Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
stokri

Matura 2008 i przelicznik

Rekomendowane odpowiedzi

Magda 18   

Instytut Historii UJ podał info na swojej stronie, że w na rok 2008/2009 jednak rozszerzenie będzie liczone lepiej:) Widać więcej takich jak my miało z tym problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Świat schodzi na psy :roll: . Aby dostać się na historię na jednym z najlepszych uniwersytetów w kraju wystarczy zdać podstawową historię :wink: . I gdzie tu sens, gdzie logika ja się pytam?
Bo to głupi system jest :wink: Moja kuzynka nie dostala się na weterynarię, dlatego że chemię rozszerzoną zdała na 28%, a jakby nie zaczynała poziomu rozszerzonego, to dostałaby się bez problemu. Podobnie kolega, który pisał rozszerzoną matmę i nie dostał stypendium, a jakby dał sobie spokój, miałby pierwszy rok na uczelni prywatnej za darmo :D
wiec teraz pozostaje tylko kuc , kuc i kuc ; -)
Zacznij od poprawnej pisowni, bo gubisz polskie litery :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mefiu100   

ehm ... może i czepiasz się szczegółów *, choć brak 'ogonków' przy literka nie utrudnia odczytania wyrazu , to j.polski,posługiwanie się nim zobowiązuje heh , więc stosując sie do Twojej prośby drogi kolego z forum , będę się starał pisać po polskiemu. Ok ?

*na szczegółach w końcu świat zbudowany ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123ZXC   

WITAM,

mam pytanie odnosnie nieszczęsnej matury z historii.

Miałam poważny dylemat, co do wyboru zdawanego poziomu, ostatecznie, ze strachu, zdecydowalam się na historię podst., gdyz próbna rozszerzona wypadła mi nieciekawie.

Zastanawia mnie tylko, czy uczelnie biorą pod uwagę wynik z matury podst. , mimo ze wymagają rozszerzonej? Czy jesli będę mieć podstawę na 80 %, mam szansę dostać się na równi z tymi, którzy napisali gorzej rozszerzoną? Chodzi mi zwłaszcza o UJ i UAM. Jak to jest W PRAKTYCE? Ostateczną deklarację, co do poziomu muszę złożyć na początku lutego i spędza mi to sen z powiek.

z góry dziekuję za odpowiedz.

i to pytanie zarówno o studia dzienne jak i ZAOCZNE. Jesli nie dostanę się na dzienne, pójdę zawzięcie na historię zaoczną- (nie wyobrażam sobie innego dla siebie kierunku) . Czy ktoś studiuje historię ZAOCZNIE ( w Krakowie np. ?)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
(nie wyobrażam sobie innego dla siebie kierunku)

Ja też sobie nie wyobrażałam i proszę, a jednak :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda 18   

Witam:) Co do naszej dyskusji na temat kryteriów na UJ na historie ostateczna wersja jest taka, że lepiej zdawać podstawę :/ To się kilka razy zmieniało, ale byłam w Krakowie kilka dni przed ostateczną deklaracją i pani mi powiedziała, że skoro nie ma przelicznika w przepisach to nie mogą go stosować i chociaż każdy wie, że to jest niesprawiedliwe to bedzie liczona tak samo podst jak rozsz. Dlatego zmieniłam w ostatniej chwili na podstawę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Yen   

No własnie ja też zmieniłam. A teraz oblał mnie zimny pot. Na stronie z rekrutacja jest napisane, że liczą na prawo historię rozszerzoną. Nie wiem, kiedy zostało to zmienione, bo jak ostatnio odwiedzałam tą stronę to warunki rektrucacji były inne. Otóż było tam napisane, że można zdawać podstawę LUB rozszerzenie. Po tym zmieniłam rozszerzenie na podstawę. Jest koniec marca, nie można zmienić deklaracji a tu - rozszerzenie! Ironia losu. Czy przeliczą mi podstawę na rozszerzenie? Proszę, niech to się okaże możliwe! Chyba nie chcecie mi powiedzieć, że nierozważnie przekreśliłam swoje szanse na dostanie się na UJ?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kto wam to powiedział?

Na prawo liczą (rok temu liczyli) na studia dzienne:

Ang. podst, Wos podst. rozsz., Hist. podst. rozsz.

Z rozszerzonego można przeliczyć na podstawę zgodnie z tabelką w drugą stronę się nie przelicza...

Nowa matura - suma punktów ze stopnia rozszerzonego uzyskanych na maturze pisemnej z przedmiotów: historia i wiedza o społeczeństwie oraz z wybranego stopnia z jednego języka obcego (także „języki martwe”)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jordi   

A nie jest tak, że angielski lepiej mieć rozszerzony bo liczą wtedy razy 1,5 punktu a za podstawowy 1.>>>>?

może stąd ta pomyłka...bo podobnie z hist i wosem...

//Adm. Interpunkcja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a nie jest tak, że angielski lepiej mieć rozszerzony bo liczą wtedy razy 1,5 punktu a za podstawowy 1.>>>>?

może stąd ta pomyłka...bo podobnie z hist i wosem...

Jest napisane wyraźnie... na UJ nie ma żadnego mnożenia. Jeśli zdajesz język rozszerzony to wiadomo, że z podstawy musi być więcej, bo taka jest tabelka to biorą pod uwagę tą większą liczbę procent z matury żadnych mnożników nie ma.

Maxmalnie 500% do zdobycia w tamtym roku 411% trzeba było mieć w 1 rekrutacji by się dostać czyli jakoś 82% średnia z matury.

http://www.uj.edu.pl/dydaktyka/studia_2008.php?id=4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda 18   

Na prawo wydaje mi się, że od początku było rozsz. Przynajmniej tak wynika z kryteriow ogłoszonych na stronie UJ 30.05.2007 "suma punktów ze stopnia rozszerzonego uzyskanych na maturze pisemnej z przedmiotów: historia i wiedza o społeczeństwie oraz z wybranego stopnia z jednego języka obcego (także „języki martwe”)." Ogólnie jest tak, że do 7 lutego uczelnie mogły zmieniać kryteria ale po 7 II już nie bo to był termin ostatecznych deklaracji. Ja dowiadywałam się kilka dni przed tym terminem ale mnie interesuje tylko historia więc zmieniłam na pods. Nawet się cieszyłam, że dobrze, iż są inne wymagania na prawo i na hisotrie bo przynajmniej oczekujący na dostanie się na prawo nie będą zapychać miejsc na historii jak co roku ;) Niektore uczelnie zmieniały na ostatnią chwile, straszne chamstwo bo wiem jak moje kolezanki miały z tym problem. Wg mnie najlepiej dowiedzieć się samemu dokładnie na tym wydziale na ktory chcesz się dostać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.