Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Wpadki Filmowe

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie tutaj posty na temat najbardziej ciekawych i kompromitujących wpadek z filmów (omińmy może "strzelanki" bo chyba w każdej są wpadki)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Cała fabuła "Troi" to jedna wielka wpadka. Takich przekłamań w rzadko którym filmie można się doszukać, że przedstawię mój ulubiony przykład pojedynku Parysa z Menelaosem, który skończył się śmiercią tego drugiego (sic!). Brakuje też mnóstwo kluczowych postaci, nie wspominając o samych bogach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Taaa... "Troja" to kultowa porażka, chyba nawet więskza niz "300".

Dwa plusiki Troii to:

+ Dobra scena starcia się piechoty w bitwie pod murami miasta

+ Ciekawa scena śmierci Achillesa

...w "300" nie widze plusów, poczawszy od Spartiatów walczacych z gołymi klatami, poprzez pokazy kung-fu az po bzdure, ze spartanie sa tam sami :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
+ Ciekawa scena śmierci Achillesa

?? Nigdy nie miałem okazji mieć trzech (czy czterech nie pamiętam) strzał w klatce piersiowej, ale wydaje mi się że z takim bagażem człowiek nie ma prawa wyrwać ich sobie, powzdychać i rozmawiać przez 5 minut... :)

W Quo vadis podobno Rzymianie biegali w adidasach :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W Quo vadis podobno Rzymianie biegali w adidasach :)

Chciałem to samo napisać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jeszcze w czasie rozmowy bohaterów było widać chyba samolot

[ Dodano: 2007-11-27, 20:08 ]

w najnowszym Spider manie kilkanaście pomyłek już wyszukano :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

W "Krzyżakach" w scenie bitwy widać na horyzoncie druty telefoniczne i jadącą cięzarówkę.

A polska piechota ma na nogach trampki (tzn. kilku)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kilka takich wpadek można zaobserwować w "Helikopterze w ogniu".

- Gdy Eversmann zjeżdża po linie z helikoptera na ziemię, przez moment widać za nim kolejnego żołnierza, który szykuje się do opuszczenia maszyny. Jednak gdy Eversmann już jest na dole, nie pojawia się ów żołnierz, a helikopter odlatuje.

- Jeden z żołnierzy nosi okulary, które weszły do sprzedaży dopiero w 2000 roku (mowa o okularach przeciwsłonecznych "X-Metall Juliet")

- W jednej ze scen Sanderson trzyma karabin w lewej ręce, w następnym ujęciu karabin ów znajduje się już w prawej.

- Podczas lotu jeden z żołnierzy czyta książkę Grishama "Klient" w miękkiej okładce, wówczas dostępna była tylko twarda, miękka została wprowadzona po marcu '94.

To tylko kilka wpadek, w internecie jest strona z kilkunastoma podobnymi.

Ostatnio zauważyłem we "Władcy Pierścieni" śmieszną sytuację. Otóż pod koniec pierwszej części, gdy Aragorn po pokonaniu Lurtza biegnie w stronę umierające Boromira, nagle jeden z martwych Uruków podnosi głowę, i zaczyna się rozglądać dookoła, po czym grzecznie się kładzie:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Bodajże zegarek u Jagiełły w Krzyżakach.
Czy ktoś widział ten zegarek?Ostatnio przeczytałem, że to jest jakiś mit.

W niektórych odcinkach serialów "Stawka większa niż życie" i "Czterej pancerni" żołnierze biegają z kałasznikowami.Dodatkowo Janek w pancernych wchodzi w drzwi z pepeszą z magazynkiem bębnowym, a wychodzi z drugiej strony z łukowym.

W Gadiatorze rydwany są wyposażone w butle z gazem :shock: , oto dowód :http://pl.youtube.com/watch?v=wgumd9kwtmE

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
W niektórych odcinkach serialów "Stawka większa niż życie" i "Czterej pancerni" żołnierze biegają z kałasznikowami
... a ja myślałem, że mam jakieś zwidy ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Często wpadki są w filma katastroficznych. Np. był upał +55 stopni auta się wysadzały w powietrze ale trawa była zielona i z asfalt był normalny a powinien być taki "ujeżdżony"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
deBeriere napisał/a:

Bodajże zegarek u Jagiełły w Krzyżakach.

Czy ktoś widział ten zegarek?Ostatnio przeczytałem, że to jest jakiś mit.

Jeśli chodzi o Krzyżaków, to przyznam się szczerze, sam tego nie widziałem, gdyż oglądaliśmy to w klasie, a ja jakoś nie przyglądałem się uważnie, nie mniej jednak koledzy wychwycili dwie takie wpadki: chłop w sukmanie z kosą i zegarkiem na ręku oraz Zygfryd wieszający się na pasku z napisem "Made in China" na klamrze.

Mogą to być mity, głowy nie daję, ale i tak śmieszy.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
oraz Zygfryd wieszający się na pasku z napisem "Made in China" na klamrze.

A jaka jest pewność, że ten pasek/sznur nie pochodził z Chin? :D:P:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Północ- Południe: Odcinek 1 seria 2: pierwsza bitwa nad Bull Run: szarża kawalerii a tu nagle na części ekranu plecy drugiego kamerzysty na krzesełku w niebieskiej koszuleczce :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.