Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Czy Stalin planował atak na Hitlera w '41 r. ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jak się ma za sąsiada agresywne państwo znające tylko "prawo pięści" to trzeba się zabezpieczać tak jak tylko można.

Nie, masz na sobie do wilków.Właściwie Twój krótkowzroczne przywództwo jest dokładnie to, co przyszedł, aby myśleć o niczym, ale nie o ochronie państwa. Na szczęście mieliśmy innego przewodnika.

Żal mi Finów, ale na prowincji Wyborg. Powiedział, że to daleko od miłości bolszewików Milukow.Koncesje na rzecz ZSRR i mówił Mannerheim.

Ale Finlandia odmówiła nawet dać pewność, że na jego terytorium nie zostaną wykorzystane przeciwko ZSRR, oferuje wiele opcji i leasingu półwysep Hanko i sam zamiast niej wyspę trochę czasu.

Morskie siły Niemiec były silniejsze za naszą Bałtycką flotę.Protect Zatoka Ryska może wydobywać-artyleryjskie pozycji, co zrobili pierwszą wojnę światową. Finlandia rushila te plany i obrony Leningradu zależał los kraju i będę przypominać, że Leningradzie w 1941 roku powiązane z jego Grupy Armii "Północ".Może stać się naszym wrogiem i Anglii, a tylko, że ona po prostu uderzył z morza, i nagle ona zgadza się z Hitlerem?

Populacja Finlandii o ile pamiętam to było 5-6 milionów ludzi. Jakie to było zagrożenie dla ZSRR?

A jakim zagrożeniem były Litwa, Łotwa I Estonia?

Nie jesteś ostrożny, zagrożenie stanowiła ich terytorium jako obszaru przemieszczania dla sowieckiego ataku.

Rozumiem, że trudno jest go demontować, co mówię, ale po raz kolejny, że negocjacje z ZSRR ignorowane, jego inicjatywy pokojowe zostały odrzucone. Musieliśmy się bronić. Przy okazji Estonii wziął udział w wojnie z Finlandią, z jego bazy poleciał nasze samoloty - jest to równoznaczne z udziałem w wojnie.

Nie. Nie mieliście żadnych przyjaciół. Mongolia to był wasz wasal.

W wasala nie inwestują, mieliśmy przed wojną nie słyszałem z Mongolii, a wojna pomogła nam przede. To jest przyjaźń, o Rosji i Serbii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ówcześni mieszkańcy Mongolii jak wyrażali swą przyjaźń?

I w jaki sposób możesz wyrazić swoją przyjaźń? Oni nauczyli nasi mongolskie i mongolskim oficerowie stworzył, pomogliśmy im przeciwko japońskim - to Mongołowie widziane i cenione. I nie narzuci swój Mongolia, pomógł tylko Ungern pozbyć.

Więc co z Serbii nie mają pytania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to zupełnie was tak kochali jak i my po 1945 roku.

A my jesteśmy prawie żadne siły zostały zaangażowane w Mongolii, były małe, i zapomnieć, że byli polscy kibice komunistyczne. I mamy Mongołów ma takich historycznych sporów z was obu, to jesteś na Kremlu, my w Warszawie.

Mój odnośnik

Jest to wiersz, to jest twój krawędzi jest zaniepokojony, ale jest linia: Nie tylko nachylona pod ich sztorm, naszej stronie. Ten Puszkin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twój post (może spróbujesz po angielsku bo mój rosyjski jest mocno zardzewiały)

Ale Finlandia odmówiła nawet dać pewność, że na jego terytorium nie zostaną wykorzystane przeciwko ZSRR, oferuje wiele opcji i leasingu półwysep Hanko

Kolego, gdyby Finlandia przystała na sowieckie warunki to skończyłaby tak samo jak cała "Pribaltika". Stalin miał już nawet uformowany nowy "ludowy" fiński rząd.

ale po raz kolejny, że negocjacje z ZSRR ignorowane, jego inicjatywy pokojowe zostały odrzucone.

