Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
1. Strzembosz Tomasz : Oddzialy szturmowe konspiracyjnej Warszawy 1939 - 1944; PWN Warsawa 1983; ss. 548

Absolutny klasyk tego bodaj największego znawcy dziejów konspiracji warszawskiej. Choć trzeba też przyznać, że przydałaby się już nowsza praca poświęcona temu tematowi. Od czasu jej publikacji odnaleziono całkiem sporo dokumentów, które rzucają nowe światło na pewne sprawy, że wspomnę tylko Archiwum Józefa Rybickiego. Tak czy inaczej, warto i wręcz należy znać, zajmując się okupowaną Warszawą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, z powodu jutrzejszego I etapu konkursu, wertuję Historię Polski 1914-2005 (Wojciech Roszkowski), lecz już po południu zabieram się za ponowną lekturę Władysława IV Wazy (2009) Henryka Wisnera, potem zaś biorę "na warsztat pracę Pawła Skworody, pt. Wojny Rzeczypospolitej Obojga Narodów ze Szwecją. Dwie ostatnie zrecenzuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

- Rosa Sala Rose Krytyczny słownik mitów i symboli nazizmu;

- Joachim C. Fest Oblicza Trzeciej Rzeszy;

- Richard Grunberger Historia społeczna Trzeciej Rzeszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

A ja aktualnie najnowsze, jeszcze cieplutkie wydanie "A history of Russia vol. 1" Riasanowskiego i Steinberga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

pomijając dwie pozycję [W - jak wyjątek] reszta to owoc wizyty na Targach Książki w Krakowie:

I. II Wojna Światowa

1. Bieszanow Wladimir : "1942. Poligon czerwonych generałów" [już czytana], Wyd: Harmonia, Inicjał, Gdańsk - Warszawa 2009, ss. 496

2. Dąmbski Stefan: Egzekutor , Ośrodek Karta, Warszawa 2010, ss. 122

3. Maqdoń - Mitzner K. [oprac] : Ocaleni z Mauthausen. Relacje polskich więźniów obozów nazistowskich systemu Mauthausen - Gusen [seria: Historia Mówiona], wyd. Dom Spotkań z Historią. Ośrodek Karta, Warszawa 2010, ss. 368 plus zdjęcia

4. Jasiewicz Krzysztof : Rzeczywistość sowiecka 1939 - 1941 w świadectwach polskich Żydów [seria Wschodnia], Wyd. ISP PAN, OW Rytm, Warszawa 2009, ss. 415

II. II R.P.

6. Cieślikowski Zbigniew : "Tajemnice śledztwa KO-1042/27. Sprawa generała Zagórskiego", wyd. MON, Warszawa 1976, ss. 264

7. Marszałek Piotr Krzysztof : Polskie prawo stanów szczególnych. Wybór źródeł. Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2004, ss. 336

III. Inne

8. Pastusiak Longin : "400 lat stosunków polsko - amerykańskich [1608 - 20008] t. 1/2 [z trzech], Oficyna Wydawniczo - Poligraficzna "Adam", Warszawa 2010, ss. 952/953-1982

9. Pałka Jarosław: Generał Stefan Mossor [1896 - 1957]. Biografia wojskowa, wyd. ŚZŻAK / OW Rytm / Fundacja Historia i Kultura, Warszawa 2008, ss. 448

10. Jarosz D., Pasztor M: Stosunki polsko - francuskie 1944 - 1980. wyd. PISM, Warszawa 2008, ss. 480

11. Jalandari Maulana Abul Ata: Śmierć na krzyżu? Dziesięć argumentów z Biblii, wyd. Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya, Warszawa 2010, ss.22

12. Demel Józef : Stosunki gospodarcze i społeczne Krakowa w l;atach 1846 - 1853. wyd. Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Kraków 1951, ss. 311

13. Zniszczenia gospodarcze w połowie XVII w. [zbiorowa], PAN IH / PWN, Warszawa 1957, ss. 175 [W]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Co prawda zbliżają się powoli Targi Książki Historycznej w Warszawie, ale jako że rzadko kiedy zaopatruję się na takich imprezach (w tym roku mam w planach jedynie wspomnienia Henryka Kozłowskiego "Kmity", a i to tylko i wyłącznie jeśli nie uda mi się wcześniej tego dorwać, plus może jakaś jedna pozycja wypatrzona świeżo na Targach), to przez ostatni tydzień z okładem - niewielkim - nabyłem sobie takie oto pozycje (przy okazji znalazłem nowy interesujący antykwariat... tak swoją drogą aż dziw, że wcześniej do niego nie zaglądałem, mając go pod bokiem w BUWie):

