Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Przyznam, że nie jestem koneserem piw, tym niemniej FAXE, zawsze kojarzyłem z solidnym duńskim napitkiem, tak przynajmniej stwierdziłem nie raz i nie dwa. Carlsberga toleruję, tym bardziej że z owym trunkiem mam wiele -korzystnych- wspomnień. Reszta z tzw. lokalnych browarów, raczej mnie nie interesuje. Jestem zbyt leniwy by aż tak angażować się w nowe odkrycia smakowe, piwo to piwo, grunt by było zimne i pite w miłym towarzystwie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Nie wiem kto wspomniał Koźlaka, ale jestem mu bardzo wdzięczny. Co prawda butelka spoglądała na mnie z wysokiej (niestety cenowo) półki od jakiegoś czasu i nęciła ciekawym opakowaniem, ale postanowiłem spróbować po rekomendacji tutaj. Ach, ach, jakaż ambrozja. Dominuje goryczka, ale nie nakrywa na siłę owoców i karmelu... mmm... Kolor super rubin mmm.... piana mmm.... no i po dniu ciężkiej pracy te 6.5% mocy (nie czuć zupełnie) potrafi troche ruszyć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Litosci.Narobiles mi Waszmosc smaka tymi "ach,ach,mmm,mmm..." :rolleyes:

A tak przy okazji wspominanych tu czesto problemow finansowych,jakze niesprawiedliwie bolesnych dla wiernych piwoszy :(

Firma Mahou w okresie iberyjskiego kryzysu taka oto wypuscila reklame:Mija 6 miesiecy jak kolega Javier zostal bezrobotnym i nie zawsze juz moze sobie pozwolic na piwko z przyjaciolmi.Tak wiec w trakcie nastepnego posiedzenia koledzy solidarnie dolewaja mu do miarki,samemu sobie od ust odejmujac.Bo jak powszechnie wiadomo konsumenci Mahu wyznaja zgodnie zasade: "albo wszyscy,albo nikt".

http://www.youtube.com/watch?v=tXFkmp4grzQ

Tez piknie :)

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Po kilku tygodniach różnych eksperymentów postanowiłem na dłuższy czas przerzucić się na brytyjskie piwa. A konkretnie trzy - Belhaven Scottish Ale, Bombardier Burning Gold i Bishops Finger. Wszystkie trzy sprawiły, że klasyczne polskie barowe Tyskie, Warki itd. jakoś średnio mnie radują. A te trzy... Belhaven o kolorze kasztanowym, gazu w sam raz. Pianka delikatna, dość szybko zanika, ale za to bajecznie osadza się na bokach szklanki. Goryczka wyraźna. Bombardier. Złocisty, dobrze nagazowany. Goryczka pojawia się dopiero po chwili, ale również jest wyraźnie wyczuwalna. I w końcu Bishops Finger. Z tych trzech chyba najlepsze (przynajmniej dla mnie, choć różnice są minimalne). Kolor herbaciany, a może nawet i bursztynowy. Z gazem kiepsko. Zapach, smak? Tutaj już nie podejmuję się opisów, bo to jest... no zwyczajnie słów brak. I tak jak normalnie staram się piwo wypijać zanim przestanie być chłodne, tak tutaj warto poczekać chwilkę. To piwo co chwila odkrywa nowe smaki. Owszem, goryczka dominuje cały czas, ale w tle można wyłapać jeszcze wiele innych. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, Bishops Finger jest dość ciężkie. Jedno takie na wieczór wystarczy w zupełności. Ale w końcu tytuł "Kentish Strong Ale" zobowiązuje ;) Jedyna wada tych trzech piw to cena. Od 9 do 12 zł. Za butelkę. Dla portfela istny koszmar. No ale teraz autentycznie nie idzie pić tych "murarskich".

