Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

"Das Boot"

Recommended Posts

Jeden z najlepszych filmów wojennych. Klaustrofobiczny klimat, załoga z dala od nazistowskich Niemiec, która podchodzi z dystansem do przemówien Hitlera do tego niesamowita muzyka śmiem twierdzić, że Das Boot Krafwerku jest najlepszą muzyką filmową w jakimkolwiek wojennym filmi. Jednakże mnie interesuje przede wszystkim jedno ile jest prawdy w tym filmie? Czy jest wiernym odwzorowaniem czy fantazją reżysera?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Markus   

"Das Boot" mam w domu, właśnie miałem ochotę obejrzeć :lol: .

Jednakże mnie interesuje przede wszystkim jedno ile jest prawdy w tym filmie? Czy jest wiernym odwzorowaniem czy fantazją reżysera?

Szczerze mówiąc, myślę, że jest to wierne odtworzenie życia na U-Bootach, ich działalności, ale nie wiem, czy Petersen pokazał nam to "ogólnie", czy chodziło mu o prawdziwą historię pewnej jednostki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi nie o ogólne odwzorowanie, bo sam klimat fantastyczny mi chodzi o to czy ten u-bot, o którym mowa w filmie to historia jakiejś prawdziwej załogi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.