Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jaka jest wasza ulubiona starożytna cywilizacja?

Moja ulubiona starożytna cywilizacja to:  

190 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Rzym
      46
    • Grecja
      25
    • Egipt
      18
    • Kartagina
      5
    • Persja
      4
    • Partia
      1
    • Babilonia
      1
    • Palestyna
      0
    • Inna jaka?
      10


Rekomendowane odpowiedzi

mer   

Zainteresowałam się Starożytnym egiptem, przez jedną osobę tutaj :) czego nie żałuję - wręcz sie cieszę, iż mogę się douczyć :smile:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie stanowczo Egipt. Bardzo mnie ciekawi relgja egipska. Architektura też jest fenomenalna. Żeby zbudować takie piramidy Egipcjanie musieli bardzo dobrze znać się na geometri. Jest to fascynująca cywilizacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
rafcio   

Dla mnie najlepsza jest Grecja i Rzym Grecja za swoją mitologie która mnie normalnie fascynuje to oni jako pierwsi wprowadzili ustrój demokratyczny i oczywiscie za Igrzyska lol

ważno była jeszcze kultura ale niezabado moge o niej coś powiedzieć ;)

natomist Rzym ma to do siebie że przetrwał taki szmat czasu i dopiero konflikty wewnętrzne doprowadził do jego upadku ich architektóra byłą na na zadziwiającym poziomie

łażnie i akwedukty były nieżłe ;] a tak świetna organziazja armi pozwoliła rzymowi zrobić z morza śródziemniego ich własne wewnętrzne morze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Olimpias   

Ja najbardziej lubie kultury Majów i Azteków głównie interesuje mnie religia ale sztuke , medycyne, architekture itp, też mieli na wysokim poziomie ( szczegolnie wiedza o kosmosie i dokladny kalendarz).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Cesarstwo Rzymskie, najtrwalsze z największych imperiów. Potężna armia, która w okresach świetności przewyższała inne armie zorganizowanie, taktyką, wyszkoleniem i uzbrojeniem. Podbili 1/3 ówczesnego świata to powinno budzić i budzi respekt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ja tam jestem kartaginofil. Nieszczególnie wprawdzie podoba mi się składnie ofiar z małych dzieci. Nie wiele też wiemy o ich sztuce i kulturze(bo przekazy greków że oni nie rozwinęli swojej kultury jakoś do mnie nie przemawiają) Podziwiam ich za to że choć mało liczni utrzymali się tak długo(jako państwo do połowy 2 wieku pne) ich język i obyczaje zniszczyli dopiero arabowie w 7(!) wieku naszej ery, a podobno na balearach ich obyczaje przetrwały do dziś. Podziwiam również oczywiście genialnego Hannibala.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Kartagińczycy - elastyczni, adaptujący nowości (sprowadzanie greckich rzemieślników!), odważni odktrywcy, żeglarze, tolerancyjni politycy dla których pakty były nienaruszalne (w przeciewieństwie do Rzymu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na Rzym. W końcu obok Greków to fundament dzisiejszej Europy. Oczywiście zarówno starożytny Egipt, Japonia i Chiny są bardzo ciekawe, zwłaszcza Chiny :wink: Konfucjusz, klasztory Shaolin, tai- chi, kung-fu itd. nie wspominam o odkryciach technologicznych ( min. proch, papier.. itd.) A dlaczego Rzym? Bo lubię łacine :P (i to nie podwórkową) podziwam Marka Aureliusza, Cezara, a i kultura i sztuka stała na wysokim poziomie w porównaniu ze średniowieczem. Horacy, Wergiliusz.. jakikolwiek film o starożytnym Rzymie poojawia się w kinach to obowiązkowy punkt programu :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Trajanus   

Rzym, za wielkich wodzów, za wielkie imperium, za dorobek prawny, dorobek kulturowy, wspaniałe legiony. I to Cesarstwo uwielbiam o nim czytać, Cezarowie i te sprawy, fascynujące.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   

Oddałem głos na Kartaginę, jako częsć kultury fenickiej.

Za wspaniałem osiągniecia żeglarskie i wynalazek alfabetu (jeśli Ugarit można zaliczyć do Fenicji of course - jak nie to za rozpowszechnienie alfabetu ^_^ )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.