Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Mój ulubiony komiks to...

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś swoje ulubione komiksy?

Ja swego czasu bardzo lubiłem "Kajko i Kokosza", "Asterixa" oraz "Tymka i Mistrza" lubiłem też gdy byłem mały Kaczora Donalda, dzis czytam tylko Losuxa, a izapomniałbym Garfielda w Wyborczej i inne zamieszczane tam komiksy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie przepadałam za komiksami, choć jak byłam młodsza, to od czasu do czasu zdarzało mi się jakiś przeczytać, np. „Kaczor Donald”, a reszty nie pamiętam… :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

"Kaczor Donald" lecz tylko w wydaniach "Gigant'a" - tam rysunek był dopracowany, i treść była jak i dłuższa, tak i sama historyjka potrafiła śmieszyć :P

"Losux" - komiks internetowy, akcja dzieje się głownie w liceum, ostatnio także "poza" nim. Ostatnio mniej śmieszne, jednak rekompensuje to nowy styl rysowania postaci przez jego autora. :D

"NoBaka" - Świetna kreska oraz treść także dobra.

"Dragon Ball" - właściwie nie kupiłam nigdy ani jednego komiksu - stac mnie nie było na te 12 zł chyba :P teraz to jest śmiechu warte, całą serię na zyczenie mogę sobie zamówić - tak więc wtedy zawsze oglądałam i czytałam wyrywkowo w... Empiku :D Świetna kreska Akiry Toriyamy oraz..."uzupełniałam" sobie pominięte odcinki telewizyjne [puszczane swojego czasu na RTL7], które zabraniali oglądać...rodzice :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Kaczor Donald to klasyka. przeglądając starze numery można zauważyć zupełnie inną kreskę czy kolory. Co ciekawe w kaczorze Donaldzie pamiętam, że kiedyś znalazłem auto-plagiat. I to nie jeden. mam na myśli to, ze w jakimś numerze zamieszczona komiks, który był już np. jakieś 3 lata wcześniej. Stare dzieje. ^_^ Wyjątkowy wydawał mi się 9ale teraz juz nie wiem dlaczego [zbyt dawno temu]) Sknerus. pewien szczególny tom Sknerusa opowiadający o jego życiu od dzieciństwa.

Co do innych komiksów, to Asterix i Obeliks zawsze były ciekawe, a Kajko i Kokosz, to praktycznie polskie arcydziełko. nawet teraz jak coś mi wpadnie w ręce, to jestem w stanie poświęcić te 5 minut na przejrzenie odcinka, jeśli takowy mi wpadnie w ręce.

Aktualnie od długich lat niczego takiego juz nie czytam (poza tymi sporadycznymi sytuacjami).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Thorgal, Szninkiel, Yans. Zwłaszcza ten pierwszy, ale stare wydania. Jagby lepsza kreska, a i teksty jakieś lepsze. Podobnie Szninkla uznaje tylko w wersji czarno-białej. Czasem lubie jeszcze przejżeć moja "kolekcję".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Poza wspomnianym już wcześniej "Kaczorem Donaldem" i "Dragon Ballem" bardzo lubię mangę "Dr. Slump" :P Można się przy niej dobrze uśmiać :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oj tak "Kaczor Donald" to było coś:P Do dzisiaj mam całkiem pokaźny zbiorek starych numerów (plus kilka Gigantów), a zbierałem przez kilka lat. Co do "Dragon Balla" to ja nie zakupiłem osobiście ani jednego numeru, ale moi koledzy kupowali więc sobie poczytałem, nawet fajne. Natomiast bardzo podobał mi się i nadal podoba "Asterix" i "Lucky Luck", hehe... nadal mam kilka numerów :P .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Oczywiscie Kajko i Kokosz, mistrostwo.

