Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

redbaron   

Ja wczoraj miałem udane żniwa aukcyjne, choć mogło być jeszcze lepiej. W każdym razie kupiłem 2 zeszyty niemieckiego regulaminu artylerii z 1937 r. (jeden to "Dowodzenie artylerią" a drugi to szkolenie baterii armat) oraz niemiecki regulamin służby garnizonowej z 1939 r.razem z przesyłkami i innymi opłatami jakieś 80 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja skusiłem się w Taniej Książce na biografię Raczkiewicza pióra M.M. Drozdowskiego, cena bardzo przystępna, bo dwa tomy kosztowały mnie 16 złotych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Dzisiaj mi przyszły dwie książki- Od maja do Brześcia i Przewrót majowy Garlickiego. Z kosztem przesyłki wyszło mi około 15 złotych, więc biznes opłacalny :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moja biblioteka wzbogaciła się o 3 nowe pozycje:

Drogi Cichociemnych, 37 zł

Ukraińska partyzantka 1942-1960 Grzegorz Motyka, 59 zł,

Polskie Państwo Podziemne Stefan Korboński, 36,90 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

He he 5 zeszyt regulaminu piechoty -> kompania przeciwpancerna piechoty z 1941 r. - pewnie gdzieś 75 zł z wszystkimi opłatami wyjdzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Możliwości są dwie, albo zbankrutuję, co biorąc pod uwagę że przenoszę się w końcu na swoje, będzie oznaczało iż czekają mnie trudne dni, albo rodzina mnie wydziedziczy za zawalanie mieszkania kolejnymi książkami;) Tak czy inaczej, moje dni są policzone (w sumie żadna nowość)...

Koszada J., Grupa Kampinos: Partyzanckie zgrupowanie Armii Krajowej walczące w Powstaniu Warszawskim, Warszawa 2007, ss. 374.- 44,64 zł w Prusie (co ciekawe, czytając dzisiaj książkę w autobusie, poznałem kompletnie przez przypadek syna jednego z żołnierzy Grupy Kampinos)

Żbikowski J., Zgrupowanie Armii Krajowej "Leśnik": Geneza i szlak bojowy w Powstaniu Warszawskim, Warszawa 2008, ss. 262.- 39,90 na allegro

A do tego jeszcze mapa Powstania Warszawskiego na planie Warszawy z 1939 roku, za 7,50 w Libronie

A żeby było mało, w tym tygodniu czeka mnie jeszcze wyprawa do lektorium IHUW po książki z przeceny, czyli tak z 20 zł w plecy... a za miesiąc mam egzamin ze średniowiecza...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Widmo bankructwa coraz bardziej wyraźne...

Malinowski K., Żołnierze łączności walczącej Warszawy, Warszawa 1983, ss. 372.- za 25 zł na stoisku ze starymi książkami na przeciwko bramy głównej UW na Krakowskim Przedmieściu... a najlepsze jest to, że już wczoraj wypatrzyłem tam kilka pozycji, które przydałoby się jednak mieć (Cichociemni Tucholskiego, Kedywiacy Henryka "Boruty" i Ludwika "Kosy" Witkowskich, Na dalekiej Ukrainie Serczyka i "Jodła" Borzobohatego).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nocny atak na Amazon.co.uk:

- 'The Military Revolution: Military Innovation and the Rise of the West, 1500 - 1800' Geoffreya Parkera

- Michael Roberts 'Essays in Swedish History' ze słynnym już artykułem 'The Military Revolution 1550-1660' (wydanie z 1976 roku)

Razem z przesyłką sirca about 35 funtow - opłacalna inwestycja ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Widmo bankructwa coraz bardziej wyraźne...

Albinosie skąd ja to znam :> można otwarcie przyznać że po ostatnich moich inwestycjach książkowych również jestem bankrutem :>

Michale fajne pozycje sobie przez amazon sprowadziłeś :>

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albinosie skąd ja to znam :> można otwarcie przyznać że po ostatnich moich inwestycjach książkowych również jestem bankrutem :>

Ja tymczasem pogrążam się coraz bardziej;P

Serczyk W.A., Na dalekiej Ukrainie, Kraków 1984, ss. 375.

Witkowski H., Witkowski L., Kedywiacy, Warszawa 1973, ss. 356.

Po raz kolejny u bardzo miłego pana, który sprzedaje książki na przeciwko bramy głównej UW... ucięliśmy sobie jeszcze krótką pogawędkę, a na koniec razem dałem 40 zł za obie pozycje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Mimo że w miesiącu też wydaję dużo pieniędzy na książki, to zawsze uważam że jest to bardzo dobra inwestycja. Wolę kupić sobie książkę, jak wydać pieniądze na alkohol czy papierosy. Choć w sumie jeszcze zakupy kawy zżerają moje wydatki ;>

PS Ciekawe pozycje Albinosie.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Albinosie- powoli zaczynam Cię rozszyfrowywać. Masz taką maszynkę, która wyrzuca pieniądze na słowo "książka" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

R. Skrynnikow, Borys Godunow - 27,50 zł

W. Filipowiak, Cedynia w czasach Mieszka I - 7 zł

K. Olejnik, Cedynia, Niemcza, Głogów, Krzyszków - 5 zł

L. Podhorodecki, Chanat krymski i jego stosunki z Polską XV-XVII w. - 30 zł

L. Podhorodecki, Jan Sobieski - 15 zł

S. M. Kuczyński, Król Jagiełło - 15 zł

H. Wisner, Rokosz Zebrzydowskiego - 5 zł

S. M. Kuczyński, Rzeczywistość historyczna w "Krzyżakach" Henryka Sienkiewicza - 15 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Gorzej będzie jak ta maszynka zacznie domagać się zwrotu kasy;)

Wolę kupić sobie książkę, jak wydać pieniądze na alkohol czy papierosy.

Na to drugie też byłoby mi szkoda kasy, ale na to pierwsze...

A do tego stoiska to ja jeszcze wrócę, następny cel to biografia "Grota" pióra Szaroty;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dzisiaj, będąc w antykwariacie, znowu nie mogłem się oprzeć i zakupiłem:

Z. Boras, Książęta piastowscy Śląska (6 zł)

J. Dowiat, Chrzest Polski (8 zł)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.