Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kraj, który ma najciekawszą historię?

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Polska!!! Kiedyś uznawałem ją za nudną i nieciekawą, wolałem historię Francji czy Anglii, ale doznałem olśnienia i powróciłem do korzeni, bo w końcu od zainteresowania polską historia zacząłem :roll: A dlaczego jest ciekawa? Bo tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że polska, świetnie to napisał w Bożym igrzysku Norman Davies. Potem bym dał włochy(dorobek cesarstwa rzymskiego do dzisiaj zadziwia, jest od lat największym ośrodkiem kulturowym na świecie i tutaj najwcześniej po wiekach "ciemnoty" rozpoczął sie renesans) a na trzecim dał bym Grecję głównie za jej antyczny dorobek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Poza naszym krajem, zdecydowanie Rosja - kolebka komunizmu. Poza tym oczywiście Grecja, no i Włochy - pod tym jednak warunkiem, że do historii Włoch dołączamy okres dominacji Cesarstwa Rzymskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jak dla mnie zdecydowanie Polska, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, iż jest to ocena subiektywna. W historii Polski w mojej opinii działo się tak dużo, w tak niesamowity sposób, że nie sposób niedocenić tego. Tak wiele wspaniałych postaci, wielkich zwycięstw, heroicznych historii... to wszystko tworzy wspaniałą mozaikę, która lśni niespotykanym blaskiem, a jest przecież jeszcze tyle spraw kontrowersyjnych, wymagających dokładniejszego zbadania, zanalizowania, że nie sposób się nudzić przy niej.

Na drugim miejscu postawił bym jednak Grecję, chociaż wiem na jej temat stosunkowo mało, to jednak pociąga mnie ona w coraz większym stopniu. Także historia Niemiec i Rosji, naszych dwóch wielkich historycznych wrogów, czy też Francji i Wielkiej Brytanii, kiedyś wielkich, głównych europejskich rozgrywających, potrafi człowieka zafascynować swoim bogactwem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja, aby niegłosować na Polskę oddałem głos na Francję, za wojnę 100, lubię Filipa IV Pięknego, do tego Epoka Napoleońska, Ludwik XIV, państwo Karola Wielkiego etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polska oczywiście ma wspaniałą historię.

Oddałam jednak głos na Wielką Brytanię, ponieważ ciekawią mnie dzieje tego kraju, ma on bardzo interesującą przeszłość.

Rządy Tudorów, Stuartów, kształtowanie się monarchii parlamentarnej, kosciół anglikański - tematy naprawdę warte uwagi.

Polecam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Blake   

Mnie osobiście fascynuje historia Egiptu, kiedyś tego starożytnego, teraz bardziej jego najnowsze dzieje. Chyba żaden inny kraj nie ma tak długiej i jednocześnie ciekawej historii. A oprócz tego Grecja, Włochy, USA... no i Polska oczywiście

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Heinz   

Zawsze mnie pasjonowała historia Stanów Zjednoczonych, ich dzieje sa zupełnie niepodobne do żadnego innego kraju, przez co tak fascynują. Dlatego też zaznaczyłem właśnie USA, jest coś sympatycznego dla patrioty w fakcie że gdzieś tam daleko za oceanem czci się naszych rodaków a dzień Pułaskiego jest omal świętem narodowym wolnym od pracy.

PS. Mój ulubiony gatunek filmowy to oczywiście WESTERN, atmosfera XVIII, XIX i wczesnego XX oddana w tych filmach jest wprost kapitalna. Co do samego wieku XX, to co wydarzyło się w tym kraju między 1901 a 2000 jest bardziej pasjonujące niż historie wszystkich innych państw razem wziętych. Ameryka jest królową świata, czy tego chcemy, czy też nei!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Inny - Szwajcaria :D Fascynujaca historia powstania konfederacji i opierania się Cesarzom :D

Drugie miejsce - USA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Według mnie- Polska!Czy inny kraj wzniecił tyle powstań?Czy inny kraj brał udział w tylu wojnach i na tylu frontach?Czy jakiś kraj nie podpisał nigdy kapitulacji, mimo iż został podbity?Czy był taki kraj, który mając słabą liczebnie i sprzętowo arme, walczył przez miesiąc przeciw dwóm wrogom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Czy inny kraj wzniecił tyle powstań?

Był - zdaje się, że Kurdowie.

Czy inny kraj brał udział w tylu wojnach i na tylu frontach?

Cóż, to znaczy tylko tyle, że byliśmy albo waleczni albo zaborczy.

Czy jakiś kraj nie podpisał nigdy kapitulacji, mimo iż został podbity?

Formalnie nie podpisano aktu kapitulacji nigdy (przynajmniej jak na mój nos) jednak taką kapitulacją może być np. abdykacja SAP, choć trzeba przyznać, że raczej nieformalną.

Czy był taki kraj, który mając słabą liczebnie i sprzętowo arme, walczył przez miesiąc przeciw dwóm wrogom?

Nie trzeba szukać daleko - Kartagina broniła się trzy lata :D A na serio - Rzesza broniła się dość długo mając z jednej strony aliantów, a z drugiej ZSRR.

I żeby nie było, nadal uważam, że najciekawszą historię ma Polskę, tylko że Andrea$ moim zdaniem użył trochę naciąganych argumentów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ale mnie chodziło o to że nie ma kraju, który zrobił to wszystko jeden.Zresztą Rzesza miała potężną armię i lotnictwo.No ja na to popatrzyłem trochę jednostronnie i też uważam, że Polska ma najciekawszą historię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Zresztą Rzesza miała potężną armię i lotnictwo.

A alianci i ACz jeszcze potężniejsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.