A teraz internetowe:

Lucjusz i Ambroży

http://komiks.polter.pl/Lucjusz-i-Ambrozy-c2303

AD 2007 (i wczesniejsze serie)

http://komiks.polter.pl/AD200520062007-c2312

I cos dla miłośników RPG:

http://komiks.polter.pl/Tam-gdzie-MG-mowi-dobranoc-c2305

Chomiksy i inne pierdoły moga sie schowac :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

Ulubione:

"Lobo"

"Spawn"

"Osiedle Swoboda"

Internetowe:

"LOSUX"

"Bundz"

Inne:

Batman, Punisher, Spiderman, Supermana nigdy nie lubiłem, X-men, Thorgal, Tytus Romek i A'tomek (dobry oldschoolowy komiks :wink: ), magazyn komiksowy Produkt i wiele innych...

Kiedyś zbierałem całą tą makulaturę, ale teraz nie wydaje się już w Polsce fajnych komiksów, a jeśli jednak, to chodzą one po horendalnych cenach.

Ale moja kochana kolekcja stoi cały czas na półce, a w piwnicy leży kilka kartonów z jakimiś Kaczorami Donaldami, Gigantami itp.

Ogólnie rzecz biorąc, dobry komiks to fajna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Niestety nasz rynek komiksów jest do luftu. "Egmont" - kiedyś lider - dziś kombinuje głównie jak najwięcej kasy wyciągnąć od klientów. Lubię komiksy, ale 80 złotych za album to dla mnie cena zaporowa. Mówi się szkoda i płynie dalej. Ostatnio nieco życzliwej patrzę na "Mandragorę", a to głównie za sprawą mangi "Samotny wilk i szczenie". Do tej pory nie byłem wielbicielem komiksu made in Japan, ale ten komiks jest naprawdę dobry. "Mandragora" wypuszcza dwujęzyczne komiksy historyczne "Strażnicy orlego pióra" - epizody z czasów Piastów na przemian z królami elekcyjnymi - niezła rzecz. Szkoda, że MEN stwierdził, że komiks jest bee i nie wspomoże wydawcy. Pewnie apele szkolne są skuteczniejsze.

Jeśli chodzi o polecanki - nie polecam "Yansa" od tomu "Planeta cudów" wzwyż - to zwykłe wyrzucenie kasy w błoto. Z pierwszymi albumami mają one bardzo mało wspólnego, a ich poziom jest co najwyżej średni. Za to z Rosińskiego, z czystym sumieniem zachęcić do lektury "Zemsty hrabiego Skarbka" - nie dość, że pięknie namalowany, wydany to i scenarzysta się postarał. Warto!!!

Polecam też Neila Gaimana - na dobrą sprawę to w Polsce wyszły 3 pojedyńcze albumy - 2 według opowiadań "MORDERSTWA I TAJEMNICE" , "ARLEKIN I WALENTYNKI" oraz "OSTATNIE KUSZENIE" czyli takie spotkanko z Alce Cooperem - powiem szczerze - jeśli ktoś ich nie ma, to wiele stracił. Gaimana też dobrze się czyta. "Egmont" wydał też kontrowersyjny (jeśli chodzi o ocene ze strony krytyków) "1602 " - akcja dzieje się w czasach Elżbiety Wielkiej, ale na kartach albumu przewijają sie wszystkie ważniejsze postaci z universum Marvela tj. X-Men, Hulk czy Daredevil. Mnie się ten misz-masz podobał, spartaczone jest tylko zakończenie, ale bardzo mocno. No i "Sandman" - powiem szczerze bardzo dziwny komiks - raz fascynujący, raz odrzucający, czytany z wypiekami na twarzy i wynudzający. Na pewno warty uwagi. Jeśli już ktoś zdecydowałby się na zakup "Sandmana", to jedna rada - kupujcie wyłącznie nowe wydanie na kredowym papierze i twardej oprawie - cena chociaż wysoka jest porównywalna z cenami pojedynczych tomów, a jakością bije na głowę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Komiksów mało czytałem, jak już to były one umieszczone w świecie Star Wars. Moim ulubionym z nich jest legendarne już Dark Empire.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Ja tylko pamiętam''Czterech pancernych i pies"a tak jakoś specjalnie komiksy mnie nie pociągają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.