Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Diablo II

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

diablo2.jpg

Diablo II jest koleją grą dobrze znanej w świecie komputerowym firmy Blizzard. Stanowi ona swoistą kontynuacje pierwszej części. Jest to niewątpliwie gra, na jaką czekali fani cRPG i inni zafascynowani pokonaniem Pana Terroru. W stosunku do części pierwszej znacznej poprawie uległa strona graficzna gry, teraz zawiera więcej szczegółów, dodano wiele nowych broni, uzbrojenia i niezliczone ilości przeciwników od zwykłych szkieletów, aż po przerażające monstra. Bardzo dobrze spolszczył tą grę CD Projekt, jednak czyn ten wpłynął ujemnie na klimat gry. D2 nie jest czystym cRPG zawiera wiele elementów gry zręcznościowej (takie jest moje osobiste doznanie). Muzyka przygrywająca w tle tworzy wspaniały klimat. Między aktami można się zrelaksować oglądając kolejne poczynania Diablo i jego braci. Na końcu gry filmiki układają się w jeden długi film trwający coś ok. 20 min :D Niestety jak każda gra D2 posiada tez wady. Najbardziej rażącą jest dość słabo rozbudowany scenariusz i mała ilość broni. D2 oferuje grę multiplayer w wielu opcjach. Tworząc grę na Battle.net ustala się jej nazwę, opcjonalnie hasło i opis, należy podać również ile graczy będzie mogło jednocześnie przebywać w tej grze (od 1 do 8) oraz można nałożyć ograniczenie na poziom przyłączających się postaci. Na końcu wybiera się również poziom trudności gry. Gdy ktoś przyłącza się do gry, automatycznie startuje on w głównym mieście danego aktu ze swoją postacią ustawioną na neutral. Jeśli chce się zadeklarować wrogość w stosunku do innego gracza znajdującego się w grze, należy to zrobić będąc w mieście wyświetlając Party Screen. Bohater części pierwszej po pokonaniu siejącego postrach Pana Terroru wyruszył na wschód. Siły Zła po jakimś czasie znów dają o sobie znać i rozpoczyna się wewnętrzna walka pomiędzy Diablo, a jego pogromcą (efekt ich zmagań można obejrzeć w intrze D2) Diablo pod przebraniem bohatera z pierwszej części utworzył własną armię aby zapanować nad światem i zemścić się na swych ciemiężcach. Wybierając teraz naszego bohatera trzeba się poważnie zastanowić. Do wyboru mamy Amazonkę, Nekromantę, Barbarzyńcę, Czarodziejkę i Paladyna. Każda postać ma określone profesje i zdolności, w których jest najlepsza. Nikt nie dorówna Amazonce w posługiwaniu się bronią strzelecką i oszczepami, Barbarzyńca odznacza się nieprzeciętną siłą i zdolnościami fizycznymi, Nekromanta potrafi natomiast przywoływać martwe sługi (szkielety i takie tam) praktyczne nieprawdaż :D. Specjalizacją Paladyna są aury, Czarodziejka po mistrzowsku posługuje się czarami i kontrolą żywiołów. Każdy gracz znajdzie coś dla siebie.

Do dyspozycji mamy 4 akty o dosyć dużej objętości. Każdemu aktowi odpowiada jedno miasto (kolejno Obozowisko Łotrzyc, Lut Gholein, Kurast i Forteca Pandemonium u stóp Bramy Piekieł). W każdym mieście oraz w jego okolicach jest kilka zejść do podziemi, jak również wejść do różnych, interesujących budowli. Niektóre z nich są obiektami z misji, inne to po prostu bogactwo i punkty doświadczenia. Akcja Diablo II rozpoczyna się w obozowisku Łotrzyc (Rogue Encampment). Mamy tu do wykonania sześć misji. Do najciekawszych należy odnalezienie Deckarda Caina w ruinach Tristram, (gdy tam będziecie wyskoczy na Ciebie obezwładniony przez zło Griswold). Przejście do drugiego aktu gwarantuje pokonanie Andariel (taka babka z czterema łapami, ziejąca trucizną). Potem ruszasz z Warriv'em na wschód do Lut Gholein. W drugim akcie jest niewątpliwe gorąco, ponieważ akcja rozgrywa się na pustyni. Miasto, w którym się znajdziesz jest większe od obozowiska z pierwszego aktu. Z rozmów z mieszkańcami i po misjach wynika, że na końcu drugiego aktu zmierzysz się z bratem Diablo Baalem zamkniętym w ciele potężnego maga Tal Rasha. A tu boom okazuje się, że koleś zdążył już zwiać z grobowca, a na jego miejscu pojawił się mały robaczek Duriel. Pogadasz tutaj sobie z archaniołem Tyraelem (taki gościu ze skrzydłami, bohater niektórych filmików). Ruszając dalej z Meshif dopłyniesz do Kurast, miejsca akcji trzeciego aktu. Tutaj po rozbiciu pewnej kuli i pokonaniu Wielkiej Rady przyjdzie Ci się zmierzyć z Mephisto najstarszym z Mrocznej Trójcy. Większy kłopot sprawi Ci jego obstawa niż on sam :D Z trzeciego aktu wspaniałym telepotrem wyruszysz do Fortecy Pandemonium u bram piekieł. Ten akt jest najmniejszy z wszystkich, ale za to najciekawszy. Pokonanie Diablo (tego czerwonego kolesia) powoduje zakończenie gry. Najpierw musisz złamać pięć pieczęci. Ten czerwony osobnik jest dość szybki. Do najniebezpieczniejszych jego sztuczek należy potężny jęzor ognia, przed którym nie sposób uciec. Po pokonaniu Diablo czeka na Ciebie niespodzianka Krowi Poziom. Należy włożyć do kostki Horadrimów książkę Miejskiego Portalu i nogę Wirta (znajdziesz ją w Tristram). Drzwi do krówek staną przed Tobą otworem :P

