową i odnawialne źródła energii.

Wszystko sprowadza się do pytania: Jak zachować obecny styl życia i umożliwić dalszy wzrost gospodarczy świata, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosumpcji zasobów środowiska ?

Ogólna odpowiedź jest krótka: Należy uczynić światową gospodarkę maksymalnie ekologiczną, tzn. jak najbardziej oszczędną względem środowiska naturalnego. Od którego jesteśmy - niezależnie od drogi którą wybierzemy - uzależnieni.

Oczywiście można nic nie robić i zostawić wszystko tak jak jest.

Ale to zły wybór, a momencie gdy stanie się to oczywiste będzie już za późno na reakcję.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Klimat pierwotny, czyli ten sprzed około 195 tysięcy lat gdy powstał nasz gatunek.

To nie jest klimat pierwotny, do szkoły wracaj a nie operujesz sloganami których sam nie rozumiesz.

Tymczasem obecnie, głównie za sprawą ludzi, w atmosferze jest najwięcej CO2 od mniej więcej 300 tysięcy lat. Rozpoczą się proces globalnych zmian klimatycznych, który z naszego punktu widzenia oznacza katastrofę klimatyczną (na dłuższą metę).

Czy Ty nie jesteś wstanie zrozumieć że zmiany są w naturze normalne? Nie ważne z jakich przyczyn, zresztą wskaż dowody, nie slogany, dowody na to że zmiany klimatyczne nie są efektem naturalnych zmian, powtarzam dowody a nie brednie wygadywane przez eko-oszołomów.

Jak powiedziałem, chodzi o umożliwienie bytowania i dalszego rozwoju całej ludzkości. Nic w stylu arki Noego.

A masz może monopol na prawdę? Co daje Ci prawo myśleć że Gore lub Ty macie rację? Nie masz w swym zanadrzu nawet jednego, malutkiego, logicznego argumenty, jedynie kretyńskie slogany.

Moje szacunki oparłem na relacjach bilateralnych między USA a Rosją, USA a Chinami, Chinami a Indiami oraz Chinami i Japonią. Za najważniejsze ogniwa uznaję USA i Chiny.

W momencie gdy dług publiczny USA przekroczy wartość ich PKB, staną się niezdolne do obsługi własnego zadłużenia. Niewydolne finansowo. A wtedy ponownie, tylko że na dużo większą skalę, uruchomiony zostanie lańcuch domina z 2008 roku. Padnie cały światowy system ekonomiczny. Przy założeniu, rzecz jasna, że utrzymają się obecne trendy.

Naprawdę?! Jesteś potomkiem Nostradamusa? Mój Ty proroku!

Czym zastąpić paliwa kopalne ? Cóż. Ja stawiam na energię jądrową i odnawialne źródła energii.

Tak w każdym aucie napęd na wiatrak! Co z tego że niewydolny energetycznie, ważne że "ekologiczny!".

Wszystko sprowadza się do pytania: Jak zachować obecny styl życia i umożliwić dalszy wzrost gospodarczy świata, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosumpcji zasobów środowiska ?

Ogólna odpowiedź jest krótka: Należy uczynić światową gospodarkę maksymalnie ekologiczną, tzn. jak najbardziej oszczędną względem środowiska naturalnego. Od którego jesteśmy - niezależnie od drogi którą wybierzemy - uzależnieni.

Żebyś Ty jeszcze w tej materii był wykształcony, można by z tobą polemizować, ale twoje wypociny to nic innego jak twoje złudzenia, brednie, manipulacja i wiara, a z ślepą i tępą wiarą nie da się dyskutować, nawet jeśli się jest nieprawdopodobnie inteligentnym i używa się najbardziej błyskotliwych i trafnych argumentów...

[ciach] biada nam, biada ludzkości jeśli tacy jak Ty Florek dojdą do władzy.

Oczywiście można nic nie robić i zostawić wszystko tak jak jest.

