Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

W sumie to kupiłem to tak trochę na zasadzie, żeby kupić i mieć, do czytania to jeszcze daleko ;) Mam na razie inne rzeczy na rozkładzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Jarpen mię wydał, to i ja się wydam: za koszmarne pieniądze [grube setki] kupiłem Kodeks Karny Tagancewa [stan na 1 maj '21 r] wyd. przez Min. Sprawiedliwości 1922...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szarak   

Władysław Łoziński "Prawem i lewem. Obyczaje na Czerwonej Rusi w pierwszej połowie XVII wieku". ISKRY 2005 - cena 80,80 zł ;)

Edit: zapomniałem napisać gdzie kupiłem tą pozycję, mianowicie Księgarnia Uniwersytecka UMK :)

Edytowane przez Szarak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

A ja kupiłam, po pierwszy raz za własne pieniądze, niewyłudzone od mamy, ani nie od babci (;)) książkę Anny Elizy Markert - Przysposobienie Wojskowe Kobiet (1922-1939) :) (wyd. Bellona 20002)

na allegro za 12.5zł

Książka będzie moim fundamentem do ogromnej wiedzy, którą pragnę zdobyć na temat PWK ;)

Edytowane przez youpendi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
(wyd. Bellona 20002)

Osobiście wątpię, czy Bellona tak długo utrzyma się na rynku :wink:

Ostatnie zakupy kwietniowe, i znowu antykwariat.waw.pl:

Choińska-Mika J., Sejmiki mazowieckie w dobie Wazów, Warszawa 1998, ss. 215;

Królikowski B., Generała artylerii żywot własny, Warszawa 1986, ss. 348;

Strzembosz T., Odbijanie więźniów w Warszawie 1939-1945, Warszawa 1972, ss. 233;

Chmielarz A., Kunert A.K., Spiska 14: Aresztowanie generała "Grota"- Stefana Roweckiego, Warszawa 1983, ss. 265;

Zbrodnia niemiecka w Warszawie, Poznań 1946, ss. 245 [praca zbiorowa].

Zwłaszcza ostatnia pozycja i praca prof. Strzembosza cieszą mnie szczególnie. Na obie polowałem od ładnych kilkunastu miesięcy. Pierwsza ze względu na krótki okres wydania po Powstaniu może być niezwykle ciekawym spojrzeniem na problem, natomiast druga, jest jakby dopełnieniem nieoficjalnej trylogii dziejów konspiracji w Warszawie, autorstwa kto wie, czy nie najwybitniejszego historyka konspiracji warszawskiej. Zdecydowanie najtrudniej dostępnym (dwie pozostałe to Akcje zbrojne podziemne Warszawy 1939-1944 i Oddziały szturmowe konspiracyjnej Warszawy 1939-1944). Całość za 108 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

"Zaszalałam" wczoraj :wink:

Kupiłam książkę "Cierpienie i nadzieja " twórczość plastyczna więźniów obozu oświęcimskiego cena 6 zł ;).

Przyda mi się bardzo na prezentacje na Wok :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

no cuż, jeżeli dalej tak będę wydawał pieniądze to będę żebrakiem.

Zakup ostatni [dzisiejszy]:

Kodeks Karny Austryjacki - ok. 1898 [podobno] z tego co pisało wraz z k.p.k. - kwota o dwa zera większa jak u Bryśki....

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iiks   

Skromnie, ale pierwsze zakupy ;)

- Cedynia Niemcza Głogów Krzyszków

- Testament Krzywoustego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

iiks: to zostało ci jeszcze ok 63 części DNiPP -ów. ;) Powodzenia!

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iiks   

Nie nie, nie mam zamiaru kupować całości, tylko te, które mnie interesują...chociaż może kiedyś ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Pierwsze majowe zakupy...

W empik.com:

Bukalska P., Rysiek z Kedywu. Niezwykłe losy Stanisława Aronsona, Kraków 2009, ss. 328.

W antykwariat.waw.pl:

Geneza Powstania Warszawskiego 1944, Warszawa 1984, ss. 288 [praca zbiorowa];

Stefan Rowecki w relacjach, Warszawa 1988, ss. 385 [praca zbiorowa];

Bartoszewski W., Warszawski pierścień śmierci 1939-1944, Warszawa 1970, ss. 595;

Pawłowicz H., Okupacyjne dzieje samorządu Warszawy, Warszawa 1974, ss. 202.

Za całość niespełna 90 zł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Ja zaszalałem trochę - kupiłem wspomnienia bawarskiego następcy tronu - Rupprechta, Mein Kriegstagebu - 3 tomy, wyglądają na bardzo dobry stan. Niestety cena odpowiednia ~ 460 zł. Ale na jakiś czas mam spokój z zakupami :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłem wspaniały antykwariat na West Endzie (oczywiście Glasgow) - Żona musiała mnie niemal siłą wyciągnąć ;) Kupiłem 'The art of Warfare in the age of Marlborough' Davida Chandlera za jedyne 8.50. Bardzo interesująca praca!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja zaszalałem trochę - kupiłem wspomnienia bawarskiego następcy tronu - Rupprechta, Mein Kriegstagebu - 3 tomy, wyglądają na bardzo dobry stan. Niestety cena odpowiednia ~ 460 zł. Ale na jakiś czas mam spokój z zakupami ;)

Zgłoszę się po to! - koniecznie... :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.