Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Temat zastygł, ja natomiast zrobiłem sobie przyjemność na koniec ferii i w "KKK" (nie Ku - Klux - Klan ;) ) zamierzam zamówić pięć książek za 95 zł. Dwie na pewno, ciekawe czy do pozostałych uda mi się namówić rodziców :roll: Lista książek:

- "Nieszpory sycylijskie" i "Manicheizm średniowieczny" (obydwie książki za 14,90 zł) Stevena Runcimana. Chciałem się dowiedzieć jak pisze "mistrz", choć nie zaczynam od krucjat. Okładki: http://www.ksiaznica.com.pl/L/42457201185K...9D92DBCE13FD3A1

http://www.ksiaznica.com.pl/L/43163201185KS.obr

- "Karol XII" Zbigniew Anusik (25 zł; tą książkę zakupię na pewno). Chciałem przeczytać jakąś biografię tego bardzo dobrego i chyba zbytnio "narwanego" i szalonego wodza szwedzkiego, zwanego ostatnim Wikingiem. Oczekuję bardzo wiele, zwłaszcza, że Anusik naskrobał już ponoć (nie czytałem) dobrą biografię Gustawa II Adolfa.

Okładka

- - "Rommel" Ralf Georg Reauth (29,90 zł; tą książkę zakupię na pewno). Pierwsza biografia niemieckiego lisa pustyni, którą przeczytam. Okładka

- "Tajemnice dziejów Polski", Jerzy Besala, Saturnin Sobol, Lech Chmielewski. Książka obszerna (656 stron), przez to przykuła moją uwagę, a do kupienia (potencjalnego) zmusiło mnie nazwisko Besali, no i ciekawy temat. Okładka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
- - "Rommel" Ralf Georg Reauth (29,90 zł; tą książkę zakupię na pewno). Pierwsza biografia niemieckiego lisa pustyni, którą przeczytam. Okładka

Jeśli szukasz dobrej pozycji o Rommlu proponuję zakupić "Mit Rommla" Remy'ego. Możesz także ze strony Irvinga ściągnąć sobie "Rommel: The Trail of the Fox" albo też poszukać "Żelaznego Krzyża" Frasera. To są pozycje które naprawdę warto przeczytać. Zawsze można też sięgnąć do Showaltera.

Ostatnio zakupiłem na allegro "trojaczki" czyli "Historię Starożytną" Jaczynowskiej, Musiał i Stępnia za jedyne 49 złociszy: link

A dzięki uprzejmości Leuthena niedługo za stosunkowo niewielką sumę wzbogacę się o "Batalion Zośka" Borkiewicz-Celińskiej ( http://www.allegro.pl/item299457380_batali...z_celinska.html ), "Parasol" Stachiewicza ( http://www.allegro.pl/item300353649_p_stac...z_parasol_.html ) oraz "Pamiętniki żołnierzy batalionu Zośka" ( http://www.allegro.pl/item300010040_pamiet...onu_zoska_.html ) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Ostatnio znalazłam na Allegro trylogię Runcimana za jedyne 65 zł za trzy części (wprawdzie używane, ale ważne, że tak tanio). Rzuciłam się na licytację, przez 2 tygodnie nikt tam nie zaglądał, a w ciągu godziny (akurat, kiedy nie miałam dostępu do kompa), tuż przed końcem, ktoś to kupił za 72 zł :|

Ale teraz też znalazłam okazję, bo kupiłam o 20 lat nowsze wydanie za 125 zł, więc się cieszę ;) Łapacz okazji ze mnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

W sumie lepiej na tym wyszłaś - taką książke wypada mieć w jak najlepszym wydaniu. Teraz pozostaje namówić starych do wyłożenia kasy :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

W dniu dzisiejszym podczas obchodu po szczecińskich antykwariatach, udało mi się upolować interesującą mnie pozycję. Jaką? Mianowicie pozycję "Kleopatra" Pat Southern, która jest kolejną częścią cyklu historycznego dziejącego się na przełomie I w. p.n.e i I w. n.e., a którego bohaterami są najważniejsze osoby w ówczesnym świecie. Pat Southern barwnym językiem opisała 5 wielkich zniezapomnianych ludzi w historii Rzymu - Juliusza Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatrę, Oktawiana Augusta i Pompejusza, każdemu z nich poświęcając osobną pozycję...

