Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Studia nie pozwalają zwolnić ani na moment:

W poniedziałek w Prusie za niecałe 24 zł Kronika polska Mistrza Wincentego (tzw. Kadłubka), a dzisiaj odebrałem paczkę z Diariuszem wyprawy wiedeńskiej króla Jana III Marcina Kątskiego, za 20 zł plus koszty przesyłki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

A ja kupiłem ostatnio: Tomasz Olbratowski "Wstawaj, szkoda dnia" za... 1,90 zł ;) Jest to zbiór satyrycznych felietonów jednego z czołowych prześmiewców sytuacji polityczno-społecznej w Polsce, które wygłaszane są codziennie o 07:50 w RMF FM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
za niecałe 24
za 20 zł
za... 1,90 zł
:shock:

Gdzie Wy macie takie taniutkie książki?

Ja ostatnio dostałem B. de Sahagun, Rzecz z dziejów Nowej Hiszpanii. Za ponad 40 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Gdzie Wy macie takie taniutkie książki?

Prus na Krakowskim Przedmieściu (zniżka studencka), ewentualnie internetowe.

Ja ostatnio dostałem B. de Sahagun, Rzecz z dziejów Nowej Hiszpanii. Za ponad 40 zł.

Duża to rzecz objętościowo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Gdzie Wy macie takie taniutkie książki?
Widzisz Capricornusie, sztuka znajdowania wartościowych książek po okazyjnych lub bardzo okazyjnych cenach nie jest dana każdemu, a jedynie wybranym ;) Oprócz tego, bardzo wiele zależy od łutu szczęścia, który ułatwia znajdowanie ciekawych promocji :)

Po prostu musisz dużo szukać, a wtedy szczęście się uśmiechnie i na pewno jakąś wartościową pozycję po atrakcyjnej cenie kupisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ja np. bardzo chwalę sobie instytutowe lektorium, które co tydzień wybiera ze swoich zasobów jakieś pozycje, których ma za dużo, i sprzedaje ja za 1-10 zł. A można tam trafić naprawdę ciekawe pozycje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie internetowe.

Znalazłem to w internetowych księgarniach nawet tańsze, ale po dodaniu kosztów przesyłki wychodziło to samo albo drożej.

A na studencką zniżkę już się nie łapię, poza tym wyjazd do Warszawy to już w ogóle się nie opłaca.

Duża to rzecz objętościowo?

300 stron formatu A5.

sztuka znajdowania wartościowych książek...

Wiesz ja szukam konkretnych książek a na nie trudno trafić, choć „na murku” można znaleźć coś interesującego w cenach właśnie do 10 zł. Ale moich jeszcze nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
300 stron formatu A5.

To jak na taką pozycję sporo.

Znalazłem to w internetowych księgarniach nawet tańsze, ale po dodaniu kosztów przesyłki wychodziło to samo albo drożej.

Akurat w tym konkretnym przypadku, miałem szczęście, że udało się trafić tak w miarę tanie pozycje. Chociaż ponad 20 zł za Diariusz..., który liczy niecałe 100 stron, to jest niemało. Niecały tydzień wcześniej, na trzy pozycje, wydałem około 150 zł, w tymże samym Prusie. Więc też nie mogę narzekać na niskie ceny :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Właśnie dotarła Moja Tułaczka Witosa, ale jest to III część Moich Wspomnień z indeksem do wszystkich trzech części. Byłem przekonany, że będą duże trudności z dostaniem tej książki, ponieważ sądziłem, że Lud. Spół. Wydawnicza zbankrutowała, a tu proszę nie dość, że ma się całkiem dobrze to jeszcze wysyła książki za popraniem bez żadnych dodatkowych opłat, czyli dałem 24,50 i szlus.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Great Northern War 1700-1721 Colours and Uniforms, Larsa-Erica Höglunda i Ake Sallnäsa. Najlepsza na rynku praca o armii szwedzkiej w czasie wojny, dodatkowo sporo o Duńczykach, Norwegach, Sasach i Rosjanach. Cena dosyć bolesna - 40 funtow razem z przesyłką (knigę można kupić tylko przez internet), niemniej jednak warta każdego wydanego pensa :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A ja ostatnio za dosłownie trzy złote nabyłem Prawdę o von dem Bachu Władysława Bartoszewskiego, instytutowe lektorium to jednak prawdziwy skarb.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Dziś byłem na badaniach w przychodni portowej. W przerwie między badaniami wybrałem się do małego kiosku z gazetami, który znajduje się na terenie przychodni. Wypatrzyłem tam przeceniony czwarty tom serii "Historia Polski i świata" wydanej przez "Gazetę Wyborczą". Chodzi o tom pod tytułem "Konsolidacja hellenizmu. Początki Rzymu i przemiany świata klasycznego" 8) Zapłaciłem za niego 4,50 zł :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Wyrwałem w jednym z supermarketów o nazwie " Słowik" bogato ilustrowaną książkę

"Szeptane procesy" . Pozycja traktuje o sprawach karnych zwykłych obywateli w latach 50 -tych . Zapłaciłem 19,99 a była za 79,00.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dziś, w ramach dnia dobroci dla zwierząt, zamówiłem sobie następujące książki (wszystko na bookboxie):

- Józef Piłsudski - legendy i fakty, T. i D. Nałęczów (15 zł),

- Wazowie w Polsce, L. Podhorodecki (14 zł),

- Wiedeń 1683, L. Podhorodecki (4 zł),

- Wielki hetman Rzeczypospolitej. Opowieść o Stanisławie Żółkiewskim, L. Podhorodecki (6 zł),

- Jan Kazimierz Waza, Z. Wójcik (15 zł),

- Katarzyna II, W. Serczyk (14 zł),

- Iwan Groźny, W. Serczyk (9 zł),

- Mieszko I, G. Labuda (25 zł),

- Henryk Walezy, S. Grzybowski (9 zł),

- Somosierra 1808, R. Bielecki (7 zł),

- Szypka i Plewna 1877, B. Brodecki (5 zł),

- Jan III Sobieski a Bałtyk, M. Komaszyński (11 zł),

- Crecy - Orlean 1346 - 1429, E. Potkowski (12 zł),

- Walki o Warszawę 1650 - 1657, Stanisław Szenic (5 zł).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.