Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Nowa Szwabia

Recommended Posts

Admirał Karl Doenitz w wypowiedzi z 1943 roku stwierdził:

Niemiecka flota podwodna jest dumna ze zbudowania dla Fuehrera, w innej części świata Shangri-La na lądzie, niezwyciężonej fortecy.

Przeczytajcie:

http://pufoc.republika.pl/v7_noszw.htm

W skrócie Niemcy w pewnym frag. Antarktydy:

Pod koniec II wojny światowej do "Nowej Szwabi" zostały podobno skierowane całe floty niemieckich łodzi pomieścić i zarazem przetransportować pojazdy typu Vril czy Haunebu.

Niewykluczone, że Niemcy wybudowali tam głęboki kompleks podziemny, a prawdopodobnie były tam dwie lub trzy bazy w głębi lądu. W czasie II wojny światowej obszar wybrzeży Nowej Szwabii był także rzekomo stale dozorowany od strony oceanu przez dwa okręty Kriegsmarine.

oraz

U-booty były widziane u wybrzeży Argentyny jeszcze w 1946 roku! W archiwach NATO znajdują się dokumenty i zdjęcia tych okrętów podwodnych.

III Rzesza wykorzystywała archipelag wysp Kerguelen znajdujących się około 2000 km od północnych wybrzeży Antarktydy, a zaliczający się do Antarktyki. Według oficjalnych badań archipelag ten nie był zamieszkany aż do 1949 roku. Wiadomo jednak, że Niemcy stworzyli tam tajną bazę okrętów podwodnych, której zapasy były stale uzupełniane.

Zachęcam do przeczytania całości tego artykułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A do czego niby ten kompleks miałby służyć? Po co te umocnienia przecież na tym terenie nic nie ma... Może inni się wypowiedzą...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A do czego niby ten kompleks miałby służyć? Po co te umocnienia przecież na tym terenie nic nie ma... Może inni się wypowiedzą..

To proste. W Niemczech było mało miejsca do tworzenia takich ważnych dla kraju pojazdów. Na Antarktydzie jak napisałeś nic nie ma więc takie technologie mogły być łatwo zabezpieczone. Kto wie czy nie wymyślili tam anty grawitacji i ufo które dzisiaj widać na niebie nie jest sprawką nazistów

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pancerny   

Ciekawe dlaczego po II WŚ nagle, pojawiło się na Antarktydzie tyle baz ''naukowych''....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe dlaczego po II WŚ nagle, pojawiło się na Antarktydzie tyle baz ''naukowych''....

Budowali je jeszcze przed i w czasie wojny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Darkman   

Normalnie wiedziałem :mrgreen: , cholera wiedziałem, że ktoś poruszy te tematy - Vril, Haunebu, Shangri-La, Thulei tym podobne rewelacje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.