Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Dawno już nie kupiłem żadnej pozycji z zakresu szeroko pojętej fantastyki. Dzisiaj nastał ten dzień :mrgreen:

Na rynku warzywnym, na jednym ze stoisk udało mi się kupić antologię opowiadań "Spotkanie w przestworzach 4" z serii antologia młodych '80 za 2 zł w stanie idealnym... Tak, tak - stan idealny, co w połączeniu z datą premiery książki (1985) wydaje się niemożliwością. A jednak :mrgreen: Książka nigdy nie była czytana i w nienaruszonym stanie znalazła się na mojej półce...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Czekając na przesyłkę z bookboxu, kupiłem jeszcze co nieco książek osobiście w krośnieńskim antykwariacie...

- August III, J. Staszewski (8 zł; ech, jak miło oglądać te stare okładki biografii z Ossolineum...),

- Gustaw Eryksson Waza i jego żywot tułaczy, Z. Boras (6 zł; wbrew pozorom nie jest to książka o dziadku ZIIIW, ale o jego kuzynie),

- Pretendenci i górale. Z dziejów unii szkocko - angielskiej, S. Grzybowski (8 zł; czyli coś o dzikich Szkotach :D ),

- Niedoceniania królowa, D. Wójcik - Góralska (3 zł; o Bonie jakby kto nie wiedział),

- Zygmunt August, S. Cynarski (8 zł),

- Władysław II Jagiełło, J. Krzyżaniakowa, J. Ochmański (14 zł),

- Borys Godunow, D. Czerska (8 zł),

- Kościuszko po insurekcji, J. Lubicz - Pachoński (6 zł).

Będzie co czytać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nosiłem się z tym już jakiś czas... KeDyw Okręgu Warszawa Armii Krajowej. Dokumenty- rok 1943, Warszawa 2006, pod red. Rybicka H., ss. 204. Kupione w Prusie za 23,25 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja ostatnio dwa zakupy

T. Parnicki - Srebrne Orły za 5 zł (piękna introligatorska okładka), Tofiku powinieneś to przeczytać, bardzo ciekawa powieść.

H. Mościcki, J. Cynarski - Historia XX w. wydanie 1936, jeszcze nie doszło ale mam nadzieję, że warta tych 75 (z dostawą 85) zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

W hipermarkecie "Real" w koszu z przecenionymi książkami znalazłem pozycję wydaną przez wydawnictwo Bellona – "Wisła jak krew czerwona". Są to wspomnienia Rona Jeffery'ego, Brytyjczyka, który po ucieczce z obozu jenieckiego wstąpił do Armii Krajowej i przyjął pseudonimy m.in. "Józef Kawala", "Stanisław Jasiński", "Botkin". Pełnił funkcję kuriera, likwidował kolaborantów, był łącznikiem wywiadu brytyjskiego z armią Własowa. W lutym 1944 roku przedostał się do Wielkiej Brytanii...

Jan Nowak-Jeziorański napisał o nim w przedmowie, że Jeffery "jest niewątpliwie nie tylko jedną z najbardziej kolorowych, ale także heroicznych postaci polskiego ruchu podziemnego. Odznaczył się wręcz szaleńczą odwagą, wobec której bledną wyczyny Kmicica i Skrzetuskiego".

To mogą być bardzo interesujące wspomnienia - ciekawie może wyglądać okupowana Warszawa oczyma należącego do AK cudzoziemca. Dlatego też postanowiłem ją kupić, zwłaszcza, że była przeceniona z 35 zł na 5 zł :mrgreen: Stan dobry+ a jedynym mankamentem są lekko sfatygowane rogi okładki.

Ogólnie rzecz biorąc, książek przecenionych była cała masa. Moja narzeczona skusiła się na "Chemię śmierci" Simona Becketta, za którą zapłaciła 9 zł. Też mam zamiar zapoznać się z tą pozycją :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Odznaczył się wręcz szaleńczą odwagą, wobec której bledną wyczyny Kmicica i Skrzetuskiego".

