Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jaka jest wasza ulubiona starożytna cywilizacja?

Moja ulubiona starożytna cywilizacja to:  

190 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Rzym
      46
    • Grecja
      25
    • Egipt
      18
    • Kartagina
      5
    • Persja
      4
    • Partia
      1
    • Babilonia
      1
    • Palestyna
      0
    • Inna jaka?
      10


Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Ja mam gigantyczny problem z odpowiedzią na pytanie zawarte w temacie tego wątku :wink: Dla mojej iście antycznej duszy zarówno cywilizacja starożytnej Grecji, jak i cywilizacja Imperium Romanum jest bardzo ważna i obydwie traktuję na równym poziomie sympatii :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zorro   

Dlaczego na liście nie znalazła się cywilizacja Mezopotamska? :shock:

Przecież to jedna z najważniejszych dla tego okresu cywilizacja. Przecież to Oni wynaleźli koło, przecież to Oni wymyślili system irygacyjny. Przecież Sumerowie to pierwszy lud Mezopotamii.

A co do tematu, to chyba nie muszę już odpowiadać:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego na liście nie znalazła się cywilizacja Mezopotamska?

Tylko która? W której fazie? Przecież tam jest brak ciągłości, a tym samym konglomerat kulturowo - cywilizacyjny a nie coś jednolitego... Chyba dlatego nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam GRECJĘ. Moją pasją sa antyczne wojny a w Grecji po prostu jest ich wiele i są fascynujące [Troja, wojny punickie, peloponezkie, z persami...]dla mnie bomba xD, chociaz jak juz ktos wczesniej wspomniał Majowie byli na wysokim poziomie rozwoju . gł w dziedzinie astrologii co też mnie interesuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Wybrałem Grecję, wielcy filozofowie, uczeni, wspaniali władcy, miasta państwa, idea Igrzysk i ta mitologia coś pięknego.

Jakoś zawsze mi się kojarzy ze spokojem i pokojem (chociaż doskonale wiem, że tak nie było) czyli tym czego brakuje mi w Rzymie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Rzym. Za podboje, za legiony, za cezarów, za gladiatorów, Koloseum, Panteon, Forum Romanum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Mnie zawsze podobały się trzy cywilizacje : Egipt , Grecja i Rzym, myślę jednak że zdecyduje się na tą ostatnią za niesamowite budowle, geniusz militarny i za bardzo ciekawą historię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

W tej kolejności

1)Grecja -przede wszystkim za Diogenesa a takze za Aleksandra Macedońskiego, ostracyzm, demokracje i cala reszte

2) Rzym - za całokształt

3)Persja - a chocby i za slonie bojowe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosiek   

Tylko i wyłącznie STAROŻYTNY RZYM. Od swoich początków z historią ubóstwiałem dzieje tego państwa. A zaczęło się to wszystko od podziwów dla geniuszu militarnego Rzymian. Ave!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Wszystkie epoki są jednako interesujące .Egipt ......wielka historia nie do końca odkryta. Grecja .....narodziny strategii , hoplici , nawała Perska , Hellada królów , beczka z filozofem

;) Narodziny demokracji etc . etc ..... Rzym ......słów brak , republika , Cezar zamordowany pod pomnikiem Nike , legiony , barbarzyńcy , znów strategia , genialne zwycięstwa i sromotne klęski ..... A Persja , Asyria , Israel .......długo by pisać aby w pełni oddać fascynację tą zaprzeszłą historią .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Grecja ! Jestem po prostu zafascynowany tym krajem tak samo teraz jak i jego przeszłością :] Filozofowie, dotychczas używany system wyborów, piękna sztuka i wynalazki. No i jeszcze najlepsza formacja wojskowa w tamtym okresie - falanga. Grecy musieli tam chodzić jak w zegarku... Choć i Rzym mi imponuję tą dyscypliną ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Miałem trudny wybór, bardzo lubię

;) Rzym - za legiony, architekturę, termy, gladiatorów, Panteon, Forum Romanum, wiele wynalazków, zabytki, itp.

:) Egipt - za grobowce, piramidy, rydwany, hieroglify, packi z ogonów żyraf, itp.

:P Grecję - za Astelixsa, Obeliksa, sparte, zabytki, itp. :razz:

PS. Granat

legion, uśmiechnij się ;)

To do mnie ????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Cytat:

legion, uśmiechnij się

To do mnie ????

Wykorzystany został tylko tag [you.] (bez kropki). Każdy z swojego konta widzi swój nick. ;)

Sorka za offtop.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.