Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie? Antykwariat.

Co?

1.Antoni Czubiński, Komunistyczna Partia Polski (1918-1938). Zarys historii, Warszawa 1985.

2.Wojciech Jekiełek, Bataliony Chłopskie w Małopolsce i na Śląsku. Kalendarium, Warszawa 1987.

3.Bogdan Hillebrandt, Polskie organizacje młodzieżowe XIX i XX wieku. Zarys historii, Warszawa 1986.

4.Źródła i materiały do dziejów ruchu oporu w okręgu białostockim (1941-1944), tom I: Michał Gnatowski, Za wspólną sprawę. Z dziejów partyzantki radzieckiej w okręgu białostockim, Lublin 1970.

Za ile?

Razem 7 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

"Mniejszości narodowe i wyznaniowe w siłach zbrojnych Drugiej Rzeczypospolitej 1918-1939" Zb. studiów pod red. Z Karpusa i W. Rezmera Toruń 2001 - 28 zł

na relaks "Legenda Lenina" C. Malaparte - 14 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

W tym miesiącu skromnie:

1. K. Tymieniecki, Polska w Średniowieczu, Warszawa 1962.

2. J. Dowiat, Chrzest Polski, Warszawa 1958.

3. Anonima, Dzieje pierwszej krucjaty albo czyny Franków i pielgrzymów jerozolimskich (1099), Warszawa 1984.

4. M. Małowist, Tamerlan i jego czasy, Warszawa 1991.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prosto z wydawnictwa. Dwie książki Pipesa:

REWOLUCJA ROSYJSKA. TRZY PYTANIA

ROSJA BOLSZEWIKÓW

Razem z przesyłką 81 złociszy naszych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

4.Źródła i materiały do dziejów ruchu oporu w okręgu białostockim (1941-1944), tom I: Michał Gnatowski, Za wspólną sprawę. Z dziejów partyzantki radzieckiej w okręgu białostockim, Lublin 1970.

Autor poczekał i w 2001 r. wydał zbiór dokumentów poświęconych oporowi społecznemu i podziemiu niepodległościowemu w latach 1939-1941 na Białostocczyźnie pod tytułem "Niepokorna Białostocczyzna".

Ale za 7 zł to całkiem niezłe zakupy poczyniłeś Samuelu. Czy w książce o ruchu młodzieżowym jest coś o korporacjach akademickich?

Ja ostatnio nabywam książki bezkosztowo:

- Jordan David, Bałkany, Włochy i Afryka 1914-1918, Poznań 2011 [prezent od tłumacza - jeszcze raz dziękuję Janku]

- Jones Simon, Wojna pod ziemią 1914-1918, Zakrzewo 2011 [do recenzji na portal]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy w książce o ruchu młodzieżowym jest coś o korporacjach akademickich?

Rozdziały:

"Studenckie związki młodzieży w XIX w." (str. 7-15)

"Organizacje młodzieży ludowej na wyższych uczelniach" (str. 111-116)

"Komunistyczne organizacje akademickie i szkolne" (str. 154-163)

"Akademickie organizacje ideowopolityczne" [z lat 1945-1948](str. 251-269)

Tyle ze spisu treści. Podczas lektury całej książki znalazłoby się zapewne więcej informacji na interesujący Cię temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Dzięki za odpowiedź! Może coś być pewnie w pierwszym rozdziale jedynie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Antykwariat:

1. Georgi Dymitrow, Pisma wybrane, Warszawa 1954 - 1 zł.

2. Ignacy Jan Paderewski, Pamiętniki, cz. 1 i 2, Kraków 1972 - 1 zł.

3. Wojciech Jaruzelski, Stan wojenny. Dlaczego..., Warszawa 1992 - 9 zł.

Edytowane przez Samuel Łaszcz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

No, Samuelu pamiętniki Paderewskiego za 1 zł to chyba dobra inwestycja ;)

A ja dziś znów bezkosztowo:

Chorzępa Jarosław, Przasnysz 1915, "najciekawsza bitwa I Wojny Światowej", Przasnysz 2011 z dedykacją Autora, działającego na naszym forum jako Forteca :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