Żeby tylko ich, James Bond niech się przy nim schowa;) Książka naprawdę świetna. Jeffery to postać szalenie barwna. Co ciekawe, jego doniesienia o sytuacji w Polsce były skutecznie umniejszane przez samego Kima Philby. Ten sam Philby po wojnie rozpuścił plotkę, jakoby Jeffery współpracował z Niemcami. Dostał on jednak od samego "Bora" Krzyż Walecznych, za zasługi dla Armii Krajowej. Starał się przez długi czas wyciągnąć na światło dzienne prawdę o Katyniu. Nietrudno się domyślić, jakie były efekty. Ron Jeffery zmęczony całą sytuacją i zniechęcony postawą rządu brytyjskiego, postanowił wyemigrować do Nowej Zelandii.

Co ciekawe, angielski tytuł to Red runs the Vistula. Ta gra słów niestety w naszym języku nie została oddana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dzisiaj w Krośnie odebrałem 3 - tomową MEW (80 zł) i Michała Walecznego Bieńkowskiej (5 zł) oraz - absolutny hicior: Jan Zamoyski Stanisława Grzybowskiego (nie spodziewałem się, że takie dziełko tam dostanę, moje sokole oko w mig to zobaczyło :mrgreen: ) za 18 zł (jak na standardy antykwariatów trochę drogo, ale 18 zł w porównaniu do wartości to bez wątpienia warta cena!).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No to ostatnie zakupy nadszarpnęły moją kieszeń (a decyzji o stypendiach dalej brak :x )

H. Cepnik - Ignacy Mościcki (wydanie z 1933 r. Instytutu Propagandy Państwowo-Twórczej) - 37 zł z dostawą.

Pflugk-Harttung - Weltgeschichte der neuzeit 1500-1650 (mimo, że mój niemiecki jest na poziomie podstawowym, a książka jest pisana szwabachą bo pochodzi z 1907 r. to jest tak piękna, że nie mogłem się oprzeć i ją kupiłem) - 55 zł.

Do tego jeszcze zestaw gazet i czasopism dot. śmierci i pogrzebu Marszałka z epoki kolejne 60 zł.

No i teraz już kasy brak ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Woczraj kolega przywiózł mi z Rygi:

- S. G. Nelipowicz, Warszawskoje srażenie Oktjabr 1914, Moskwa 2006

-Riszard Boleslawskij [Ryszard Bolesławski], Put ulana. Wospominanija polskogo oficera 1916 - 1918, Moskwa 2006

Razem kosztowały 25 zł, więc nie tak źle ;)

Z moim rosyjskim jest tak sobie, ale jak potrzeba przyciśnie, to dam radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatniego tygodnia zrobiłem kilka zakupów, m.in:

G. Cholewczyński - "Rozdarty naród", 11 zł., Allegro. Tej książki chyba nie muszę przedstawiać, ale dla laików w kwestii II wojny światowej, jest to pozycja dotycząca formowania, walki, organizacji Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Sosabowskiego.

I. Valentine - "Baza 43 Cichociemni", 9,50 zł., Allegro. Rzecz o polskich skoczkach spadochronowych, przerzucanych do kraju.

Neil Orpen - "Lotnicy 44", 14,50 zł., Allegro. Publikacja dokładnie opisująca wyjątkową misję południowoafrykańskich sił powietrznych, którzy swoimi zrzutami wspomagali oddziały walczącej Warszawy.