Diablo II okazał się hitem za sprawą grywalności. Bardzo dobrze, że wyeliminowano cheatsy (główna przyczyna śmierci gry Diablo). Informacje o postaci grających na Battle.net są przetrzymywane na serwerze Blizzarda. To na tyle. Podziękowania dla GoGo za wkład w tą recenzję. Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące tekstu to piszcie do mnie.

Data publikacji: przed 1 listopada 2001

Autor: Diax

Producent: Blizzard

Wydawca: Blizzard

Dystrybutor: CD Projekt

Internet: http://www.blizzard.com/diablo2

Wymagania: Pentium II 300MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D

Ocena: 7+/10

Nie wierzę, że nie ma takiego gracza, który nawet nie grał w demo Diablo II - jedyna "fantastyka" powiedzmy, umieszczona w "średniowieczu" - która pociągneła mnie oraz wiele milionów graczy na całym świecie. Dzięki CD-Project gra została pięknie spolszczona :P Polecam wszystkim, nawet tym, którzy grają tylko w pasjansa :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   
Nie wierzę, że nie ma takiego gracza, który nawet nie grał w demo Diablo II - jedyna "fantastyka" powiedzmy, umieszczona w "średniowieczu" - która pociągneła mnie oraz wiele milionów graczy na całym świecie. Dzięki CD-Project gra została pięknie spolszczona :P Polecam wszystkim, nawet tym, którzy grają tylko w pasjansa :D

ja w życiu w to nie grałam :D ... miałam wiele razy okazję, ale mi się ta gra nie podoba :P ... nie wiem czemu :roll: .. świr jestem :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Grałem w DII i DIILoD na BN, miałem Amazonkę na 89 lvl z właściwie najlepszymi rzeczami do niej z wyjątkiem Windforce, ale w zamian miałem najlepszą możliwą kuszę, nazwy już zapomniałe. Cd-key zapodziałem i już przez to nie gram, a szkoda...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   
Grałem w DII i DIILoD na BN, miałem Amazonkę na 89 lvl z właściwie najlepszymi rzeczami do niej z wyjątkiem Windforce, ale w zamian miałem najlepszą możliwą kuszę, nazwy już zapomniałe. Cd-key zapodziałem i już przez to nie gram, a szkoda...

Mogę ci dac swój, o ile pirata posiadasz :D

Nieźle ci gra poszła :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ja grałem na oryginale, na BN, więc żeby zagrać na BN potrzebowałem oryginalnego cd-keya. Zresztą na piracie nie pograsz na BN trzebabyło skombinować oryginała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

w D2 grałem i wciąż gram - wykosztowałem sie na oryginale...ale NIC ale to NIC nie zastąpi człowiekowi BATTLE NETu ;) mozna grac i grac...bez znudzenia :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizakk92   

Ja gram w DII cały czas i chyba nigdy mi sie nie znudzi ta gra.Nie gram na BN chociarz mam rginał bo poprostu mi sie nie chce grać z innymi ludzmi na necie. Najlepiej sie gra w domowym zaciszu na SP

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Ja gram w DII cały czas i chyba nigdy mi sie nie znudzi ta gra

Zgadzam się w zupełności :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie co do Diablo są dwa cykle: najpierw tak przez półtora miesiąca gram w Diablo II po kilka godin dziennie, potem mi sie nudzi i nie graz tak z 3 miesiace, a potem gram dalej... ale jeszcze nigdy nie "szczeliłem" nim na wiecej niż 3 miesiaće. Najlepiej gra mi się paladynem oraz druidem (w dodatku LoD oczywiscie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Grywacie w D2 LOD na battlnecie? Tak jak pisałem miałem amazonkę na 89lvl z całkiem fajnymi rzeczami z braku czasu już w to nie gram, ale tak myślę, że może w te wakacje uda mi się wrócić do gry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Grywacie w D2 LOD na battlnecie? Tak jak pisałem miałem amazonkę na 89lvl z całkiem fajnymi rzeczami z braku czasu już w to nie gram, ale tak myślę, że może w te wakacje uda mi się wrócić do gry.

Ja gram :D Jak wrócisz do gry to daj znać, bo ja mam niezłego barbarzyńcę i moglibyśmy pograć razem :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.