A ja dziś zaszalałem w taniej książce:

Sikorski Władysław, Przyszła wojna[, jej możliwości i charakter oraz związane z nim zagadnienia obrony kraju, Kraków 2010 - 18 zł

Szala Gabriel, Zatopienie "Viribus Unitis", Warszawa 2007 - 2,50 zł - taka broszurka "miniatury morskie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kilka ostatnich zakupów (nie wszystkie, bo czasem ciężko spamiętać co się znosi do domu... książkozakupoholizm jest zdecydowanie zły):

Kledzik M., Zgrupowanie AK mjr. Bartkiewicza, Warszawa 2002, ss. 671 [do książek Macieja Kledzika zazwyczaj podchodzę na zasadzie "to musi być dobre"... i tak jest i tym razem; zdecydowanie jeden z moich ulubionych autorów piszących o Powstaniu; główną część książki stanowi kronika działań Zgrupowania mjra "Bartkiewicza" działającego w Powstaniu w rejonie Marszałkowska-Królewska-plac Małachowskiego-Mazowiecka-plac Napoleona-Świętokrzyska, dzień po dniu, wszystko podane w sposób uporządkowany; do tego dochodzi wykaz żołnierzy Zgrupowania z podziałem na jednostki, trochę zdjęć, dokumentów... szkoda, że książka jest tak słabo znana];

Zburzenie Warszawy. Zeznania generałów niemieckich przed polskim prokuratorem, członkiem polskiej Delegacji przy Międzynarodowym Trybunale Wojennym w Norymberdze, Katowice 1946, ss. 319 [od dawna na to polowałem; pozycja zawiera zapisy przesłuchań Naujocksa, von dem Bacha, Rodego, Guderiana, von Brauchitscha i Buhlera - te szczególnie obszerne - plus kilka dodatkowych dokumentów: zeznania Naujocksa przed amerykańskim prokuratorem, sprawozdanie Greisera, układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie i depeszę Himmlera z 9 września '44 skierowaną do Franka];

Bielecki R., W zasięgu PAST-y, Warszawa 1994, ss. 567 [Robert Bielecki, kolejny klasyk wśród autorów piszących o Powstaniu i kolejna praca, którą zwyczajnie trzeba znać, bowiem niczego lepszego o walkach w Śródmieściu Północ - w ujęciu ogólnym, nie uwzględniam tutaj monografii oddziałów, choć i tu Bielecki jest dla mnie jednym z najważniejszych autorów - po prostu się nie znajdzie; całość napisana świetnym językiem, z dużą znajomością tematu - ojciec Autora zginął w Powstaniu, a sam R. Bielecki przeżył je jako dziecko - i bardzo rzetelna];

Rószkiewicz-Litwinowiczowa A., Trudne decyzje. Kontrwywiad Okręgu Warszawa AK 1943-1944. Więzienie 1949-1954, Warszawa 1991, ss. 216 [kupione głównie ze względu na część poświęconą kontrwywiadowi OW AK];

Krzyżanowski J., Na Polach Elizejskich literatury polskiej. Portrety i wspomnienia, Warszawa 1997, ss. 525 [nie ma to jak kupować książkę mającą 525 stron dla zaledwie kilku stron poświęconych jednej postaci - nie będzie chyba ciężko zgadnąć, o kogo chodzi ;) - ale na całe szczęście w pracy tej zawarta jest cała masa absolutnie fantastycznych tekstów prof. Krzyżanowskiego, od szkiców poświęconych ludziom takim jak Ujejski, Windakiewicz czy Bruckner, przez wspomnienia ludzi, z którymi prof. Krzyżanowski pracował w okresie okupacji czy już po wojnie, jak Drogoszewski, Kutrzeba, Borowy czy Pigoń, a na wspomnieniach dotyczących samej pracy podczas okupacji kończąc; książka warta uwagi z dwóch względów; przede wszystkim sama treść, a po drugie, język... Autor posługiwał się nim w sposób absolutnie mistrzowski, tak więc czytanie jego tekstów to prawdziwa uczta];

