Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie - potworek czy symbol?

Rekomendowane odpowiedzi

Lu Tzy   

Ja cie sorry za uogolnienie, ale przecie widze, zes to z ludycznych ciagot przytoczyl :D .

Co do KC - de gustibus i tak dalej. Powaznie. Mnie wkur..ja pseudobarokowe ozdupki na Palacu, inni uwazaja je za piekne. Mnie sie podoba architektura londynskich przedmiesc, inni nia rzygaja.

Mam nadzieje, ze zgadzamy sie w kwestii wartosci i uzytecznosci wspomnianych perel/zakal architektury.

Dla mnie PKiN jest symbolem Warszawy, czy to oznacza że posługuję się kiszkami?

Wez no ty jeszcze raz moj post przeczytaj :P . Do kogo to moglo byc??

A tak powazniej: Symbole to rzecz grozna, gdy nim operuje czlowiek sklonny do myslenia w kategoriach ich tworzenia i niszczenia. Tacy zwykle sa przekonani, ze 'dzialanie na symbolu' przeklada sie na rzeczywistosc.

Ze dla ciebie Palac to symbol Wawy? Ile toto ma lat? Ile pokolen Polek i Polakow tam sie umawialo na lody czy herbate? Czy tracilo wrecz cnote? To cos funkcjonuje w tkance miasta od pol wieku, i klamia ci, co twierdza, ze rzecz powstala i istniala 'wbrew narodowi'.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Mam nadzieje, ze zgadzamy sie w kwestii wartosci i uzytecznosci wspomnianych perel/zakal architektury.

W 100%, chociażby dlatego że Warszawy na pewno nie było by stać na pozbywanie się tych budowli.

Wez no ty jeszcze raz moj post przeczytaj :D . Do kogo to moglo byc??

O tej porze trochę nie bardzo kontaktuję, poza tym jeszcze dochodzę do siebie po koncercie Pidżamy, więc całkiem możliwe że nie załapałem kontekstu, ale po "buźce" chyba w końcu ogarnąłem;) Wszystko przez dwuznaczność tego "symbolu" w tym temacie :P .

Ze dla ciebie Palac to symbol Wawy?

Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych jej elementów tak, przynajmniej odbieram to tak z pozycji młodego Warszawiaka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

No to zerknij jeszcze na gore strony, bo tam doedytowane :D !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lu Tzy, Czy mógłbyś pisać bardziej kulturalnie. To jest porządne forum admin sie naprawdę dużo napracował i jak ci nie wstyd niszczyć jego pracę no i ciekawą dyskusję takimi niepotrzebnymi przekleństwami lub zwrotami? Właściwie się dziwię dlaczego nie dostałeś lu tsy jeszcze warna.

Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych jej elementów tak, przynajmniej odbieram to tak z pozycji młodego Warszawiaka.

Też tak go traktuję niestety denerwuje mnie to że jest to symbol także dominacji stalinowskiej czy sowieckiej w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A może uczestników tej dyskusji pogodzi wybudowanie okazalszego budynku, który usunąłby w cień PKiN ? Dzisiaj serwisy doniosły o takich planach.http://wiadomosci.onet.pl/1652832,11,wieza...olsce,item.html

Mnie by to całkowicie satysfakcjonowało, chciałbym w Polsce coś znacznie wyższego niż PKiN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A może uczestników tej dyskusji pogodzi wybudowanie okazalszego budynku, który usunąłby w cień PKiN ? Dzisiaj serwisy doniosły o takich planach.http://wiadomosci.onet.pl...olsce,item.html

Niezły pomysł ale spójrzmy prawdzie w oczy. Tu jest Polska i jakoś może trochę pesymistycznie ale nie wydaje mi się abym tego dożył :D . projekt popieram ale niestety z doświadczenia wiemy jak długo się przeciągają w Polsce inwestycje. (może PO coś zmieni)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Lu Tzy, Czy mógłbyś pisać bardziej kulturalnie. To jest porządne forum admin sie naprawdę dużo napracował i jak ci nie wstyd niszczyć jego pracę no i ciekawą dyskusję takimi niepotrzebnymi przekleństwami lub zwrotami? Właściwie się dziwię dlaczego nie dostałeś lu tsy jeszcze warna.
Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych jej elementów tak, przynajmniej odbieram to tak z pozycji młodego Warszawiaka.

Też tak go traktuję niestety denerwuje mnie to że jest to symbol także dominacji stalinowskiej czy sowieckiej w Polsce.

Pokaz-ze mi, gdzie stosuje otwarcie jezyk nieparlamentarny?

Niszczenie pracy Admina, to racezj robota ludzi, co pisza, choc nic do powiedzenia nie maja.

Co do wieku - co jest w opisie, to jest wazne. Jest lat 14, tego sie trzymam.

Powtarzam, 'Symbol sowieckiej dominacji', to to jest dla oszolomow i ludzi zbyt mlodych, aby pamietac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Powtarzam, 'Symbol sowieckiej dominacji', to to jest dla oszolomow i ludzi zbyt mlodych, aby pamietac.

Czyli racja wyłącznie leży po Twojej stronie? Nie sądzę - każdy ma prawo do swojego zdania i gustu. Ja uważam PKiN za symbol komunizmu i ktokolwiek tak twierdzi, nie musi być oszołomem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pokaz-ze mi, gdzie stosuje otwarcie jezyk nieparlamentarny?

Myślałem że za to dostałeś już warna. Nie napisałem o języku parlamentarnym a o zasadach kulturalnego pisania. Mimo iż mam nadzieję że język parlamentarny także będzie kulturalny.

oto twoje cytaty

Mnie wkur..ja
Powtarzam, 'Symbol sowieckiej dominacji', to to jest dla oszolomow i ludzi zbyt mlodych, aby pamietac

Ja uważam się PTiN za taki symbol a wcale się nie uważam za oszołoma. Z tego co wiem to ty też nie jesteś taki stary aby pamiętać jak był budowany lub czym był w PRL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Gdy pierwszy raz spojrzałem na Warszawę (mieszkam na Pradze) to oczywiste jest że pierwsze co ujrzałem to był przedmiot sporu.

Owszem sowiecka budowla.

Owszem brzydka (ale to już kwestia gustu)

Owszem zajmuje dużo miejsca dla jakichś biurowców. Ale biurowce, nawet te największe chyba nie mają szans na stanie się symbolem Warszawy.

Jadąc poza Warszawę, póki widzę sylwetkę PKiN, wiem że jestem w stolicy.

Ja jestem od was starszy.

Ale ten budynek zawsze będzie mi się kojarzył z moją młodością.

Pod pałacem pierwszy raz pocałowałem dziewczynę :) ł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drogi widiowy7 spójrz bardziej na ten problem z perspektywy "neutralnej" a nie osobistej.

Ale ten budynek zawsze będzie mi się kojarzył z moją młodością.

Mi się kojarzy przedszkole a już w tym budynku nic nie ma :) zostało przeniesione a jakoś nie żałuję :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Drogi windowy spójrz bardziej na ten problem z perspektywy "neutralnej" a nie osobistej.

Czy Ty na prawdę znajdujesz upodobanie w przekręcaniu czyichś nicków i hasła moderator? Poza tym wyjaśnij mi, w jaki sposób Twoje spojrzenie, jest bardziej "neutralne" od spojrzenia widiowego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Jasne że była osobista. Ale czy to coś znaczy?

Przecież i tak rozmawiamy o osobistych odczuciach.

Ja chcę żeby gmach został, a komuś może się to nie podobać.

To są nasze prywatne zdania.

Ale że tam się pierwszy raz całowałem, musi stać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.