Radzymińska J., Biały Orzeł nad Rio de la Plata, Warszawa 1971, ss. 256 [rzecz interesująca dla mnie głównie z racji opisów dt. emigracji po 1945, w tym kilka historii Powstańców Warszawskich, a wśród nich i mjra Micha z żoną];

Tyrmand L., Dziennik 1954, Warszawa 1990, ss. 384 [absolutnie jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie miałem okazję czytać, pierwszy raz w liceum; niektóre fragmenty chodzą za mną do dzisiaj, a jak teraz podczytuję sobie jakieś fragmenciki to jestem bezwzględnie zauroczony tym, tak jeśli chodzi o treść jak i sposób, w jaki Tyrmand to wszystko napisał];

Historycy warszawscy ostatnich dwóch stuleci, red. Gieysztor A., Maternicki J., Samsonowicz H., Warszawa 1986, ss. 496 [Zahorski, Małowist, Garlicki, Bieżuńska-Małowist, Gieysztor, Ihnatowicz, Kieniewicz i cała masa równie znakomitych historyków opisuje losy m.in. Naruszewicza, Askenazego, Tokarza, Płoskiego, Manteuffla, Handelsmana... cudo];

Blichewicz Z., Powstańczy tryptyk, Gdańsk 2009, ss. 344 [czyli uzupełniania biblioteczki "powstańczej" ciąg dalszy];

Z dziejów podziemnego Uniwersytetu Warszawskiego, red. Wycech C., Warszawa 1961, ss. 320 [dla mnie szczególnie istotne z racji bardzo dokładnych opisów losów wydziałów polonistyki i historycznego, z czego ten pierwszy w przypadku wspomnień Wandy Leopold i prof. Krzyżanowskiego stanowi dla mnie nie lada gratkę z racji paru ciekawych informacji nt. niejakiego Tadeusza Wiwatowskiego];

Pasek W., Bolesława Kontryma życie zuchwałe. Biografia żołnierza i policjanta 1898-1953, Warszawa 2006, ss. 384 [czytałem już wersję skróconą wydaną przez "Rytm", czas na tą pełną; natomiast sama postać jest bez dwóch zdań nietuzinkowa].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rolf Hinze Aż do gorzkiego końca. Walki grup Armii Północna Ukraina, A, środek na froncie wschodnim

Bryan Mark Rigg Losy żydowskich żołnierzy Hitlera

Podstawowe problemy stosowania Konstytucji RP. Raport wstępny red. K. Działoch

Cz. Znamierowski Szkoła prawa. Rozważania o państwie.

Berger P. L., Luckamnn Th. Społeczne tworzenie rzeczywistości

Organizacje w stosunkach międzynarodowych. Istota Mechanizmy działania - Zasięg red. T. Łoś-Nowak

Całość: jedyne 80 zł

warto mieć przyjaciół... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najnowszego Ospreya o XVII wieku - Imperial Armies of Thirty Years War (2) Cavalry, autorstwa Vladimira Brnardica z okropnymi malunkami Darko Pavlovica. Zapłaciłem 9 funtów i 99 pensów i tak jak się obawiałem jest to inwestycja zmarnowana... no cóż, warto było sprawdzić, czy autor przejął się krytyką pierwszego tomu. Niestety nie bardzo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Gdzie? Centrum Taniej Książki.

Co? Wolfgang Schuller, Wprowadzenie do studium historii starożytnej, Warszawa 1997.

Za ile? 6 zł.

vapnatak

P.S. Znakomita bibliografia!

Edytowane przez Vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

John Blake, Charts of War - normalnie nie kupuję książek o tematyce morskiej, ale ta była mocno przeceniona (kosztowała 6 funtów i 99 pensów) a zawiera przepiękne mapy i diagramy bitew morskich, w tym wiele z XVI i XVII wieku. Opłacało się :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

M. Urynowicz Adam Czerniaków. Prezes Getta warszawskiego.

M. Sikora Kuźnia broni III Rzeszy. Niemiecki przemysł zbrojeniowy na Górnym Śląsku podczas II wojny światowej.

M. Górny Przede wszystkim ma być naród. Marksistowskie historiografie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.