Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

A po co urabiać do tego ideologię i postponować innych?

Skoro samemu się stwierdza, że "jest coś spalić..." - to jak jest możliwość, to należy to "spalić".

Polacy robią się grubasami i mówią przewrotnie: mnie to nie dotyczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A po co urabiać do tego ideologię i postponować innych?

Nie wiem ... mnie dorabianie "wzniosłych" ideologii praktycznie do wszystkiego właśnie śmieszy. Odnoszę wrażenie, że ludzie jakby wstydzili się przyznać, że robią coś dla zabawy, dla przyjemności, dla rozrywki itd. Do każdej działalności muszą właśnie "dorobić ideologię", jakby wydawało się im, że jak nie dorobią tej ideologii to wyda się to komuś "niepoważne". Dotyczy zresztą nie tylko rekreacyjnych form uprawiania różnych sportów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A mnie dorabianie ideologii do swego "brzuszka" też śmieszy.

Jak mi ktoś mówi: mam brzuchal i jest mi z tym dobrze, bo tak chcę żyć - to rozumiem taką decyzję.

Jak ktoś biega i co pięć minut sprawdza ile spalił - to mnie to śmieszy, bo te gadżety zdają mi się być na pokaz. Atoli facet/kobieta mimo wszystko biega. I brzuchal spala...

A dorobienie ideologii widać u tych co nie chcą się ruszać.

Bywa to dowcipne, ale nie zmienia faktów: "brzuchal rośnie".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Tyle, że to nie dorabianie ideologii - jak ktoś jakimś sportem bawi się i lubi to, to po prostu wciąga go to na tyle, że chce wiedzieć o nim więcej,zaczyna go nie tylko uprawiać ale i oglądać, porównywać metody treningowe innych etc. Moim zdaniem naturalna kolej rzeczy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A dorobienie ideologii widać u tych co nie chcą się ruszać.

Bywa to dowcipne, ale nie zmienia faktów: "brzuchal rośnie".

No to wypowiem się jako osoba której brzuchal nie rośnie-czy jem dużo czy mało.

Sport uprawiam dla przyjemności-zarówno grę w nogę, jak i siatkę, jazdę na łyżwach, tańce, grę w ping-ponga (ostatnio znudziła mnie więc nie gram).

Ćwiczę bardzo nieregularnie-wszystko zależy od ochoty.

Zdarza mi się tydzień kiedy wyjdę na łyżwy, na piłke, 2 potańcówki, ping-ponga , na siatkę, i jeszcze na miecze, a zdarza się taki tydzień lub nawet 2 pod rząd kiedy nie robię nic w sporcie.

Tyle, że to nie dorabianie ideologii - jak ktoś jakimś sportem bawi się i lubi to, to po prostu wciąga go to na tyle, że chce wiedzieć o nim więcej,zaczyna go nie tylko uprawiać ale i oglądać, porównywać metody treningowe innych etc. Moim zdaniem naturalna kolej rzeczy

Niekoniecznie-w pilkę gram a mecze ogłądam żadko, jesli już to skróty, siatkówki nie oglądam prawie wcale, podobnie jak i innych sportów, po prostu wolę to robić niż kibicować innym. Nigdy nie miałem pojęcia ile kalorii spalam w czasie gry w piłkę czy przy innym sporcie ani jak to wpływa na moje krążenie itd. Jakiegoś wpływu się domyslam, po tym że jestem zdrowy, mam dobre samopoczucie i nie starzeję się przesadnie szybko wnoszę że ten wpływ jest pozytywny ale nie mam czasu i ochoty żeby to sprawdzać czy to przez jakieś wymyślne gadżety typu zegarek do pomiaru pulsu czy w artykułach naukowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Niekoniecznie-w pilkę gram a mecze ogłądam żadko, jesli już to skróty, siatkówki nie oglądam prawie wcale, podobnie jak i innych sportów, po prostu wolę to robić niż kibicować innym

Nie do końca się zrozumieliśmy - mówię o sytuacji w której człowiek uprawia zasadniczo jeden sport, który jest jego pasją. W przypadku Razora - strzelectwo. Jest więc ten sport pasją, zatem częściowo pewnie stąd cała nadbudową którą dzieli się na forum a związana z wykorzystaniem konkretnej broni w historii, regulaminach DWSu etc. W moim przypadku, uwielbiam sporty walki bardziej konkretnie zapasy. Oglądam mecze innych po to by popatrzeć jak robią to najlepsi na świecie i być może podłapać coś z ich techniki. Przez to wiem co nieco o historii tego sportu. Zapasy to sport w którym potrzeba dobrej kondycji, więc zacząłem biegać, ale żeby miało to sens, żeby dojść do jakiejś tam zaplanowanej kondycji etc zainteresowałem się teorią tego jak się powinno biegać, jaki system treningowy i reżym będzie najlepszy. Podobnie z siłownią, bo co to za zapaśnik który nie może podnieść innego człowieka? A przy tym wszystkim jestem 100% amatorem, który trenuje tylko dla czystej przyjemności. Po prostu to lubię, tu nie ma żadnej ideologii. W tym przypadku da się wyjaśnić wszystko choćby te nieszczęsne kalorie, kwestią odpowiedniego odżywiania mięśni. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dawidoo   

Mnie najbardziej śmieszą sportowcy na pokaz - kupi sobie zegarek co pokazuje trase i czas i wrzuca na face i opis typu : dzisiejsze bieganko ...

szczerze mówiąc do razu wyłączam subskrypcje na tablice takiej osoby bo widząc to drugi raz mam ochote rozwalić monitor :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co na pokaz jest śmieszne, nie tylko uprawianie sportu ;)

Edytowane przez secesjonista
: zdanie rozpoczynamy wielką literą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ja osobiście biegam od kilku lat tylko że teraz przerwa bo kontuzja a tak to różne ćwiczenia typu pompki, podciągnięcia itp. :) Robię to dlaczego? Dla własnego zdrowia i rozrywki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie wiem czy snucie się po polach i lasach to jakaś dyscyplina sportowa ale takową obecnie uprawiam.

A na statku powrót na "siłkę".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Tanie - ja swoje pierwsze stricte do biegania buty kupiłem w decathlonie. Były na tyle wygodne, ze do dziś kupuje ten model "na zapas". Potem gdy już będziesz więcej biegał i lepiej znał swoje potrzeby dobierzesz sobie bardziej profesjonalne obuwie w zależności od potrzeb - bo w zależności od podłoża (inaczej biega się po ubitych ale gruntowych drogach, inaczej po asfalcie a inaczej po bezdrożach i można w każdy teren wziąć inne buty) i inaczej w zależności od rodzaju treningów nas interesujących (ja przymierzam się do zakupu butów o 5 palcach, ponoć inaczej pracuje stopa).

Osobiście z braku czasu wydaje się, że po kilkuletniej ponownej przygodzie z zapasami znów będę musiał z nich zrezygnować z braku czasu. Póki co biegam trzy razy w tygodniu i trzy dni chodzę na siłownie. Jak zrobi się cieplej pewnie od czasu do czasu pojeżdżę na rowerze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Mojego ulubionego sportu już uprawiać nie mogę, niestety. Pozostaje piłka nożna - w każdej opcji, basen i czasami bieganie. Kiedyś jeszcze rower ale potem zamieniłem na motor i samochód - także pewien rodzaj sportu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.