A jeszcze wracając do Palca Biskupa... kilka lat temu wymyślono dla niego dość "interesującą" kampanię reklamową: http://adland.tv/ooh/bishops-finger-buxom-maidens-2006-print-uk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Ulala ale mi się pozmieniało - znalazłem tu swój wpis z 2007r. jest na pierwszej stronie. O ile Guinessa dalej lubię to na topie jest:

1) Obolon - piwo ukraińskie zwłaszcza pszeniczne

2) Wiśnia w piwie - to jest ciężko dostać, regionalne z Warmii i Mazur

3) Desperados - chociaż trudno to do piw zaliczyć

4) zielone lubuskie - mniam

5) Tu nie będę oryginalny - Ciechan Miodowy zawsze smaczny i zdrowy

6) z takich piw bardziej codziennych to Gingers

Chociaż i tak najczęściej piję Harnasia, ew. Żubra, bo jestem studentem a te są tanie;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Wołodia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Jak na teraz moje ulubione piwo to Grolsch -jak wodę pić mogę.: D Delikatne, ale bynajmniej nie puste smakowo...

Wczoraj natomiast nowość piwną popijałam- reddsa żurawinowego (nie muszę chyba pisać, że to piwno dla prawdziwych znawców jest :P).

A tej wiśni w piwie jestem niesamowicie ciekawa-nie miałam okazji spróbować.

Na studiach tanio a skutecznie napić się można było Warką Strong Apple Wine- nie wiem ile w tym winie piwa i na odwrót było, grunt, ze działało. ;)Ciekawe, czy jeszcze to produkują?

Tym sposobem (zaczynając Grolsch-em) pani płella na bardzo niszowym trunku skończyła.; )

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Na studiach tanio a skutecznie napić się można było Warką Strong Apple Wine- nie wiem ile w tym winie piwa i na odwrót było, grunt, ze działało. ;).

Niebezpieczne trunki pijałaś! :)

Kolega po tym miał halucynacje, tyle że wypił uprzednio 2,5 butelki sam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Niebezpieczne trunki pijałaś! :)

Kolega po tym miał halucynacje, tyle że wypił uprzednio 2,5 butelki sam...

Po takiej aplikacji, to bym się chyba juz nie podniosła-a o halucynacjach mogłabym tylko pomarzyć. :)

No, ale na starośc mi podniebienie na szczęście lub nie zeszlachetniało. ;) Teraz bym tego nei wypiła....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

A mozecie podac cennik piw w Polsce?

W sklepie i knajpie sredniej klasy,aby byc dokladnym.

Niezmiennie od dawien dawna hołduję jednemu - Heineken, i wszystko jasne ;) Najtańszy jest w "Biedronce" (3,99 zł/ but. 0,65l). Piwo w knajpie to duży rozrzut (zależy od marki, ale przede wszystkim - od wielkości miasta). Zazwyczaj od 4,5 - 12 zł za 0,5l.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A mozecie podac cennik piw w Polsce?

W sklepie i knajpie sredniej klasy,aby byc dokladnym.

W sklepie średnio 3 zł za piwo klasy warka, lech czy tyskie.

Za to samo w lokalu studenckim 5-6 zł w Gdańsku, w Sopocie już 7-8 zł za butelkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

A mozecie podac cennik piw w Polsce?

W sklepie i knajpie sredniej klasy,aby byc dokladnym.

Sklepy nie różnią się zbytnio w Polsce. Czteropak (pucha) niezłego trunku dostaje się w granicach 10-12 zł. Co do knajp, znam ceny toruńskie. W obrębie Starego Rynku cena za szklankę/kufel wynosi 7 zł, nie zależnie od (przeważnie kiepskiej) jakości. Warto poszukać poza tym rejonem, ale w granicach Starego Miasta. Można trafić coś szczególnie taniego jak Kasztelan, niepasteryzowany z beczki, za 5,- lub dobry ale dość drogi, wspomniany już ukraiński Obolon za 7,-. Na peryferiach miasta czarny Specjal z beczki w granicach 3,70 - 3,90.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio czesto delektuje sie Staropramenem,ktory jest dostepny w lokalnym sklepie.

Rekalma tez godna polecenia,zwlasza ze mocno "historyczna":

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.