Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
MaWro

Najlepsza gra strategiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin   

Dadzą własne tekstury. Juz dawno to zadecydowali. :) Jeśli zaś chodzi o klony w MTW, to na filmikach przedpremierowych wyraźnie widać, że takowych nie ma. Pierwsza taka gra. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizakk92   

Podoba mi się wiele ier strategicznych,ale najbardziej StarCraft. Ta gra użekła mnie swoim urokiem poniewarz:Jast wspaniała grafika jak na te czasy w których powstała, super jednostki bojowe i to że zergami można przejąć bazę Terran-ów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Warcraft III, Medieval Total War, Kozacy, noi oczywiście Heroes III :) Wszystkie gry mają fantastyczny klimat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Jakoś jedna "kopia zapasowa" gry, którą teoretycznie (w każdym razie kiedyś, nie wiem, czy coś w prawie się ruszyło) mamy prawo wykonać ze względu na niewielką trwałość płyty, wpadła mi w ręce. Niestety zdegustowany podejrzanymi błędami z czcionką - grę porzuciłem. Jakoś specjalnie mnie nie ciągnie, bo grafika tylko trochę lepsza, ale silnik wciąż ten sam, a ja tak lubię starożytność, że dalej działam na RTW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   
Roma też jest super. Zresztą jak wszystkie Total Wary. No moze oprócz Shoguna...

Heretyk! Na stos z nim!

Shogun był najlepszą grą z serii. Klimatyczny, nowatorski, z pomysłem, wymagający planowania - niektóre rozwiązania Rome'a czy Medieval'a są krokiem wstecz. Rome i Medieval II mają nad Shogunem przewagę jedynie z tytuły innego potraktowania mapy strategicznej - co w ówczesnych czasach było o ile pamiętam prawie niemożliwe, jeżeli chciało się zachować znośne wymagania sprzętowe.

Shogun rulez.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Najlepsze sa gry systemu b-35. W końcu nikt nie zaznaczył, ze ma być komputerowa. Są bardzo wciągające i wymagające myślenia. Polecam szczególnie Mławę, Bzurę i Arnhem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Age of Empires 2 (+ dodatek :) ) to dla mnie Strategia Wszech czasów i nic jej nie pobije!

Poza tym Warcraft 3 TFT - ma wiele mozliwości edycji :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ercha   

hhhhmm najleprza strategia ?? jest tego troche np. Rome-total war,Heart of iron II wojn światowa no i oczywiście klasyk Heroes III

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Heroes IV

IMHO lepsza trójeczka - nastrojowa, bez zbytnio "baśniowej grafiki", ma klimat. W Heroesie IV tego brakuje (podobno jeszcze gorzej jest z V - nie wiem, nie grałem).

Kozacy

I tutaj całkowita zgoda. Jak ktoś szuka gry, w której może dowodzić w prawdziwej bitwie XVII - wiecznej to ta gra jest najlepszym wyjściem.

Od siebie dorzuciłbym EU II. Ma braki, ale jest dla mnie świetnym tworem. Gram w to praktycznie bez przerwy dwa lata (a ja się szybko czymś nudzę, więc to wielkie osiągnięcie) :] Jakkolwiek by to nie brzmiało :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.