Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

"Adolf H.- ja wam pokażę"

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Czy widzieliście ten film? Jakie jest Wasze zdanie? O co chodziło reżyserowi?

Ja byłam w kinie w piątek i muszę przyznać, że zrobił na mnie ten film wrażenie z pewneych względów. Zrobili go Niemcy. I to nie chodzi tylko o wywołanie śmeichu- również o skłonienie do pewneych refleksji. To całkiem dobry film.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie podobał mi się. Nie był śmieszny, nie był poważny. Był raczej niesmaczny. Z Führera zrobiono kretyna, z Żyda - bohatera. Pokazano podłość nazistów i ich tępotę, co jednak nie poprawiło jakości filmu.

Poza tym, oglądając go, byłem świeżo po ''Upadku''.

Jedyna scena, jaką miło zapamiętałem, w której pokazano niemieckich żołnierzy choćby z krztyną uczuć, to gdy żołnierz strzela z rakietnicy w Sylwestra 1944r. robiąc coś na kształt fajerwerków dla dzieci, a potem delikatnie odprowadza je do domu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Nie podobał mi się. Nie był śmieszny, nie był poważny. Był raczej niesmaczny. Z Fyhrera zrobiono kretyna, Żyda-bohatera. Pokazano podłość nazistów i ich tepotę.

A jak w takim razie ocenić "Dyktatora" z Charlie Chaplinem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Chaplin to inny wymiar. Nie było, wg mnie, odrażających scen seksu z psem czy z ''Ewą Braun''(nie domyśliłbym się). Chaplin miał dwa podłoża: zabawne i dramatyczne, równomiernie wykorzystane. ''Adolf H.'' to było pokazanie tragedii na tle nazistów, bezludzkich morderców. Pokazaniem, że wszyscy Niemcy byli podli, pokrętni i źli. Nie dostrzegłem niczego zabawnego , było to raczej niesmaczne. Poza tym, okres historyczny mi się nie podobał: styczeń 1945r. I Himmler na froncie, na ktorym w grudniu-styczniu 1944-45 była cisza...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

Pokazał Hitlera jako kompletnego świra, który zabijał ludzi bo go ojciec bił i się moczył w nocy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czy widzieliście ten film? Jakie jest Wasze zdanie? O co chodziło reżyserowi?

Ja byłam w kinie w piątek i muszę przyznać, że zrobił na mnie ten film wrażenie z pewneych względów. Zrobili go Niemcy. I to nie chodzi tylko o wywołanie śmeichu- również o skłonienie do pewneych refleksji. To całkiem dobry film.

Ekhm, reżyserem jest Żyd.

Co do ogłądania tego filmu to po zapoznaniu się z opiniami, raczej wolę nie marnować swojego czasu na jakąś papkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Nrohirrin :i chciałoby się powiedzieć "no i co z tego"; czy to że Leone jest Włochem to jego westernowe podróbki westernów są gorsze od oryginałów? Czy z faktu, że L. Riefenstahl była Niemką i to Niemką popierającą A. Hitlera - należy inaczej oceniać jej filmy z Olimpiady, filmy stojące na rewelacyjnym poziomie, oszałamiające techniką? Więc bardzo proszę, nie oceniaj filmó dobry / zły / warto / nie warto e.t.c. przez pryzmat tego że reżyserem jest Żyd, głównym aktorem - Słowak, a naczelnym szwarccharakterem - Madziar...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To z tego, że autor tego tematu napisał (pierwsza wiadomość w tym temacie):

Zrobili go Niemcy

Szkoda, że nie zgłębił się dalej i nie poinformował lub nie chciał poinformować, że reżyserem jest Żyd.

Więc wolałem uściślić.

Poza tym może nie chcesz by to oceniano pod tym względem, ale prawdą jest, że Żydzi raczej mają ustosunkowaną opinię na temat Adolfa Hitlera.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest Szwajcarem żydowskiego pochodzenia, urodzonym w Bazylei i zamieszkałym w Berlinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Taaa....żydowskiego pochodzenia jest bo jest Żydem. Wiadomo, dla niektórych to może być, że nie nazywanie Żydzi z jednej strony tylko osoby ,,żydowskiego pochodzenia", a z drugiej strony nie Żydzi tylko Izraelici. A gdzie w takim razie Żydzi? Wyparowali? ;)

Proszę o pokazanie w takim razie źródła, że nie jest Żydem, tylko i jedynie, że jest rzekomo Szwajcarem.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A kto to jest według kolegi Żyd? Chyba wypadałoby najpierw sprawdzić słownikową definicję określenia Żyd/żyd. Levi urodził się w Bazylei, paszport ma szwajcarski, więc nie widzę błędu w stwierdzeniu, że jest Szwajcarem. Trzeba by go zapytać kim się tak naprawdę czuje - Szwajcarem, Żydem, żydem (tak, pisane małą literą, zgodnie z kanonem języka polskiego), niemniej jednak jako obywatel Szwajcarii jest 100 % Szwajcarem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest obywatelem Szwajcarii to wynika z tego jedynie, że jest obywatelem Szwajcarii. Nic nadto, w tym to, że jest Szwajcarem tez nie wynika.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie bardzo zrozumiałem, o co chodzi w powyższej wypowiedzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.