Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Reprezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Postanowiłem stworzyc osobny wątek do rozmów czysto-reprezentacyjnych. Na początek sprawa, którą dzisiaj opisał "Fakt", a za nim onet.pl

Serbski kapitan Legii Warszawa, Aleksandar Vukovic, już wkrótce otrzyma polskie obywatelstwo i bez przeszkód będzie mógł zagrać w naszej drużynie narodowej.

Pomocnikowi Legii już od dłuższego czasu pod kątem jego przydatności do reprezentacji Polski przyglądają się współpracownicy Leo Beenhakkera.

- Vukovic jest w tym sezonie w dobrej formie i należy do wyróżniających się graczy w polskiej lidze. Jeżeli dostanie nasze obywatelstwo, na pewno go sprawdzimy w kadrze - zadeklarował na łamach "Faktu" asystent holenderskiego trenera, Adam Nawałka.

Co wy na to? Czy w polskiej kadrze jest miejsce dla rozgrywającego Legii Warszawa? Czy w ogóle popieracie takie działania, mające na celu naturalizacje dobrych zawodników zza granicy?

Zapraszam do dyskusji 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Na początek sprawa, którą dzisiaj opisał "Fakt", a za nim onet.pl

Jakoś rzadko wierzę w rewelacje "Faktu", jak sam Vuko to potwierdzi to ok, na razie są to dla mnie tylko spekulacje.

Natomiast co do samego tego, czy pomocnik Legii mógłby grać dla Polski. Uważam że jest to całkiem niezły pomysł, aktualnie jest to jeden z lepiej grających piłkarzy w lidze, poza tym po odejściu Sobolewskiego mógłby się przydać, właśnie zastępując pomocnika Wisły. Ma charakter, potrafi dobrze uderzyć... więc czemu nie? Skoro nie potrafimy zająć się swoimi własnymi piłkarzami, aby grali dla nas (vide Podolski, Klose czy też ostatnio Szetela i Ben Sahar), to może jeden czy dwóch piłkarzy takich jak Vuko mogłoby pomóc reprezentacji. Na pewno warto go sprawdzić, pod warunkiem że to co pisał "Fakt" jest prawdą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy całej sympatii dla Vukovica mnie takie pomysły obrażają. Skoro nie potrafimy z prawie 40 milionowego kraju wyselekcjonować 25 polskich piłkarzy, to trudno. Jeżeli coś nazywa się reprezentacjami narodowymi to powinny one nimi być, no chyba, że mają to być reprezentacje obywateli danego kraju. Argument, że inni np. Niemcy tak robią do mnie nie przemawia, my nie jesteśmy Niemcami ani Francuzami.

Poza tym z tego co wiem propozycje dla Vukovica już kiedyś były, ale on stwierdził, że zagrałba tylko dla Serbii i przez to człowiek ma mój wielki szacunek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Przy całej sympatii dla Vukovica mnie takie pomysły obrażają.

Ciebie tak, mnie nie. Jakoś nie rozumiem, co ma takie honorowe stawianie sprawy do sportu. Niemcy nie mają z tym problemów, i dzięki temu mają dzisiaj kilku świetnych piłkarzy. Na tej samej zasadzie można się zastanowić, czy dla nas obrazą nie jest to, że mamy zagranicznego szkoleniowca, nie tylko w reprezentacji piłkarskiej (siatkówka, koszykówka to samo).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Honor i uczciwość to jest istota sportu. Szkoda, ze dzisiaj coraz więcej ludzi o tym zapomniało. Nie obchodzą mnie Niemcy, śmiec mi się chce jak patrzę na ich kadrę. Niemcy to byli w latach 90-tych, teraz nie wiem czym jest ta drużyna, ona tylko występuje pod szyldem Niemiec, bo z Niemcami niewiele ma wspólnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Honor i uczciwość to jest istota sportu.

Dobrze, ale co jest niehonorowego czy też nieuczciwego w tym, że obywatel Polski będzie grał dla reprezentacji narodowej. W chwili otrzymania obywatelstwa Vukovic otrzymuje takie samo prawo do grania dla reprezentacji krajowej jak Grosicki, Korzym czy też Marciniak, którzy ją zmarnowali. To jest dopiero wstyd, że młodzi piłkarze powołani na MŚ do lat 20 nie chcą jechać na taką imprezę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Jakoś rzadko wierzę w rewelacje "Faktu"

Ja także. Ale jeśli Vukuvic jest dobry (a tego szczerze mówiąc nie wiem, bo piłka nożna obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg) to czemu by nie? Powinniśmy się wzmacniać.

Niemcy to byli w latach 90-tych, teraz nie wiem czym jest ta drużyna, ona tylko występuje pod szyldem Niemiec, bo z Niemcami niewiele ma wspólnego.

A ja nadal uważam je za Niemcy, bo każdy ich reprezentant ma obywatelstwo niemieckie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, dla was o przynależności narodowej świadczy świstek papieru - obywatelstwo, dla mnie coś więcej. Szkoda, że wy tego nie rozumiecie, ale nie mam zamiaru się z nikim sprzeczać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie obchodzą mnie Niemcy, śmiec mi się chce jak patrzę na ich kadrę.

