Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiona książka

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Ulubiona książka? Gdyby mowa była o samych książkach historycznych bez wahania podałbym "O jeden most za daleko" Ryan'a, jednak tutaj możliwości są znacznie większe. Jednak po chwili zastanowienia wybieram "Władcę Pierścieni" Mistrza Tolkiena. To co udało mu się stworzyć, świat, historia, języki, wierzenia... to istna magia, a "WP" jest tego najlepszym przykładem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ziewak   

Postawię na "Grę Endera". Pomijając rozterki wewnętrzne bohatera (ciekawe, nie powiem), bardzo lubię czytać po raz kolejny opisy życia koszarowego i walk. Gra jest bardzo płynnie opisana, autor porwał mnie swoimi manewrami. :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Moją ulubioną i ukochaną książką jest "TO" autorstwa Króla Horroru - Stephena Kinga. Gdy ją przeczytałem po raz pierwszy, byłem w szoku. Ta powieść uderzyła mnie swoją realnością w nierealności (nie wiem czy mnie rozumiecie) - po prostu akcja, opisana z taką przerażającą dokładnością, wspaniali bohaterowie, psychologiczny opis uczuć i to, że praktycznie bohaterowie zmieniali się na moich oczach, poruszyło mnie do głębi. Rozmach i magia tej książki mnie po prostu urzekła. Książka cudo 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

"Detektyw Poirot: Morderstwo w Orient Expresie" Agathy Christie. Niby wszystko jest prawie oczywiste, a tu taki niespodziewany obrót sprawy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Bez wapienia "Ojciec chrzestny" ta ksiazka nauczyala mnie wiecej niz czesc nauczycieli przez ostatnie piec lat. Bardzo podobalo mi sie tez "Dziesieciu malych Murzynkow" Agaty Christie, czy LotR ale Don Vito i jego ekipa zajmuja niepodzielnie pierwsze miejsce na liscie moich ulubionych ksiazek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu zdecydowanie "Władca Pierścieni", "Silmarillion" i "Hobbit" Tolkiena a także seria Muminków Jansson. Dalej serie: "Mroczna Wieża" Kinga, Wiedżmin Sapkowskiego. "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa - genialna książka. "Zbrodnia i kara" Dostojewskiego. Uwielbiam też Shakespare'a "Makbeta", "Tytusa Andronikusa", "Sen nocy letniej"... długo by wymieniać :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to Ojciech Chrzestny za świetne opisanie świata włoskiej mafii. Ale nie to , żeby mnie więcej niż przez pięć lat nauczyli w szkole Wołodio :P .

Z historycznych to chyba Polska Piastów i ... biografia Piłsudzkiego. To by było na tyle :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Polska Piastów i ... biografia Piłsudzkiego.

Czyjego autorstwa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
biografia Piłsudzkiego.

To czemu ja Panie nie widzę w II RP, toż temat o Marszałku jest a i w innych kwestiach zapewne też masz sporo do powiedzenia.

Co do ulubionych książek to jest ich zbyt wiele aby o nich pisać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A, i zapomniałem o swojej ulubionej książce :roll:

Na pewno jeśli chodzi o historyczne to biografia Zygmunta III autorstwa Wisnera, nie dość, że obiektywna to jeszcze IMHO to wzór biografii - uwzględniono wszelkie cechy i poczynania władcy itp. Z takich inszych to "Trzej muszkieterowie" Dumasa, lubię XVII - wieczne klimaty, na dodatek napisane na tyle zgrabnie, że 700 stron można połknąć w tydzień.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Henryka Cepnika.. Pamiętam , że była to jedna z pierwszych książek historycznych , które przeczytałem i podobała mi się bardzo. Mimo to Gnomie spróbuję się w temacie wypowiedzieć . JESZCZE coś pamiętam. Raczej póki coś pamiętam :P .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   
Dla mnie jest to Ojciech Chrzestny za świetne opisanie świata włoskiej mafii.

No akurat jeśli chodzi o zgodność z rzeczywistością Godfather to bajeczka. Puzo z prymitywnych bandziorów zrobił mężów honoru, co zakrawa na jakiś żart... Ale ksiązka jako taka jest świetna (film również)

Moja ulubiona książka? Mam ogromny sentyment do "Templariusza z Jeruzalem", powieści osadzonej w czasach krucjat. Mocna pozycja, jedyna książka, którą czytałem parę razy, a niektóre fragmenty mam wykute na blache:)

Za to największe wrażenie zrobiły na mnie "Wyspy Bezludne" W. Łysiaka. Mądra i wartościowa książka, polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
o akurat jeśli chodzi o zgodność z rzeczywistością Godfather to bajeczka.

Tak to prawda. Jednak są rzeczy, które zgadzają się z rzeczywistością.

"Ojciec Chrzestny" jest kapitalnie napisany- narracja to mistrzostwo. Jak czytałam tę książke- to czułam jakbym tam była. Postacie są świetnie zarysowane. Ciesze się, że najpierw przeczytałam książke, a dopiero potem obejrzałam film. Choć i film i książka zyskują moje uznanie.

Moje ulubione książki (listy nie zamykam- wkrótce do niej coś zapewne dojdzie).

"W księżycową jasną noc" Whartona- płkałam czytając historię żołnierzy działających w Ardenach. Można popłkać, można isę pośmiać, porozmyślać. Ta książka ma w sobie niesamowity klimat i jest bardzo ciekawa. Wstrząsneła mną, zawsze do niej będę wracać.

"Napoleon i jego marszałkowie"- amator, pasjonat napisał książke budzącą zazdrość profesjonalnych historyków. Znakomita książka. Kapitalny język. Źródło wiedzy dla napoleonistów- bardzo dobre. Napoleon i jego marszałkowie stają się dla nas zwykłymi ludźmi- ze swoimi słabościami, porażkami, ale i bohaterami dokonującymi nadludzkich czynów. Książka legenda. Jestem niezwykle dumna, że mam ją na swojej półce.

"Nocny lot"- Exupery za uczucia, którymi jest ta książka przepełniona, za magię słów.

"Ziemia Planeta ludzi"-Exupery- jak wyżej- za uczucia, słowa, klimat- to jest cud.

Jedne z moich ulubionych fragmentów: "Wszystkie głosy pustyni odzywają się w nawoływaniach wartowników. Pustynia nie jest już pustym domem: jedna karawana mauretańska namagnetyzowała noc"- pobudza to wyobraźnie. Czuje się tę pustynie, piasek, słyszy się te dźwięki.

"Pilot wojenny"- Exupery- za prawdę, szczerość.

"Mały książę"- Exupery- za poetykę, za piękno, za lekcej, które z tej książki płyną.

W książkach Exupery widzimy samego autora- te uczucia, emocje, opisy pustyni- te książki są niesamowite. Prawda o ludziach i świecie przekazana w piękny sposób. Sam fakt, że Exupery był pilotem, że miał bogate życie wpływają na to, że jego książki są neizwykle interesujące. Swoją drogą Exupery to ciekawa postać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dymuś   

Moimi ulubionymi książkami są takie 3... moje ulubione... tj:

-Ogniem i Mieczem

- Potop

- Pan Wołodyjowski

Trylogia Sienkiewicza. Cóż będę się rozpisywać? Każdy z nas(chyba) zna Trylogie. Wiele razy czytałam... Ile ja łez wylałam czytając Trylogie to się w głowie nie mieści ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.