Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
stokri

Matura 2008 i przelicznik

Recommended Posts

stokri   

Mam takie pytanie dotyczące matury z historii. Czy w tym roku dalej funkcjonuje ten chory przelicznik p Giertycha bo zastanawiam sie czy opłaca sie zdawanie na poziomie rozszerzonym historii skoro i tak moge nie dostac sie na wymarzone studia bo kolega z podstawy moze zdawac podstawe i miec wyzszy wynik niż ja. więc mam pytanie co lepsze rozszerzenie czy podstawa??? Moze ktoś sie spotkał juz z taka sytuacja??

Nie wiem, ale na niektóre kierunki biorą tylko rozszerzony patrz prawo UJ... bo chyba to jest tak, że jak piszesz rozszerzoną przeliczą Ci na podstawe, ale w odwrotną stronę już nie, ale nie jestem tego pewien.

stokri   

No tak tylko ale ja akurat nie wybieram sie na prawo tylko na historie :wink: i moge zdawac albo rozszerzona albo podstawe i nie wiem co jets lepsze???? czy starac sie bardziej na rozszerzona :wink:

Magda 18   

Też wybieram się na UJ na historię i też byłam zaskoczona decyzją o liczeniu matury z historii podstawowej. Cały czas byłam przekonana, że będę zdawać rozszerzenie ale w takim razie nie opłaca mi się bo łatwiej napisać podstawe powyzej 90% niż rozszerzenie. Pisałam w tej sprawie maila do UJ i odpisali, ze liczą tylko podstawe a jak ktoś zdawał rozszerzenie to i tak będa liczyć tylko podstawe. Więc chcąc nie chcąc, bardziej opłaca się pisać podstawę.

Albinos   
Więc chcąc nie chcąc, bardziej opłaca się pisać podstawę.

Świat schodzi na psy :roll: . Aby dostać się na historię na jednym z najlepszych uniwersytetów w kraju wystarczy zdać podstawową historię :P . I gdzie tu sens, gdzie logika ja się pytam?

Magda 18   

Może zrobili to, żeby od razu zdecydować czy chce się iść na prawo czy na historię? ( na prawo biorą rozszerzenie)? Z tego co słyszałam to często jest zamieszanie bo kandydaci na prawo albo administrację dają "rezerwowo" na historie i potem blokują miejsca historykom. Teraz jak wymagania są inne na każdy z kierunków to może będzie mniej bałaganu. Chociaż ja też jestem za rozszesrzeniem bo w takim razie ryzykuję, że albo UJ albo nic :P bo we wszystkich innych uniwersytetach biorą pod uwagę rozsz. więc nawet nie mam po co tam składać.

mefiu100   

Ale... za maturę rozszerzoną jest przecież większy przelicznik niż za podstawę ? ;]

załóżmy... życzą sobie historie.. P lub R ... za P mamy 0,1 , za R 0,2 ... to logiczne ,że lepiej zdawać R... chyba ,że się mylę ?

Wyjaśnij KTOŚ.

bo jeśli nie...to w lutym zmieniam deklarację ;p

Magda 18   

Przelicznik ustala sobie uniwersytet i sa kierunki na ktore zaznacza, że proporcja jest 2:1 więc wiadomo, że łatwiej napisac na 51% rozsz niz na 100 podstawe :P Ale jesli uniwersytet podał tylko, że życzy sobie podstawe no to nie moze w zaden sposob policzyc lepiej rozsz bo musial by to zaznaczyc wczesniej, nie? Skoro mozna tylko jeden poziom zdawac. UJ mówi, że liczy tlyko podstawe, tzn tak się dowiedzialam z oficjalnych wymagań na 2008/09 na stronie UJ i z maila ktorego wyslałam.

Estera   

Ja już nic nie wiem- mam nadzieję, że do 2009 wszystko się pozmienia, bo sorry- to jak chce iść na historię to mi się nie opłaca zdawać rozszerzenie? I w ogóle- chcę zdawać ang. rozszerzony, choć wymagają podstawę- i przez ten głupi przelicznik mi się nie opłaca. To jest paranoja!

stokri   

A mam pytanie co z Uniwersytetem Slaskim czy podstawa czy rozszerzenie moze ktos sie orientuje bo to jest tam na stronie tak napisane ze sama nie wiem:D

mefiu100   

Ja mam o tyle dobrze ,że na na wrocławskim wysłałem kumpla do dziekanatu po info , choć na stronie wszystko przejrzyście opisane , ale... lepiej dmuchać na zimne ; - )

Napoleonka -> w 2009 pewnie będzie jeszcze większy 'burdel' heh ; - )

[ Dodano: 2007-10-20, 10:49 ]

Skoro na prawo na UJ życzą sobie 3xR .. no to czas najwyższy zacząć się uczyć ;p