Ciekaw jestem co byś powiedział gdyby NATO zaczęło "negocjować przejęcie okręgu kaliningradzkiego z tych samych powodów z jakich ZSRR "negocjował przesuniecie fińskiej granicy? Uznałbyś, że ten okręg stanowi zagrożenie dla Litwy i Polski i żądania NATO są słuszne, czy byłbyś oburzony za niesłychany akt agresji?

Z resztą Rosjanie zostali ukarani za swój stosunek do Finlandii. W czasie oblężenia zmarło tam z głodu ponad 700 tyś ludzi tylko dlatego, że Stalin zamiast utrzymać dobrosąsiedzkie stosunki z Finami. Zachowywał się jak pospolity bandzior rabując w okół co się da.

I mamy Mongołów ma takich historycznych sporów z was obu, to jesteś na Kremlu, my w Warszawie.

Ta, bo to Mongołowie nigdy Moskwy nie spalili...

Więc co z Serbii nie mają pytania.

Serbowie to akurat mają szczęście, że są wystarczająco daleko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twój post (może spróbujesz po angielsku bo mój rosyjski jest mocno zardzewiały)

Nie wiem, po angielsku, ale mogę powielać w języku rosyjskim, ale jest tłumacz, będę go używać.

Финляндия не дала никаких гарантий в отношении того, что её территория не будет использована против СССР.

Finlandia nie daje żadnych gwarancji w związku z tym, że na jego terytorium nie zostaną wykorzystane przeciwko ZSRR.

Kolego, gdyby Finlandia przystała na sowieckie warunki to skończyłaby tak samo jak cała "Pribaltika". Stalin miał już nawet uformowany nowy "ludowy" fiński rząd.

ZSRR zaproponował wymianę terytoriów i wszystkie splunął tylko wtedy, gdy sam z wersją UE Hitlera. A co mamy zrobić? Przyjrzeliśmy lubisz jesteś na Zachód nadzieję i wyciągnąć wnioski. Nie, mój przyjacielu, mówi rosyjski klasyk: ratowania tonących - dziełem utonięcia.

Ciekaw jestem co byś powiedział gdyby NATO zaczęło "negocjować przejęcie okręgu kaliningradzkiego z tych samych powodów z jakich ZSRR "negocjował przesuniecie fińskiej granicy? Uznałbyś, że ten okręg stanowi zagrożenie dla Litwy i Polski i żądania NATO są słuszne, czy byłbyś oburzony za niesłychany akt agresji?

Oczywiście byłbym oburzony, że nie jest nam bliżej do NATO i anoborot. Po tym wszystkim, aby obietnice, że Polska i Czechy nie biorą jednostki. Przez kaliningradzkiego, będziemy walczyć. Ale jest różnica, i co możesz zaoferować w zamian? Następnie w obrocie niż chętnych do poświęcenia w imię tego samego regionu Polska Kaliningrad? Myślę, że wyjście z NATO i rosyjskiej bazy wojskowej w Gdańsku zrobi. Jakie są wasze propozycje?

Z resztą Rosjanie zostali ukarani za swój stosunek do Finlandii. W czasie oblężenia zmarło tam z głodu ponad 700 tyś ludzi tylko dlatego, że Stalin zamiast utrzymać dobrosąsiedzkie stosunki z Finami. Zachowywał się jak pospolity bandzior rabując w okół co się da.

Tak, nie mamy dobrych stosunków sąsiedzkich, gdyby były, to nie ma problemu. Wiesz ile razy Finowie wywołało nasze straży granicznej? A potem incydent Maynile, pozostajemy otwarci na negocjacje, jaka jest różnica pomiędzy tym incydencie i naszego ataku. I porównać z pretekstem, że Hitler w ataku na Ciebie - istnieje różnica?

Ta, bo to Mongołowie nigdy Moskwy nie spalili...

Nie dość było tylko czubek mongolskich, a więc są nasi Tatarzy. Wycięto siebie, a następnie zrealizowane, że lepiej ze sobą.

Tatarzy - tureckie, nie Mongołowie.

Serbowie to akurat mają szczęście, że są wystarczająco daleko.

