Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kraj, który ma najciekawszą historię?

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

Polska ma ciekawą historię ale jednak jak dla mnie Włochy mają ciekawszą, oczywiście wraz z historią starożytną (no cóż ciut dłuższa niż Polski).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Sam nie wiem co wybrać.Chciałem napisać, że Polska,ale przecież historia i Francji i Anglii też jest pełna niespodzianek.Potem nasunęła mi się na myśl Rosja,potem Turcja,Szwecja,Niemcy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Oddałem głos na Francję, lecz długo się wahałem. Grecja jest bardzo ciekawa, ale tylko w starożytności, Polska z powodu dość licznych wojen, Rosja jest na prawdę interesująca w XX w., bo dużo spraw jest jeszcze niewyjaśnionych i pozostało wiele "białych plam". Historia Francji w każdym okresie oferuje coś ciekawego: czasy Karola Wielkiego, potem Filip IV Wielki, wojna stuletnia, Ludwik XIV, Napoleon, I i II Wojna Światowa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zaznaczyłem opcję "inne" ponieważ dla mnie bardzo interesującą historię ma Afryka (cała Afryka)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja jestem zafascynowana historią Francji. Generalnie jestem zafascynowana Francją. Wszystko zaczęło się od Napoleona...Ale Francja to nie tylko Bonaparte. Dlatego bardzo chciałabym zgłębić historię tego kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
angel   

Zdecydowanie Francja; ma ciekawą historię i również ciekawą geolokalizację, (chociaż zdecydowanie korzystniejszą niż Polska).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Idaho   

Rosja albo Polska... Szczerze to zawsze najwięcej smaczku miały dla mnie stosunki polsko-rosyjskie - Dymitriady oraz Zabory w szczególności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Dla mnie zdecydowanie Francja, tam się sporo działo hugenoci,rewolucja francuska,napoleon..poza tym Rosja, Włochy.

Polska historia też ciekawa, z wyjątkiem tego wszystkiego co po II wojnie światowej :) jakoś mnie nie ciekawi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Oczywiście Polska, dla mnie to jeden z narodów najbardziej cierpiących przez wieki. Najpierw 123 lata zaborów, potem 20 lat na odbudowanie kraju, wybuch II wojny światowej, okupacja hitlerowska i radziecka, potem komuna. Tyle ludzi zginęło za wolność tego kraju ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście Polska, dla mnie to jeden z narodów najbardziej cierpiących przez wieki. Najpierw 123 lata zaborów, potem 20 lat na odbudowanie kraju, wybuch II wojny światowej, okupacja hitlerowska i radziecka, potem komuna. Tyle ludzi zginęło za wolność tego kraju ;)

Tak, to czyni nasz historie wielką i wyjątkowa ale czy zarazem najciekawszą :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Tak, to czyni nasz historie wielką i wyjątkowa ale czy zarazem najciekawszą :?:

Jestem patriotką, nie ma dla mnie ciekawszej historii niż historia mojej Ojczyzny. Bardzo nieobiektywna ocena ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak to bardzo patriotyczne, byc może że mieszkasz na kresach kraju, tak blisko dawnej granicy radzieckiego okupanta. To mogło ukształtować w mieszkańcach Twojej okolicy ten wyjatkowy patriotyzm.

Tutaj w Legnicy ( Piastów stolicy =D )na kresach zachodnich :lol-sweat:, tez jest on silny ale przejawiał sie głównie nienawiścią do sowietów. Mój dziadek z kolegą w latach 50 zrzucili nawet pólkownika radzieckiego z mostu do Kaczawy przepływajacej przez miasto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Mój dziadek z kolegą w latach 50 zrzucili nawet pólkownika radzieckiego z mostu do Kaczawy przepływajacej przez miasto.

Pogratulować dziadka ;)

Ja nienawidzę obu okupantów, zarówno hitlerowców jak i sowietów, nie wiem kogo bardziej.

Ale robimy off, więc skończmy dyskusję o patriotyźmie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.