Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Wasz ulubiony reżyser

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Są tematy o ulubionych filmach, serialach i aktorach, a nie ma jeszcze o reżyserach. Czy macie swoich ulubionych reżyserów, jeśli tak to za co ich lubicie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Oczywiście ,że będzie to szwecki geniusz -Ingmar Bergman. Jak dla mnie największa postać w całej historii kinematografii.Jego filmy są niepowtarzalne.A za co je lubię...ekhmm ....ubóstwiam?

Przede wszystkim za nadanie filmowi nowego wymiaru,odejście od pojęcia filmu jako formy(tak jak to było w latach 30-40 ,kiedy głównie liczyły się "piękne obrazy")

a skupienie się na filmie jako uniwersalnym,nieograniczonym medium.

Za to ,że w swoich filmach obnażał się przed widzem,dotykał najgłębszych zakamarków ludzkiej psychiki dzięki czemu nawiązywał z nim niezwykle intymny kontakt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ciężko mi się zdecydować na jednego, jednak zdecydowanie największe wrażenie robi na mnie twórczość Emira Kusturicy. Absolwent legendarnej szkoły FAMU w Pradze. Twórca tak znakomitych obrazów jak "Czas Cyganów", "czarny kot, biały kot", "Underground" czy też "Arizona Dream" (jutro na Ale Kino:)). Scenarzysta, aktor, muzyk i w końcu reżyser... artysta pełną gębą. Każdy jego film za każdym razem gdy się je ogląda pozwala dostrzec coś nowego, dlatego też nigdy się nie nudzą.

Zazwyczaj muszę obejrzeć kilka filmów, aby móc głębiej wypowiadać się o reżyserze, ale to co Richard Attenborough zrobił z "O jeden most za daleko" to coś pięknego. Nakręcić film o takim rozmachu, z taką ilością gwiazd, na d którymi trzeba zapanować to wielka sztuka. Zamiast popisu aktorów wielkiego formatu (O'Neal, Connery, Fox, Hopkins, Redford, Hackman czy też Kruger) mamy wielką epicką historię, dorównującą książce Ryan'a. Wzór do naśladowania dla każdego, kto chce kręcić filmy wojenne.

Z polskich reżyserów zdecydowanie największą przyjemność sprawia mi oglądania filmów Barei. Absurd tych filmów, humor który nic nie traci ze swojego piękna nawet przy którymś z kolei oglądaniu... jak dla mnie legenda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Roman Polański przede wszystkim za Chinatown i Pianistę, to filmy wielkie, ale tak najbardziej ze wszystkich uwielbiam jego Nieustraszeni pogromcy wampirów komedia genialna i wybitna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Roman Polański przede wszystkim za Chinatown i Pianistę, to filmy wielkie, ale tak najbardziej ze wszystkich uwielbiam jego Nieustraszeni pogromcy wampirów komedia genialna i wybitna.
Fakt te filmy są niezłe ,ale warto wspomnieć

tu jeszcze jedno jego dzieło,a mianowicie "Wstręt"-mój ulubiony fillm Polańskiego.

Świetne zdjęcie, gra światłem i muzyka w połączeniu z fenomenalną rola Catherine Deneuve tworza prawdziwe arcydzieło.Polecam kazdemu kto jeszcze nie widział tego filmu. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jednym z moich ulubionych rezyserów jest David Lynch. Jak nikt potrafi budować genialny klimat w swoich filmach. Kolejną cechą jest wspaniała gra obrazem i dźwiękiem, jego filmy są pełne oniryzmu i symboliki, przypominają koszmary senne. Z pewnością twórczośc Lyncha nie jest dla wszystkich, bo albo się czuje te klimaty, albo nie. Lynch sam w wypowiedziach mówi, że kino jest dla niego sztuką, a jego styl to awangarda. Filmy przez niego reżyserowane są nieodgadnione i manipulują naszymi nieświadomymi emocjami. Uważam Lyncha za geniusza formy i wyrazu kinowego. Reżyser szuka odpowiedzi na nietypowe zachowania ludzi w odrealnionym świecie złudzeńa, także symboli. Bada psychikę ludzką od strony podświadomości,ekspresji a także surrealizmu. Jego filmy są nietypowe i zagadkowe. Odbiór takich filmów jest nierzadko ciężki i wymaga głębszych analiz poszczególnych scen i zachowań bohaterów. Całość otaczają Lynchowskie powłoki absursdu i nonkonformizmu. Lynch bardzo często odrywa się od schematu prowadzenia z widzem dialogu, aby zrozumiał "o co tu biega". Znacznie częściej za to korzysta z technik 'wolnego' 'i 'nieograniczonego' przekazu sensu filmu, wskazując na styl, formę i kontrowersyjność jego bohaterów.

Z reżyserów młodego pokolenia bardzo dobrze zapowiadał się David Fincher, ale ostatnio jego filmy są mniej udane, oby to był tylko chwilowy kryzys.

Co by nie mówić, nie mozna zapominać o mistrzu budowania napięcia Alfredzie Hitchcocku, który zrewolucjonizował swego czasu kino.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Obcy - 8 pasażer Nostromo

Helikopter w ogniu

Jednym słowem Ridley Scott.

Mógłby być też Lucas, ale jego wkład w SW jest IMHO wyolbrzymiony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Werner Herzog (m.in. Aguirre Gniew Boży), Quentin Tarantino (nie tylko Pulp Fiction, ale i Wściekłe Psy), Stanley Kubrick (Mechaniczna Pomarańcza, Barry Lyndon), Martin Scorcese (Goodfellas)

Każdy z nich ma swój niepowtarzalny styl i za to ich cenię, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach mało kto ma odwagę robić filmy nieszablonowe i niepoprawne polityczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Spielberg większość jego filmów to wybitne dzieła wystarczy wspomnieć o:

2005: Monachium (Munich)

2004: Terminal (Terminal, The)

2002: Raport mniejszości (Minority Report)

2001: A.I. Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence: AI)

1999: Nieukończona podróż (Unfinished Journey, The)

1998: Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan)

1997: Zaginiony Świat: Park Jurajski (Lost World: Jurassic Park, The)

1993: Park Jurajski (Jurassic Park)

1993: Lista Schindlera (Schindler's List)

1989: Indiana Jones i Ostatnia Krucjata (Indiana Jones and the Last Crusade)

1987: Imperium Słońca (Empire of the Sun)

1985: Kolor purpury (Color Purple, The)

1984: Indiana Jones i Świątynia Zagłady (Indiana Jones and the Temple of Doom)

1983: Strefa mroku (Twilight Zone: The Movie)

1982: E.T. (E.T.: The Extra-Terrestrial)

1981: Poszukiwacze zaginionej Arki (Raiders of the Lost Ark)

1975: Szczęki (Jaws)

1968-1971: Name of the Game, The

Fajnie, że z Kamińskim często robi filmy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może nie moim ulubionym, ale na pewno interesującym reżyserem był Stanley Kubrick, swoją droga przyjaciel Spielberga. Polecam "Mechaniczną pomarańczę" i "Lśnienie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Do panteonu gwiazd reżyserii dodam tylko Roberto Rosselliniego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak wspomniałem Polański, ale również Spielberg, którego wymienił Norton. Zapomniałem o nim, a dla mnie jego reżyseria jest boska i niemalże zawsze gwarantuje hit.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ograniczac sie do jednego. Wielu ma świetne dziela na swoim koncie. Almodovar, Tarrantino, Spielberg czy Machulski kazdy cos dobrego nakrecil:) Uwielbiam wszystkich:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.