Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zaoszczędzenia w portfelu ;) podrzucam link to darmowych e-bookow z Biblioteki Kongresu USA (w linku znajdziecie książki historyczne, ale na stronie jest tego o wiele więcej). Może ktoś znajdzie sobie coś ciekawego:

http://onlinebooks.library.upenn.edu/webbi...=lccn&key=U

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Kadrinazi - DZIĘKI swoją drogą prośba do moderatora - może by post Kadrinaziego przenieść gdzieś -> np. założyć linka o darmowych, legalnych bibliotekach cyfrowych?

Ja się ostatnio wzbogaciłem o H.Dv. 130/2a: Ausbildungsvorschrift für die Infanterie - regulamin wyszkolenia piechoty, kompania strzelecka. Koszt ze wszystkim zamknął się w 23 zł, więc nieźle ;) Z tego, co gdzieś wyczytałem, to ostatnie wydanie tej części regulaminu. Choć potem pewnie jakieś aktualizacje były.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Efekt nocnego buszowania po allegro i antykwariatach:

Likiernik S., Diabelne szczęście czy palec Boży?, Warszawa 1994, ss. 200.

Wspomnienia legendarnego "Machabeusza", ppor. Stanisława Likiernika, żołnierza KeDywu OW AK i Kolegium "A", jednego z dwóch pierwowzorów Stanisława Skiernika "Kolumba", z powieści Romana Bratnego. Początkowo spisane tylko dla rodziny. Dzisiaj pozycja uchodzi za jedno z bardziej trzeźwych spojrzeń na historię Powstania. Autor znany jest ze swojego krytycznego spojrzenia na dowództwo czy też traktowania Powstania, jako "sukcesu militarnego". Kupione za całe 20 zł w: antykwariat.waw.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Znowu Amazon.co.uk, tym razem The Army of Flanders and the Spanish Road, 1567-1659: The Logistics of Spanish Victory and Defeat in the Low Countries' Wars - podoba mi się sposob w jaki pisze Geoffrey Parker, a i temat raczej mało znany. Przyjemność wraz z przesyłką kosztuje mnie 17 funtow i 75 pensow ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Do wspomnień "Machabeusza" pozwoliłem sobie dorzucić dzisiaj w antykwariacie jeszcze jedną pozycję:

Szarota T., Stefan Rowecki "Grot", Warszawa 1983, ss. 288.

Czyli najzwyczajniej w świecie biografia legendarnego "Grota", pióra jednego z moich ulubionych historyków. Przyjemność ta wyniosła mnie całe 15 zł... A jako że pan był szalenie miły, a i antykwariat niedaleko UW, to coś czuję, że stanę się częstym gościem w nim...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tym razem popołudniowe buszowanie po antykwariatach internetowych, i znowu waw.pl:

Podhorodecki L., Wiedeń 1683, Warszawa 1983, ss. 198

Jaroszewski T.S., Księga Pałaców Warszawy, Warszawa 1985, ss. 174

Borkiewicz A., Powstanie Warszawskie, Warszawa 1964, ss. 612

Razem za wszystko 55 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeszcze dwie pozycje z instytutowego lektorium:

Ney-Krwawicz M., Warszawskie Termopile 1939-1945: Powstanie przed Powstaniem, Warszawa 2008, ss. 200.

Autor którego chyba przedstawiać nie trzeba, opisuje krok po kroku proces powstania koncepcji Powstania. Od pierwszych planów, przez omówienie raportów operacyjnych nr 54 i 154 oraz kwestię 1. SBS jako pomocy dla Kraju po kwestię roli Warszawy w powstaniu powszechnym. Wszystko jasno i dokładnie objaśnione, do tego porządna bibliografia, zdjęcia...

Kunert A.K., Żołnierskie epitafia 1914-1918, 1918-1921, 1939-1945, tom I, Warszawa 1999, ss. 266.

Zbiór różnego rodzaju wspomnień, wierszy, powstałych po śmierci żołnierzy walczących w I WŚ, wojnie polsko-bolszewickiej i II WŚ. Wybrałem głównie ze względu na sporą ilość wspomnień i wierszy o Wieniawie...

Razem wyniosły mnie obie pozycje 16 zł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Zamówiłam na Allegro "Przemarsz przez piekło" Stanisława Podlewskiego. W sumie mnie ten interes wyniósł jakieś 20 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

To ja Ci powiem, żeś świetny biznes zrobiła;) Ciężko o inną pozycję, która by tak plastycznie opisywała piekło kotła staromiejskiego (chyba że coś z Kuleszy). Opisy iście wstrząsające. Tak z ciekawości, jeden czy dwa tomy?