Śmiać się z nich może i można, ale tak samo trzeba mieć świadomość, że aktualnie to jedna z najsilniejszych ekip w Europie i na świecie. I fakt, iż ich skład jest taki a nie inny, tego nie zmieni. Poza tym reprezentant to reprezentant, ma obywatelstwo to niech gra. Mnie to ni grzeje ni ziębi.

dla was o przynależności narodowej świadczy świstek papieru - obywatelstwo, dla mnie coś więcej.

Przepraszam Cię bardzo, ale nie przypisuj mi czegoś czego nie napisałem. Nie napisałem, że o przynależności narodowej świadczy świstek papieru. Dla mnie ten "świstek papieru" co najwyżej daje prawa, jakie przysługują tym, którzy się tutaj urodzili, a jest chyba drobna różnica pomiędzy tymi określeniami, przynajmniej dla mnie. Jednak skoro je daje, to czemu mają nie grać? W świetle prawa są wówczas tak samo obywatelami Polski jak każdy Kowalski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie ten "świstek papieru" co najwyżej daje prawa, jakie przysługują tym, którzy się tutaj urodzili, a jest chyba drobna różnica pomiędzy tymi określeniami, przynajmniej dla mnie. Jednak skoro je daje, to czemu mają nie grać? W świetle prawa są wówczas tak samo obywatelami Polski jak każdy Kowalski.

W takim razie należy skończyć z terminem reprezentacje narodowe i wtedy na moje mogą grać Vukovice, Olisadeby i inni obcokrajowcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   

Nie jestem przeciwnikiem występów naturalizowanych zawodników w naszej reprezentacji, jednak zarezerwowałbym w niej miejsce tylko dla zawodników naprawdę wysokiej klasy.Ewentualnie młodych, perspektywicznych zawodników, którzy mogą się jeszcze rozwinąć.Chociaż Vukovic gra u nas już kilka lat, więc w sytuacji kryzysowej przed ME można go wypróbować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie obchodzą mnie Niemcy, śmiec mi się chce jak patrzę na ich kadrę.

Zaiste ich skład jest/był dość ciekawy. Jest co najmniej dwu Polaków: Podolski i Klose. Możliwe, że jest jeszcze jeden i miał na imię Arek... Sam tego nie potwierdza. Mowa o Schneiderze. Jest jeszcze Kuranyi, który ma jakieś pochodzenie południowoamerykańskie.

Natomiast co do tematu - obywatelstwo obywatelstwem, ale trochę świeżości przyniósł kiedyś do kadry pewien Nigeryjczyk... Emmanuel miał chyba na imię :D Nie odrzucałbym od razu obcokrajowców, jak chcą to nie ma po co im tej drogi zagracać, a honor to już ich sprawa. Jak dla mnie mogą go sobie nawet wsadzić w buty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Ja również nie jestem przeciwnikiem naturalizowania zawodniów zza granicy. Jest tylko jedno "ale" - ci zawodnicy chcący grać w naszej reprezentacji, muszą być zdecydowanie lepsi od naszych rodzimych reprezentantów. Inaczej naturalizowanie obcokrajowców zwyczajnie nie ma sensu. Po prostu oni muszą coś wnieść do naszej kadry...

W takim razie należy skończyć z terminem reprezentacje narodowe i wtedy na moje mogą grać Vukovice, Olisadeby i inni obcokrajowcy.
To tak dziękujesz Olisadebe za Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii? Żałosne... :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zorro   

Dla mnie Vukovic może grać, ale niech reprezentuje swoją grą wyrównany poziom. Jak było w ubiegłym sezonie? Vuko przesiedział połowę na ławie. Teraz niby gra, ale na polską ligę to i Rachwał dobrze gra. Moim zdaniem nie potrzeba nam takich piłkarzy jak Vukovic. Na pewno znajdzie się lepszy POLAK. Polska szuka obcokrajowców, bo myślą, że jak zza granicy, to już lepszy.

To tak dziękujesz Olisadebe za Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii? Żałosne... :?

Podobno mężczyznę poznaje się po tym jak kończy,a nie jak zaczyna. Fajnie, że Oli grał z Nami w eliminacjach i MŚ, ale co było potem? Nie chciał grać dla Polski. Nie powiedział tego wprost, ale jak można wyjaśnić takie sytuacje, w których zawodnik jest prawie w szczytowej formie i nie przyjeżdża na zgrupowania...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To tak dziękujesz Olisadebe za Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii? Żałosne...

Żałosne to jest podniecanie się golami Nigeryjczyka, bez którego 40 milionowy naród nie potrafił zakwalifikować się do Mistrzostw. Wybacz, ale dla mnie to nie była żadna satysfakcja. To tak samo jakby ktoś zaspokoił twoją kobietę, a ty cieszyłbyś się, że jest zaspokojona, cieszyłbyś się, że zrobił to ktoś inny, bo sam nie potrafisz. Podałem tylko taki przykład, ale on doskonale obrazuje podniecanie się ze zwyciestw reprezentacji odniesionych dzięki obcokrajowcom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.