Ale to zły wybór, a momencie gdy stanie się to oczywiste będzie już za późno na reakcję.

Boisz się zmian i wyzwań jakie stawiają? To oczywiste wnioskując z twoich wypowiedzi i zabawne.

Edytowane przez Albinos
Moja cierpliwość ma swoje granice...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Czuję że ty mi nie wierzysz.

Nie wierzę w nic co nie ma choć 0.50% wspólnego z faktami.

Nie wierzę w boga i ponad naturalne byty bo nie mają potwierdzenia w faktach, nie wierzę w idee bo prowadzą jedynie do zła, nie wierzę ludziom bo wszyscy kłamią.

Rzuć okiem na to:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask...ortaz-duzy.html

Obrazek jak z Chin...a jednak to już Polska. I niedługo tak będzie wyglądał cały świat.

Zresztą...ty tego dożyjesz i sam to zobaczysz.

Daj dowód że tak będzie, widzisz mam rodzinę na śląsku, bywam tam i co się nagle okazuje, poza niektórymi rejonami nie jest tak jak to malujesz, no ale żeby o tym wiedzieć musiałbyś tam pojechać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Al Gore ma wizję która umożliwia ocalenie ludzkości. Głównie przed samą sobą.

Obecny model gospodarki globalnej jest bardzo niewydajny, przy obecnej liczbie ludności świata/stopniu jej konsumpcji/masie ubocznych produktów rozwoju gospodarczego (a w tym głównie przemysłowego).

Proekologiczne zreformowanie globalnej gospodarki w myśl wizji Al'a Gore'a umożliwi uratowanie ludzkości przed katastrofą spowodowaną załamaniem pierwotnego modelu klimatycznego Ziemi, skrajną dewastacją środowiska naturalnego oraz konfliktami między poszczególnymi państwami spowodowanymi wywieraniem wzajemnej presji. Wszystkie te trzy zasadnicze problemy są już bardzo silnie widoczne dzisiaj i nabierają wielkiej skali.

Według moich szacunków realne podstawy umożliwiające zachowanie obecnego modelu światowej gospodarki oraz ładu geopolitycznego utrzymają się najwyżej do 2011 roku.

Zatem jak widziecie, niewiele zostało czasu. Może rok, a może mniej. Najważniejsze to go nie tracić i podjąć adekwatne działania dopóki jest jeszcze czas.

Najpilniejszą sprawą jest rezygnacja z wykorzystywania paliw kopalnych, ponieważ z nimi wiąże się większość najbardziej palących problemów.

Jeżeli się pośpieszymy, to ciągle mamy szansę zdążyć. Zresztą sami widzicie co się dzieje.

Na świecie jest ledwie kilka mocarstw i nawet dla nich zaczyna brakować już świata. A co z innymi państwami, które w przyszłości również będą chciały być mocarstwami ? Nie ma przed nami przyszłości. A kolonizacja innej planety na chwilę obecną nie wchodzi w grę. Są tylko dwie opcje: wyrżniemy się nawzajem, albo zreformuje świat w taki sposób aby było w nim miejsce dla wszystkich. Właśnie dlatego wybieramy wizję Al'a Gore'a.

Al Gore ma wizję która umożliwia ocalenie ludzkości. Głównie przed samą sobą.

Ja jak na razie widzę wizję pt. kiedy nie mogłem zostać prezydentem to jak mogę natrzaskać kasy.

Ja mam tylko jedno pytanie do florka-xxx i uciekam, ale oczekuję by nasz forumowy ekspert od ekologii nam to objaśnił...

Jak posiadanie paliwożernych SUV-ów i kolejne ich zakupy przez Ala Gore'a przyczyniają się do poprawy sytuacji klimatycznej?

Tak w jednym zdaniu... bo jakoś uważam, że ów Pan jest hipokrytą i kłamczuchem, kolega również?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.