Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
stokri

Matura 2008 i przelicznik

Rekomendowane odpowiedzi

stokri   

Mam takie pytanie dotyczące matury z historii. Czy w tym roku dalej funkcjonuje ten chory przelicznik p Giertycha bo zastanawiam sie czy opłaca sie zdawanie na poziomie rozszerzonym historii skoro i tak moge nie dostac sie na wymarzone studia bo kolega z podstawy moze zdawac podstawe i miec wyzszy wynik niż ja. więc mam pytanie co lepsze rozszerzenie czy podstawa??? Moze ktoś sie spotkał juz z taka sytuacja??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale na niektóre kierunki biorą tylko rozszerzony patrz prawo UJ... bo chyba to jest tak, że jak piszesz rozszerzoną przeliczą Ci na podstawe, ale w odwrotną stronę już nie, ale nie jestem tego pewien.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
stokri   

No tak tylko ale ja akurat nie wybieram sie na prawo tylko na historie :wink: i moge zdawac albo rozszerzona albo podstawe i nie wiem co jets lepsze???? czy starac sie bardziej na rozszerzona :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda 18   

Też wybieram się na UJ na historię i też byłam zaskoczona decyzją o liczeniu matury z historii podstawowej. Cały czas byłam przekonana, że będę zdawać rozszerzenie ale w takim razie nie opłaca mi się bo łatwiej napisać podstawe powyzej 90% niż rozszerzenie. Pisałam w tej sprawie maila do UJ i odpisali, ze liczą tylko podstawe a jak ktoś zdawał rozszerzenie to i tak będa liczyć tylko podstawe. Więc chcąc nie chcąc, bardziej opłaca się pisać podstawę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Więc chcąc nie chcąc, bardziej opłaca się pisać podstawę.

Świat schodzi na psy :roll: . Aby dostać się na historię na jednym z najlepszych uniwersytetów w kraju wystarczy zdać podstawową historię :P . I gdzie tu sens, gdzie logika ja się pytam?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda 18   

Może zrobili to, żeby od razu zdecydować czy chce się iść na prawo czy na historię? ( na prawo biorą rozszerzenie)? Z tego co słyszałam to często jest zamieszanie bo kandydaci na prawo albo administrację dają "rezerwowo" na historie i potem blokują miejsca historykom. Teraz jak wymagania są inne na każdy z kierunków to może będzie mniej bałaganu. Chociaż ja też jestem za rozszesrzeniem bo w takim razie ryzykuję, że albo UJ albo nic :P bo we wszystkich innych uniwersytetach biorą pod uwagę rozsz. więc nawet nie mam po co tam składać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mefiu100   

Ale... za maturę rozszerzoną jest przecież większy przelicznik niż za podstawę ? ;]

załóżmy... życzą sobie historie.. P lub R ... za P mamy 0,1 , za R 0,2 ... to logiczne ,że lepiej zdawać R... chyba ,że się mylę ?

Wyjaśnij KTOŚ.

bo jeśli nie...to w lutym zmieniam deklarację ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda 18   

Przelicznik ustala sobie uniwersytet i sa kierunki na ktore zaznacza, że proporcja jest 2:1 więc wiadomo, że łatwiej napisac na 51% rozsz niz na 100 podstawe :P Ale jesli uniwersytet podał tylko, że życzy sobie podstawe no to nie moze w zaden sposob policzyc lepiej rozsz bo musial by to zaznaczyc wczesniej, nie? Skoro mozna tylko jeden poziom zdawac. UJ mówi, że liczy tlyko podstawe, tzn tak się dowiedzialam z oficjalnych wymagań na 2008/09 na stronie UJ i z maila ktorego wyslałam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Diseh   

Wymagania na prawo większe niż na historie?

http://www.uj.edu.pl/dydaktyka/studia_2008.php?id=4

dla kandydatów z nową maturą; nowa matura - suma punktów ze stopnia rozszerzonego uzyskanych na maturze pisemnej z przedmiotów: historia i wiedza o społeczeństwie oraz z wybranego stopnia z jednego języka obcego (także „języki martwe”)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja już nic nie wiem- mam nadzieję, że do 2009 wszystko się pozmienia, bo sorry- to jak chce iść na historię to mi się nie opłaca zdawać rozszerzenie? I w ogóle- chcę zdawać ang. rozszerzony, choć wymagają podstawę- i przez ten głupi przelicznik mi się nie opłaca. To jest paranoja!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mefiu100   

Ja mam o tyle dobrze ,że na na wrocławskim wysłałem kumpla do dziekanatu po info , choć na stronie wszystko przejrzyście opisane , ale... lepiej dmuchać na zimne ; - )

Napoleonka -> w 2009 pewnie będzie jeszcze większy 'burdel' heh ; - )

[ Dodano: 2007-10-20, 10:49 ]

Skoro na prawo na UJ życzą sobie 3xR .. no to czas najwyższy zacząć się uczyć ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.