W swojej kolekcji posiadam już "Juliusza Cezara" i "Marka Antoniusza", a w dniu dzisiejszym nabyłem "Kleopatrę" za 14 zł w stanie bardzo dobrym. Pozostaje więc tylko nabyc jeszcze "Oktawiana Augusta" i "Pompejusza" :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

- "Król. Cesarz. Car." Catrine Clay - zakupiona za 49,80 w Empiku książka opisująca stosunki między trzema kuzynami, którzy doprowadzili do wybuchu Wielkiej Wojny.

- "Pamiętnik Mikołaja II" opr. dr Janusz Kutta zakupiona w Empiku za 22 zł. Tytuł chyba wszystko wyjaśnia.

- "Tajne akta zimnej wojny" Norman Friedman - kupiłem w Empiku za 69,99 zł. Książka opisująca w sposób łatwy i ciekawy ten okres w historii. Zawiera reprodukcje dokumentów tego okresu (tłumaczenie znajduje się w książce)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   
W sumie lepiej na tym wyszłaś - taką książke wypada mieć w jak najlepszym wydaniu. Teraz pozostaje namówić starych do wyłożenia kasy :mrgreen:

Kupiłam ze swoich, chociaż rodzice cały czas powtarzają, że na książki nigdy nie będą mi żałować (właśnie widać) :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie wiem po co mi to, bo i tak jak na razie nie mam czasu na czytanie, ale właśnie trafiły do mnie kolejne dwie pozycje. Pierwsza to biografia Stanisława Leszczyńskiego autorstwa Anne Muratori - Philip (francuskie spojrzenie :lol: ). Dostępna tutaj

Druga książka to pozycja tej samej autorki, dotycząca córki króla Stanisława, Marii. Okładka tutaj

Jestem zadowolony z tego, że będzie co czytać, jestem niezadowolony z tego, że nie ma kiedy czytać, ale dzisiaj porzucę dość nudnego Suleję i zrobię chwilę przerwy od konkursu i XX wieku :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dwa najnowsze zakupy:

Maria Jaczynowska "Historia starożytnego Rzymu" czyli jeden z klasyków jeśli chodzi o podręczniki dotyczące historii Rzymu, obok książki profesora Ziółkowskiego, jeden z dwóch obowiązkowych podręczników do egzaminu, jeśli mowa o Rzymie. Razem z przesyłką 22,99, kupione na allegro.

