Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kraj, który ma najciekawszą historię?

Rekomendowane odpowiedzi

Norton   

Najciekawszą historię mają kraje mocarstwowe w jakims okresie czasu: Francja, Wielka Brytania, nawet Hiszpania czy Moskwa. Ma ją również Polska, która również była mocarstwem za Jagiellonów i troszkę później, ale perypetie jakie na przestrzeni wieków mieliśmy są naprawdę ciekawe i interesujące.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również Polska ma najciekawszą historię, ponadto wymieniłbym jeszcze Francję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

Powinna to być ankieta wielokrotnego wyboru. Najbogatszą historię mają mocarstwa typu: Francja, Niemcy, UK. Naturalnie bogata jest także historia Włoch w tym Imperium Romanum i Grecji.

Pod względem wydarzeń na pewno Polska historia nie odbiega daleko. Zresztą przecież Polska jest jedynm z najstarszych państw w Europie!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście wyrałam Francję (Polska historia mnie nudzi, co w niej interesującego) jak ktoś mnie zna to wie jakiego świra mam na punkcie Francji moze dla tego że w wieku 4-6lat marzyłam by zostać muszkieterem xDD (a jak ja płakałam gdy dowiedziąłm sie ze to niemożliwe to do dziś pamietam xDD)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najciekawszą historię mają kraje celtyckie i bałtyckie. Co do historii Polski, to poza kilkoma okresami uważam ją za nieciekawą i trochę nudną.

Pozdrawiam!

KD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Francja - przebogata historia, obfitująca w arcyciekawe wydarzenia i pełna fascynujących postaci, wszak jest to kraj, który co najmniej od średniowiecza grał pierwsze skrzypce na Kontynencie. Frankowie, monarchia Kapetyngów, krucjaty (Francuzi stanowili zdecydowaną większość krzyżowców), wojna stuletnia, wojny włoskie, epoka Ludwika XIV, wreszcie Napoleon. Choć potem jak dla mnie już nic ciekawego, po wielkim Cesarzu ten dumny i mężny niegdyś naród zamienił się w bande lewackich ciot.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polska, dziwne koleje losu, bitwy , skarby ukrywane podczas II WŚ przez Niemców, na terenach Dolnego Śląska.

Nie można zapomnieć o niezwykle bogatej i imponującej historii Anglii i Francji , i rywalizacji obu tych krajów.

Nie wiem dlaczego ale imponują mi też kraje arabskie, asasyni, Turcja, janczarzy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Co Polska to Polska. Zaznaczyłem ją w ankiecie. Chociaż pierwsze wzmianki o działalności "wojskowej" pochodzą z wieku X dotyczące roku 963 (do końca w historii nie jest pewna data bitwy Mieszko - Wichman), całe (niektórzy mogą mówić, że jedyne) 1000 lat dało nam charakter ważnego państwa w Europie. Byliśmy mocarstwem, później nas nie było na mapie, do tego jeszcze "kratkowe" perypetie wodzów i zwykłych ludzi... Coś niesamowitego. Prawda, na razie nie mam w planach zagłębiania się w okolicę Polski i jej historii, ale już po zalążkach mogę stanowczo stwierdzić, iż jesteśmy jednym z nielicznych krajów, które przeszły wszystko.

W drugiej kolejności (wzorując się na ankiecie) obstawiłem na Grecję. Za całokształt starożytności i powstać w XIX wieku. Dzięki Grekom mamy podstawy każdej kultury europejskiej. Do tego wynalazki, nietylko materialne i mamy wielkie imperium doskonałości.

Trzecie miejsce dałbym egzekwio Hiszpanii i Włochom. Pierwszemu - za czas rekonkwisty i państw chrześcijańskich, drugiemu - za Rzym i historię Sycylii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Trudne pytanie - łatwiej byłoby na nie odpowiedzieć gdyby "typować swoich faworytów" w konkretnym okresie historycznym ( starożytność,średniowiecze...) ,ale jeśli miałbym podać jeden kraj, kraj którego historię uważam za najciekawszą, to oczywiście wymieniłbym W. Brytanię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Typuje Anglię i Francję za wieki wojen i rywalizacji między tymi krajajmi. Wielu wspaniałych wodzów a takze ludzi obłąkanych. Konflikty religijne intensywnie prowadzona polityka kolonialna. Słowem - miodzio.. Niejako w rezerwie pozostawiłbym historię Rosji i Włoch (głownie uwzględniając Starożytny Rzym ale potem też były bardzo interesujące epizody)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystkie kraje mają ciekawą historię. Ale głosowałam na Polskę, bo jestem Polką. Wybór całkowicie uzasadniony: chyba nikt nie zaprzeczy, że nasze dzieje nie były burzliwe i zagmatwane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.