Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Radochy z książki Michale.

A ja dzisiaj za 5 zł nabyłem w antykwariacie, Głos pana i Kongres futurologiczny, Stanisława Lema.

W sumie ostatnio mam przerwę z literaturą historyczną.

Pozdr.

Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1 Marceli Kosman, Na tropach bohaterów Trylogii, Warszawa 1986.

2 Stefan Żeromski, Opowiadania, Warszawa 1971.

3 Marian Podkowiński, Gdyby Hitler wygrał wojnę, Warszawa 1983.

4 Kazimierz Malinowski, Tajna Armia Polska, Znak, Konfederacja Zbrojna. Zarys genezy, organizacji i działalności, Warszawa 1986.

5 Carter i jego administracja, red. Longin Pastusiak, Warszawa 1980.

6 Mieczysław Fleszar, Azja, Warszawa 1961.

7 Czesław Madajczyk, Dramat katyński, Warszawa 1989.

8 Zbigniew Czajkowski, Witold Jankowski, Janina Kolendo, Mikołaj Rostworowski, Sobór wielkich nadziei, Warszawa 1963.

9 Walery Przyborowski, Szwedzi w Warszawie, Warszawa 1987.

10 Walery Przyborowski, Oblężenie Warszawy, Warszawa 1949.

11 Jan Szczepański, Rozważania o Rzeczypospolitej, Warszawa 1971.

12 Ervin Hollos, Kim byli, czego chcieli, Warszawa 1970 (dedykacja: Pamięci towarzyszy poległych w czasie kontrrewolucji 1956 roku).

Wszystko za dychę - i jak tu nie mówić, że życie jest piękne ;)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

J. Gould "Pytania o millennium" (99 groszy)

I. Ravensdale "In Many Rhytms"

H. Nicolsons's "Diaries and Letters, 1930-1939"

R. Bugaj "Nauki tajemne w Polsce w epoce Odrodzenia" (by porównać z nowszym wydaniem o zmienionym tytule, z 1986 r.)

E. Hanfstaengl "Hitler. The Missing Years"

A. Maurois "Trzej panowie Dumas" (99 groszy)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

K. von Schulthess "Hrabina von Stauffenberg. Portret" 9,70

N. Mailer "Widmo Hitlera" 9,70

D. Piwowarczyk "Słynni rycerze Europy. Rycerze w służbie dam i dworu" 10,70

D. Lessing "Mrowisko" 9,70

R. Bailey "Tajna wojna: Historia operacji specjalnych podczas II wojny światowej" 90,70

I sam nie wydałem ani złotówki, okup od kobiełki za jej wypad nad morze.

Co prawda nie sprawdziłem jeszcze wszystkich zakamuflowanych wyrobów jubilerskich z bursztynami...

;)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

ks. T. Isakowicz - Zaleski "Księża wobec bezpieki" - 11 zł. Czas Znaku czy Znak czasu ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

OSTATNI SAMURAJ - MARK RAVINA

SAMURAJ - SHUSAKU ENDO

PAMIĘTNIKI GENERAŁA BRONI LEONA BERBECKIEGO - LEON BERBECKI

Wszystko kosztowało 90 zł z antykwariatu.waw.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Raptem za 9.99 kupiłem książkę Ireneusza Pawlika "Popiersie czyli pomnik biustu"

Rzecz o tym jak w różnych czasach i wiekach z tą damska częścią ciała bywało.

I od razu muszę Łyzia zasmucić. Z tego co na początku wyczytałem Japończycy nie przywiązywali wagi do tej części ciała!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

George H. Nash "Reappraising the Right: The Past & Future of American Conservatism" - jako uzupełnienie jego "The Conservative Intellectuall..."

Jacek Chrobaczyński "Dramatyczny rok 1943. Postawy i zachowania społeczeństwa polskiego w rozstrzygającym roku II wojny światowej" - w sumie ze względu na rozdział o stanie anomii

Karl-Markus Gauß "Umierający Europejczycy. Podróże do sefardyjskich Żydów z Sarajewa, Niemców z Gottschee, Arboreszów, Łużyczan i Aromunów" - dla mało rozpoznanej tematyki

Anna Wolff-Powęska "Pamięć, brzemię i uwolnienie. Niemcy wobec nazistowskiej przeszłości 1945-2010"- dla sprawdzenia jak to się zmienia

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Nadarzyła mi się wczoraj "dworcowa" sposobność i za złociszy kilkanaście, nabyłem dość nadwątloną przez czas książkę Bronisława Pawłowskiego, która ukazała się w szerszym cyklu "Boje Polskie" tom III, pt. Dwernicki, Poznań 1914.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

"Ostateczna bitwa", Sloan, 19 złotych.

"Pierwsza wojna Hitlera", Weber za 19 złotych

"Jałta", Plotkhy, cena jak wyżej. Pozycje wydane przez Rebis.

"Marynarka wojenna Austro-Węgier w Pierwszej Wojnie Światowej 1914-1918", Csonkareti za 17 zlotych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Pracując na materiałach do Warszawskiego Okręgu Wojskowego, dotarłem [znaczy kupiłem], dwie dysertacje:

-Barańskiej Anny [dr hab. KUL], Między Warszawą Petersburgiem i Rzymem. Kościół a państwo w dobie Królestwa Polskiego, Lublin 2008.

-Smyka Grzegorza, Administracja publiczna Królestwa Polskiego 1864-1915, Poznań 2011.

Całość za 145 zł

Na pierwszą czekam z niecierpliwością, jako że formalnie dotyczy ta kniga racji dla mnie najpewniejszych w toczącym się dzisiaj dyskursie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Dzis, jutro i pojutrze na IA UW (poziom -1 czyli piwnica) trwa kiermasz wydawnictw, ceny od 1 do 4 zł, szeroko pojeta archeologia i etnografia - choćby prace o indianach ameryki południowej, ale też starsze wydanictwa obcojezyczne (głównie ukraiński, rosyjski i grecki z tego co widziałem).

Edytuje i podam co dziś udało mi się nabyć:

Petersburg Archaeological Herald 1994 1993

Istoriko-archeologicieskij almanach 1995

Postaci archeologii ukraińskiej

Archeologia - rocznik IHKM PAN 91

Rosia Montana Mine

Archaeologia Polona 2002

Archeologia Polski 2000

Doistoricieskaja afrika

sowietskaja archeologija 1972

za całe 12 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Główna Księgarnia Naukowa im B. Prusa, Krakowskie Przedmieście, tuż obok bramy ASP prowadzi dziś promocje - książki na kilogramy, warunki - każdy może wynieść maksymalnie 5 kg książek, cena za 1 kg - 10 zł, a ja niestety nie mogę być ... Aha początek o 14.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jam zakupił:

G. Gilder "Bogactwo i ubóstwo" - 3 zł

"Pamiętniki lekarzy" wyb. J. Borkowski - 3 zł

M. Van Creveld "Wehrmacht kontra US Army. 1939-1945. Porównanie siły bojowej" - 8 zł

M.A. Balińska "Ludwik Rajchman. Życie w służbie ludności" - 1 zł

(nominalne ceny było wyższa, ale udało mi się zbić bo kobiełka nakupiła cały stos współczesnych romansów)

E.G.W. Bill "University Reform in Nineteenth-Century Oxford: A Study of Henry Halford Vaughan 1811-1885" - 15 zł

(dublet zakupiony od znajomego ze Szkocji)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.