A ja wykonałem kolejny krok na drodze do bankructwa:

Wimmer J., Wiedeń 1683: Dzieje kampanii i bitwy, Warszawa 1983, ss. 484.

Zbrodnie okupanta w trakcie Powstania Warszawskiego 1944 roku, pod red. Datner S., Leszczyński K., Warszawa 1962, ss. 444.

Znowu antykwariat.waw.pl, tym razem 35 zł. Już się zastanawiam, co teraz sobie zamówić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Tak z ciekawości, jeden czy dwa tomy?

Nie wiem... Może 2 w 1 :lol:

Już sprawdziłam! 2 w 1 :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

A ja właśnie dostałem do łapek projekt niemieckiego regulaminu strzelania artylerii z marca 1943 r. (część I) [H.Dv. 200/6: Entwurf. Ausbildungsvorschrift für die Artillerie, Heft 6: Schießvorschrift, Teil I] i mam cały zeszyt 6 :wink: do tego mam jeszcze zeszyt 5, jeden wolumin [jest ich pewnie z 5, nie wiem dokładnie] zeszytu 2.

Koszt aktualnego nabytku to circa 100 zł - przez ten słaby kurs złotego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

No cóż, kurs złotego słaby, ale jak się pokazała dobra oferta i żona wyraziła zgodę (o co chyba jeszcze trudniej ;) ). to kupilem zestawik z regulaminu wyszkolenia artylerii:

- Heft 1 b: Allgemeine Ausbildung zu Fuß

- Heft 2 f: Ausbildung einer Batterie f. F. H. 18 und f. 10 cm Kanone 18

- Heft 2 g: Ausbildung einer Batterie l. F. H. 18

- Heft 2 n: Die Nachrichtenzüge und der Artillerie - Vermessungstrupp -

- Heft 5: Die Führung der Artillerie

- Heft 6: Schießvorschrift).

Mam z nich 2f i 5 oraz 6. Przy czym zeszyt 6 mam na 99% z innego roku i o znacznie zmnienionej treści. Co do reszty to nie mam pojęcia, najwyżej pójdzie na allegro czy coś. Łączny koszt: 210,14 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jakąś obsesję mieć trzeba, znowu antykwariat.waw.pl:

Kara Mustafa pod Wiedniem. Źródła muzułmańskie do dziejów wyprawy wiedeńskiej 1683 roku, pod red. Abrahamowicz Z., Kraków 1973, ss. 410.

Nie żebym się przerzucał z Powstania na Wiedeń, ale zwyczajnie wolę mieć podczas pisania pracy rocznej pewne rzeczy u siebie, większy komfort, niż gdybym miał wypożyczać i martwić się, czy da się prolongować, czy nie.

Podlewski S., Przemarsz przez piekło, Warszawa 1957, ss. 712.

Już jakiś czas się z tym nosiłem, w końcu dzionga mnie zmobilizowała;)

I w Świecie Książki:

Heydecker J.J., Moja wojna: zapiski i zdjęcia z sześciu lat w hitlerowskim Wehrmachcie, Warszawa 2009, ss. 239.

Pozycja absolutnie wyjątkowa. Autor był m.in. sprawozdawcą z procesu głównych zbrodniarzy wojennych w Norymberdze, a także człowiekiem, który był daleki od bycia zwolennikiem Hitlera i nazizmu. Miał znajomych wśród polskich Żydów, co dowodzi że był daleki od uprzedzeń rasowych czy ideologicznych. Do wojska wcielony w '39 (wcześniej wyjechał do Austrii, aby uniknąć tego). W Wehrmachcie był niemal w całej Europie. Od Francji, przez Niemcy i Polskę po ZSRR. Przez całą niemal wojnę sporządzał zapiski, notatki swoich przeżyć i przekonań, mimo iż groziło to w przypadku dostania się w nieodpowiednie ręce, poważnymi konsekwencjami. Wyraźnie widać w tych notatkach, że nie aprobował metod stosowanych przez Niemców. Nieraz pisał o wstydzie jaki odczuwa spacerując ulicami Warszawy zrujnowane po '39, a którą pamiętał jeszcze ze swojego pobytu w niej w '37. Utrzymywał kontakty z Polakami, mimo iż nie wolno było tego robić. Jego zapiski, ze względu na szczątkową ilość wspomnień tego typu, właśnie z terenów Polski, są dzisiaj nieocenionym źródłem. Podobnych ze świecą szukać.

Całość wyniosła mnie około 80 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.