Druga pozycja to "Powstanie Warszawskie widziane po latach: sesja naukowa" wydane przez Muzeum Woli: Oddział Muzeum Historycznego Warszawy oraz Fundacja Wystawy Warszawa Walczy pod redakcją Karola Mórawskiego i Lucjana Prackiego w nakładzie zaledwie 100 egzemplarzy. Jest to zbiór 12 krótkich prac naukowych, opisujących różne aspekty powstania. Są wśród nich prace tak uznanych autorów jak Drozdowski, Śreniawa-Szypiowski, Kopf czy też Tucholski. Przyjemność ta kosztowała mnie zaledwie 5 zł, kupione w lektorium IHUW (te tanie książki w lektorium to naprawdę świetna sprawa:).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Kupiłam teraz na allegro (cudownym, genialnym, uwielbianym allegro) za 7 zł, biografię Napoleona, której jest autorem- i tu uwaga- Tarle! Muszę zacząć polować na inne jego książki- bo on w świecie napoleońskim ma nazwisko :D Choć chciałabym jeszcze kupić biografię Napoleona, pana Tularda i jakąś pracę autora z kręgu kultury anglosaskiej- konfrontacja byłaby ciekawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Wyjścia do MPW to nie tylko zwiedzanie samego muzeum, ale także obowiązkowa obecność w sklepiku. Nieomal zawsze można trafić tam na ciekawe pozycje, które są ciężko dostępne nawet na Allegro. I dzisiaj przekonałem się o tym po raz kolejny. Znaleźć "Walki uliczne" generała Stefana Roweckiego, to zadanie niełatwe. A dzisiaj za 30 złociszy zakupiłem je u bardzo miłej pani. Jest to reprint wydania z 1928 roku. Rowecki był wówczas jeszcze podpułkownikiem Sztabu Generalnego. Obok ogólnego omówienia zasad walki w mieście, mamy tutaj także do czynienia z charakterystyką wywiadu, dowództwa, sposobu zdobywania budynków, zabezpieczania ulic, organizacji tyłów czy też radzenia sobie z tłumem. Dodatkowo swoje wywody popiera konkretnymi przykładami wziętymi z niedawnej (dla niego) historii. Pozycja dla o tyle ciekawa, że przecież to na tej pozycji pewnych rzeczy uczyli się późniejsi dowódcy Powstania Warszawskiego. Krótko mówiąc: prawdziwa uczta dla osób zainteresowanych stroną militarną PW, i ogólnie walkami w mieście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Kupiłem w EMPiKu "Białą Górę 1620" Witolda Biernackiego za 42 zł, i nie przepłaciłem, gdyż na Allegro ta książka kosztuje od 44 zł do 56zł z dostawą do domu, miałem oko na tę pozycję od dłuższego czasu, wie się nie zastanawiałem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A ja od dzisiaj... tfu, od wczoraj, cieszę oczy pięknym, nowiutkim wydaniem "Kolumbów" Romana Bratnego. Może nie jest to literatura najwyższych lotów... ale i tak czyta się fenomenalnie. A cudo to kosztowało mnie całe 44 złocisze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Zakupów w ostatnich miesiącach narobiłem całkiem sporo, ale szczegółów nie będę wypisywał. Wymienię tylko ostatnie zakupy:

* Conn Iggulden - 4-tomowy cykl "Imperator" (t.1 "Bramy Rzymu"; t.2 "Śmierć królów"; t.3 "Pole mieczy"; t.4 "Bogowie wojny") - 100 zł, odbiór osobisty w Szczecinie, stan idealny, Allegro ;) Cena okładkowa każdego tomu to 45 zł, więc skorzystałem z niezłej okazji 8)

* Bernard Nowaczyk - "Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e." - 21,49 zł, odbiór osobisty w szczecińskim Empiku po uprzednim zamówieniu na empik.com; skorzystałem z promocji 1,51 zł :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

W ostatnim czasie na książki wydałem dużo za dużo jak na moje możliwości (tak coś koło 250 zł w przeciągu tygodnia, mniej więcej), ale cóż, żyje się raz, a zniżki z racji bycia studentem też nie będą wieczne. W ostatnim czasie udało mi się nabyć:

Manteuffel T., Historia Powszechna: średniowiecze, Warszawa 2008

Szczur S., Historia Polski: średniowiecze, Kraków 2007

Zientara B., Historia Powszechna: średniowiecze, Warszawa 2008

Trzy klasyczne opracowania historii średniowiecza, wszystkie ze zniżką. Najpierw Manteuffel pod koniec września na dniach otwartych UW, a dzisiaj Szczur i Zientara w Prusie.

Wczoraj w instytutowym lektorium trzy Zeszyty wolskie, konkretnie numery 7, 8 i 9 (numer specjalny poświęcony Powązkom, wydany po sesji naukowej z 6 listopada 2007). Sporo ciekawych artykułów, m.in. o sporcie na Woli przed wojną, o ogrodzeniach na cmentarzach, o Reducie nr 54, trochę na temat architektury (zakłady przemysłowe, kamienice) itd. Dla mnie prawdziwe cudeńka, a za całość dałem ledwie 6 złotych.

Dzięki uprzejmości Leuthena za niewielką kasę wszedłem w posiadanie monografii "Zośki" Borkiewicz-Celińskiej, "Parasola" Stachiewicza i Pamiętników żołnierzy baonu "Zośka", oraz Zbrojnego dzieciństwa Stefana Tomaszewskiego. Do tego jeszcze świetna mapa Powązek i Warszawy okresu okupacji.

A dzisiaj, również w Prusie, i również ze zniżką studencką, zakupiłem Żoliborz 1944 , ale o tym więcej w temacie poświęconym tej książce ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.