Catherine Merridale - "Wojna Iwana", 19 zł., Allegro. "Zwycięstwo albo śmierć. Tylko taki wybór mieli żołnierze Armii Czerwonej. Książka Merridale to wnikliwe spojrzenie za zasłonę stalinowskiej propagandy. To mistrzowskie dzieło odwróconej perspektywy opisuje wielką wojnę ojczyźnianą, widzianą oczami zwykłego radzieckiego żołnierza. Opowieść oparta na wywiadach z ponad dwustoma weteranami, listach, pamiętnikach, głęboko do tej pory utajnionych materiałach z archiwów wojskowych i NKWD. Obraz wojny, podczas której aktom bohaterstwa towarzyszyły tchórzostwo, grabieże i gwałty na niespotykaną skalę. Z obrazu tego stopniowo wyłania się prawda o losach czerwonoarmistów"

Gerd Helmut Komoss - "Z Mazur nad Ren", 19 zł., Allegro. Wspomnienia oficera, który ruszył na wojnę z Mazur, przeżył front wschodni a następnie skapitulował na Mierzeji Wiślanej i dostał się do niewoli którą spędził w obozach NKWD w Prusach Wschodnich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A ja w ramach jutrzejszych imienin kupiłem sobie ''Atlas polskeigo podziemia niepodległościowego 1944-1956'' z IPN-u. Polowałem na niego już prawie 2 lata. Kolejna w kolejce to książka Grzelaka ''Kresy Wschodnie w ogniu 1939''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Miałem w tym roku już nic nie kupować. Niestety, moje twarde postanowienie wzięło w łeb. Wszedłem "tylko na chwilkę" do księgarni i... wyszedłem z książką w plecaku :/ Na półce z przecenionymi książkami wypatrzyłem biografię pierwszego cesarza Rzymu, która po przecenie 50% kosztowała jedynie 19,90 zł. Skusiło mnie nazwisko autora, którego dobrze pamiętam z niedawno czytanej biografii Nerona. Chodzi o Richarda Hollanda i książkę "Oktawian August. Ojciec chrzestny Europy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Ja wzbogaciłem się we wtorek o Służby specjalne[/i autorstwa Rogera Faligota i Remi'ego Kauffera - 81 zł [ale to podręcznik na zajęcia więc żona do limitu mi nie wlicza :wink: ]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja dokupiłem I t. Najnowszej Historii Świata (kiedyś kupiłem okazyjnie II i III) i mam komplet, teraz tylko jeszcze trza się za to zabrać. A cena 18,50 z odbiorem na Rynku Krakowskim.

A na oku mam Wielką Historię Świata, cały komplet 12 tomów, stypendia wypłacili więc można poszaleć, ale zobaczę do jakiej sumy dojdzie licytacja.

[ Dodano: 2008-12-08, 16:28 ]

Właśnie 'upolowałem' na Allegro za 60 zł (z dostawą 71 zł.) kompletny rocznik Morza 1938, no i w pracy magisterskiej już nie będę musiał podawać źródła internetowego skanu, poza tym jestem ciekaw treści, bo jakoś nie lubię czytać z monitora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kiermasz książek w lektorium IHUW, to jednak cudna sprawa. Co prawda 50% książek to opracowania typu Polski marksizm, czy też Lenin a sprawa polska, ale kilka ciekawych pozycji trafić można... dzisiaj udało mi się upolować za 11 zł:

Zagórski W., Wicher wolności: dziennik powstańca, Warszawa 1990, ss. 318.

Wspomnienia z Powstania Warszawskiego spisane przez Wacława Zagórskiego "Lecha", dowódcę II batalionu w Zgrupowaniu "Chrobry II", w formie kalendarza.

Kunert A.K., Słownik biograficzny konspiracji warszawskiej 1939-1944: tom II, Warszawa 1987, ss. 247.

Kunicki A., Cichy front: Ze wspomnień oficera wywiadu dywersyjnego dyspozycyjnych oddziałów KeDywu KG AK, Warszawa 1968, ss. 238.

Wspomnienia z lat okupacji autorstwa jednej z legend warszawskiej konspiracji, jaką bez wątpienia był, i jest dzisiaj "Rayski".

A jutro kiermaszu dzień drugi, może znowu coś dorzucą;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.