Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

System operacyjny

Jakiego systemu operacyjnego używasz?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Windows
      22
    • Apple
      0
    • Linux
      2
    • Unix
      0
    • Mac OS
      0
    • inny (jaki?)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   
to mogę przygotować Ci kiedyś małe zestawienie argumentów...

Na pewno nie masz problemów z wirusami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vista to żadna rewolucja to lepsza wersja XP. Przyjemniejsza dla oka i bardziej funkcjonalna.

Czy ja wiem. Pracuję na nim już 3 miesiące i już zauważam jak duże są różnice. Przede wszystkim jest o wiele stabilniejszy w bezpieczniejszy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
na niekorzyść Pingwina przemawia to, że wiele programów na nim po prostu nie ruszy

Jeśli jakość Linuxa się potwierdzi to zapewne więcej osób na niego przejdzie, stąd większa liczba programów (gier i tego wszystkiego) będzie robiona głównie pod niego (działanie na Windowsie będzie tylko dodatkiem i to niekoniecznym, gdy więcej ludzi będzie siedziało na Linuxie). Pamiętam jak to się miała sytuacja, gdy wszyscy jechali na Windowsie 98, a później przechodzili na XP. Na 10 komputerów w mojej okolicy, 9 było z systemem 98, ten jeden XP. Później sytuacja zmieniała się na korzyść XP i teraz 98 ze świecą szukać. No i trudno też szukać teraz programów robionych tylko i wyłącznie na Windowsa 98.

Wiem, że to nietrafne porównanie (bo XP i 98 to produkcja Windowsa), ale zawsze jakieś :roll: :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Spróbuje zamontować Linuxa i XP(Vista mnie zawiodła) na jednym kompie.Internet z Linuxa ,reszta na XP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ja używam XPka Home Edition :] Nawet gdybym chciał, to nie mogę zmienić na Vistę, gdyż mam starego kompa i za mało RAMu :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

na niekorzyść Pingwina przemawia to, że wiele programów na nim po prostu nie ruszy

Gnomie, to jest kolejny stereotyp na temat Linuxa. Prawda, że część gier i programów (szczególnie komercyjnych) może nie chodzić pod tą platformą systemową, lecz od czego są emulatory (najprostszy, emulujący najpotrzebniejsze rzeczy, do tego bezpłatny - "wine", do wymagających gier i wyższych jakościowo programów, chociażby "Crossover Linux", który niestety jest płatny) i linuxowskie ich odpowiedniki. Wbrew pozorom, wiele programów posiada swoje wersje pisane także specjalnie pod Pingwinka lub świetne (nieraz lepsze od oryginału) zamienniki.

Na pewno nie masz problemów z wirusami.

Nie nie mam, do tego system jest dużo stabilniejszy, szybszy, nie wiesza się (no chyba, że zaczniemy się bawić konsolą, albo synaptic'em i zainstalujemy "kłócące się" ze sobą programy :( ), itd.

Jeśli jakość Linuxa się potwierdzi

Ja potwierdzam na własnym przykładzie :)

Pingwinek, od razu po przesiadce z platformy Windows'a wydaję być trudniejszy (bądź, co bądź inny system) i na początku rzeczywiście taki jest, lecz później jest już łatwiej...

Pozdrawiam :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Jeśli jakość Linuxa się potwierdzi to zapewne więcej osób na niego przejdzie

Na razie tego po ankiecie nie widać :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Właśnie zainstalowałem SP 1 do Viśty i żadnych zmian na lepsze nie widzę (być może jest to spowodowane tym, że miałem wszystkie poprawki), no cóż podobno będę miał bezpieczniejszy system.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Jak zapewne każdy może zobaczyć - mam Windowsa (XP Professional). Dlaczego akurat ten? Szczerze nie mam w tej kwestii nic do gadania, "ci", co kupili mojego kompa tak zadecydowali. Windows - pełen komfort, świetny wygląd, 0 problemów z oprogramowaniem... Czego tu jeszcze chcieć? :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Funta   

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Windowsa XP. Nie mogę się za to przekonać do Visty. U mnie ona co prawda nie pójdzie ale gdy zasiadłem w szkole... Pogubiłem się totalnie. To chyba z przyzwyczajenia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
U mnie ona co prawda nie pójdzie ale gdy zasiadłem w szkole... Pogubiłem się totalnie. To chyba z przyzwyczajenia ;)

Coś w tym jest ja u siebie mam np. 'klasyczne menu start' (czyli takie jak w XP) bo w tym 'viścianym' też jakoś nie mogłem się zorientować, ale poza tym da sie z tym systemem żyć w zgodzie, czekam na nowym system Windows 7 (robocza nazwa), ma być modułowy czyli coś na wzór Linuksa, ciekawe co z tego wyjdzie.

A i zapraszam do zapoznania się z tą prezentacją, może się komuś przyda Win PE 2.0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja większość z Was używam Windy XP, na viście co prawda tylko raz udało mi się coś poklikać, jednak jakoś mnie do niej nie ciągnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.