A więc mają takie powiedzenie: Bóg jest w niebie i na ziemi Rosja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Finlandia nie daje żadnych gwarancji w związku z tym, że na jego terytorium nie zostaną wykorzystane przeciwko ZSRR.

A jakie gwarancje dał ZSRR że jego terytorium nie zostanie wykorzystane przeciwko Finlandii?

ZSRR zaproponował wymianę terytoriów i wszystkie splunął tylko wtedy, gdy sam z wersją UE Hitlera. A co mamy zrobić? Przyjrzeliśmy lubisz jesteś na Zachód nadzieję i wyciągnąć wnioski. Nie, mój przyjacielu, mówi rosyjski klasyk: ratowania tonących - dziełem utonięcia.

Przykro mi ale tylko zgaduję o czym piszesz. Ten tłumacz jest kiepski.

Chciałem tylko przypomnieć, że gdy ZSRR atakował Finlandię Hitler nie pobił ani Francji ani Danii ani Norwegii ani Grecji, ani Jugosławii nikt nie mógł przewidzieć, że uda mu się zwyciężyć Francję tak szybko.

Sowiecki atak na Finlandię nie był żadną próbą zabezpieczenia granic. Ten atak to próba zabrania łupu jaki przypadł w udziale ZSRR na mocy sojuszniczego porozumienia Ribbentrop - Mołotow.

W ramach tego porozumienia (oraz aneksu) ZSRR zagarnęło pół Polski, "pribaltikę" i Mołdawię (przy okazji rabunku Mołdawii ZSRR załatwił sobie następnego wroga. Rumunię)

Jarosławie, z całym szacunkiem ale trudno mi dyskutować kiedy połowy Twoich wypowiedzi nie rozumiem a tylko się ich domyślam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jakie gwarancje dał ZSRR że jego terytorium nie zostanie wykorzystane przeciwko Finlandii?

To nienaukowe fantazja.

Przykro mi ale tylko zgaduję o czym piszesz. Ten tłumacz jest kiepski.

Chciałem tylko przypomnieć, że gdy ZSRR atakował Finlandię Hitler nie pobił ani Francji ani Danii ani Norwegii ani Grecji, ani Jugosławii nikt nie mógł przewidzieć, że uda mu się zwyciężyć Francję tak szybko.

Próbowałem różnych, równie zły.

Tak, nie spodziewano szybka klęska Francji, więc nic nie przeszkadzało Wielkiej Brytanii i Francji, aby wysłać wojska do Finlandii.

Sowiecki atak na Finlandię nie był żadną próbą zabezpieczenia granic. Ten atak to próba zabrania łupu jaki przypadł w udziale ZSRR na mocy sojuszniczego porozumienia Ribbentrop - Mołotow.

Tajne protokoły do ​​paktu - fałszowaniu.

W ramach tego porozumienia (oraz aneksu) ZSRR zagarnęło pół Polski, "pribaltikę" i Mołdawię (przy okazji rabunku Mołdawii ZSRR załatwił sobie następnego wroga. Rumunię)

Polska, Finlandia i Rumunia nie byli przyjaciółmi ZSRR. Rumunia nadal zwabić Hitlera do wojny z nami, obiecując do Odessy, a Finlandia - Półwysep Kolski.

Jarosławie, z całym szacunkiem ale trudno mi dyskutować kiedy połowy Twoich wypowiedzi nie rozumiem a tylko się ich domyślam.

Postaram się dokładnie sprawdzić swoje przemówienie.Osobisty kontakt z Polakami wiele łatwiejsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Tajne protokoły do ​​paktu - fałszowaniu.

Tajny protokół sfałszowany?

(To pewnie i masakra w Katyniu to niemiecka robota?)

Oj chłopie! Coś mi się zdaje, że bazujesz na informacjach z czasów późnego Breżniewa. (Bo Gorbaczow poluzował na tyle, że nawet Rosjanie mogli co nieco się dowiedzieć jak to naprawdę było.

Poczytaj jednak i Bieszanowa i Sołonina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.