Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ostatnio przeczytałem...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja "Alchemika" Paulo Coelho to chyba jednak z piękniejszych książek jaką czytałem... na dowód parce cytatów, lecz to tylko namiastka całej tej książki, które w istocie nie da się opowiedzieć trzeba ją przeczytać :!:

Im bardziej zbliżamy się do naszych marzeń, tym bardziej Własna Legenda staje się jedyna, prawdziwą racja bytu. Paulo Coelho

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. Paulo Coelho

Moje serce obawia się cierpień... - Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie, I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania z Bogiem i Wiecznością. Paulo Coelho

My ludzie umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach które mogłyby być piękne a nie były, o skarbach, które mogłyby być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskami. Obawiamy się sięgać po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje nam się, że nie jesteśmy ich godni, lub że nigdy nam się to nie uda... Paulo Coelho

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem książkę, która dopiero co wyszła z druku: "Śmierć i pogrzeb w starożytnym Egipcie" autorstwa Salimy Ikram. Ciekwa lektura. Znaleść w niej mozna info o zwyczajach grobowych, mumiach, zaklęciach, obrzędach i amuletach. Warte kupna!

smierc_pogrzeb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

CoelHo? brrr.... jego książki powinny się nazywać: złote myśli- każdy znajdzie coś dla siebie.

Moją ostatnią książką jest ksiązka Kinga "Stukostrachy", teraz zabieram się za "Pieśn Susanny" i czekam aż coś nowego napisze Sapkowski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
airman   

Musze się przyznać, że czytam mało, a jak juz cos czytam to przewaznie ksiązki popularno naukowe. Ostatnio (troche dawno bo w sierpniu ale teraz nie mam czasu bo raczej czytam podręczniki to histy i geografi przygotowując sie do olimpiad) czytałem "Tamten okrutny wiek" - Bogusława Wołoszańskiego. Naprawdę świetna ksiązka, no i wiele można sie dowiedziec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

"Ania z Avonlea"

"Ania na uniwersytecie"

"Ania z Szumiących Topoli"

"Wymarzony Dom Ani"

"Ania ze Złotego Brzegu"

"Dolina Tęczy"

"Rilla ze Złotego Brzegu"

innymi słowy - cała seria "Ani z Zielonego Wzgórza" - lektura lekka, zabawna, niegłupia. Jeśli miała bym polecić najlepszą - to oczywiście Anię z ZW oraz "Ania na uniwestytecie". Dwie najlepsze pozycje. Ja czytałam książki, dla zabicia czasu. Przeważnie w szkole. Czytam od końca sierpnia...nie wiem, co potem będzie.

pozdrawiam

mer

"Specnaz" Wiktor Suworow

"Pianista" Władysław Szpilman

"Przygody Tomka Sawyera" Mark Twain

"Zapisane na ciele" J. Winterson

"Forrest Gump" Winston Groom

"Śmierć Hitlera" A. Pietrowa P. Watson

"Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey

"Hitler i upadek Trzeciej Rzeszy" Joachim Fest

"Życie osobiste Adolfa Hitlera" Karol Grunberg

"Okręt" Buchneim

"Anatomia dla artystów"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem Starożytność autorstwa Józefa Wolskiego. Książke czyta się dośc przyjemnie, ale uważam również, że niektóre zagadnienia autor zbytnio spłycił, a szkoda bo książka mogłabybyć jeszcze ciekawsza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Trudna niepodległość : rozważania o gospodarce Polski 1918- 1939 - Landau Zbigniew, Tomaszewski Jerzy.

Taka mała książeczka ale dosyć interesująca, niestety trąci minioną epoką ale i tak mogło być znacznie gorzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Marcel Migeo "Saint Exupery"- nie tak od deski do deski, ale prawie całą. Poczytałam także fragmenty książki Stacy Shiff "Antoine de Saint Exupéry: wielki Mały Książę XX wieku". Bardzo ciekawe książki. Wiele się dowiedziałam o moim ulubionym pisarzu i jego twórczości. Fascynująca postać. W książce Stacy Shiff znalazłam kapitalne fotografie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

J. Conrad "Wyrzutek", "Murzyn z załogi Narcyza" i "Opowieści niepokojące". (Przymierzam się do "Lorda Jima".)

I. Beach "Wspomnienia dziecka żołnierza".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.