Powstanie Warszawskie 1 sierpnia - 2 października 1944. Służby w walce, red. Śreniawa-Szypiowski R., Warszawa 1994, ss. 320 [już same nazwiska przyciągają do tej pozycji: Aleksander Gieysztor, Romuald Śreniawa-Szypiowski, Kazimierz Malinowski, Elżbieta Ostrowska, Maciej K. Kwiatkowski, Tomasz Strzembosz, Stanisław Płoski i jeszcze parę równie znakomitych postaci; sama praca jest o tyle ciekawa, że zawiera omówienie działalności tych wszystkich dodatkowych służb, które działały za barykadami, czyli sanitariat, poczta, łączność czy też ochrona bezpieczeństwa; dzięki temu pozycja ta może być przydatna zarówno osobom początkującym w temacie jak i tym, które już co nieco "liznęły", te bowiem znajdą tutaj wszystkie najważniejsze informacje podane w formie skróconej; poza tym nie zawsze można znaleźć szersze omówienia danych zagadnień, albo też dany problem dla kogoś jest mniej pociągający, ale wypadałoby wiedzieć co nieco; w takich sytuacjach praca jest idealna].

A do tego swego rodzaju kontynuacja książki Z. Wróblewskiego U nas na Starówce, czyli Starówka w ogniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

D. Gawin "Polska wieczny romans. O związkach literatury i polityki w XX wieku"

"Inny Inna Inne. O inności w kulturze" red. M. Janion, C. Snochowska-Gonzales, K. Szczuka

J. Nalewajko-Kulikov "Obywatele Jidyszlandu. Rzecz o żydowskich komunistach w Polsce"

H.H. Hahn "Stereotypy-Tożsamość-Konteksty. Studia nad polską i europejską historią"

M. Zaremba Bielawski "Higieniści. Z dziejów eugeniki"

P. Weiser "Auschwitz i Jerozolima. Pojęcie Holocaustu według Emila Fackenheima"

J-Y. Potel "Koniec niewinności. Polska wobec swej żydowskiej przeszłości"

"Polityka i humanitaryzm 1980-1989" red. M. Świder

Ł. Polniak "Patriotyzm wojskowy w PRL w latach 1956-1970"

J. Łotman "Kultura i eksplozja"

K. Szlichciński "Brytyjska gospodarka wojenna 1939-1945"

A. Chwalba "Okupacyjny Kraków w latach 1939-1945"

K. Madej "Bezradność lub represja. Władze wobec przestępczości gospodarczej w PRL (1956-1970)"

F. Stern "Kulturpessimismus als politische Gefahr"

H. Tormin "Freideutsche Jugend und Politik"

Gdzie?

Głównie w internecie.

Za ile?

Nie mogę napisać, moja kobiełka wraca z wakacji i lubi czasem tu zaglądać.

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A. Chwalba "Okupacyjny Kraków w latach 1939-1945"

Jak rozumiem nie masz jeszcze piątego tomu Dziejów Krakowa?

A ja z takich prawdziwych zakupów za które musiałem zapłacić to za 42 zł z dostawą do domu stałem się posiadaczem Bereziaków. Straszna komunistyczna propaganda, ale może coś uda się z tego wyciągnąć do jakiegoś nowego "ciekawostkowego" artykułu o Berezie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Mi się dziś poszczęściło na Ebay'u, mimo iż ktoś snajpera miał - walnął jak było mniej niż 3 sekundy... W każdym razie zakupiłem:

Baer C. H., Der Völkerkrieg komplet 28 tomów wydawanych w latach 1916-1923 za niecałe 89 euro. Część chyba jest zdigitalizowana, na www.archive.org, ale pewnie nie wszystkie. Zresztą tam jest świetny materiał ilustracyjny. Ciekawe ile wyjdzie za przesyłkę, ale pewnie gdzieś z 50 euro... Ale to i tak w miarę tanio wychodzi. W każdym razie nie mogę się doczekać, kiedy wpadnie to w moje łapy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.