Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Ulubiony autor/autorka

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

Dziwię się, że jeszcze nie powstał taki temat :D [pan coś przeoczył, panie adminie? :D ]

Jaki jest wasz ulubiony autor lub autorka książki? Mile widziany byłby tytuł książki, przy nazwisku - często nie kojarzy się autora z książką :)

jwgreen.gif

:DJanette Winterson

"Written on the Body" ["Zapisane na ciele"] oraz "Oranges are not the only fruit" ["Nie tylko pomarańcze"]

3.jpg

:DStephen King

The Green Mile ["Zielona mila"], Misery ["Misery"], Different Season ["Skazani na Shawshank"]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
merogne   

Jak ktoś z taką twarzą ma nie pisać horrorów :!: Brrrrr.....

W zasadzie czytam wszystko poczynając od instrukcji obsługi i składu jogurtu :razz:

Jeśli chodzi o Egipt to też czytam wszystko. Naukowe i chłam. Obojętnie.

Jestem też fanką fantasy... hm... wielką!

Niekoronowanym królem jest oczywiście Tolkien, a później już cała plejada: Sapkowski (ten od Wiedźmina), G.R.R. Martin (Pioeśń Lodu i Ognia). Feliks Kres (księga całości). Nie chę dużo wymieniać, bo jeśli ktoś nie czyta fantasy, to i tak mu te nazwiska wiele nie powiedzą, a zapychać serwera nie chcę.

Nawiasem mówiąc S.King też napisał ksiązkę fantasy: Oczy smoka.

Bardzo lubię Mario Puzo (ten od Ojca chrzestnego). Jakiś czas temu czytałam Rodzinę Borgiów - powaliła mnie na kolana!

Kryminały też czytam, oczywiście. Z ostatnich odkryć: Borys Akunin (XIX-wieczna Rosja, nazywane kryminałami retro) i Steven Saylor (cykl Roma sub Rosa, czyli Rzym czasów schyłku republiki. Naprawdę dzika przyjemność!).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Paulo Coelho, za biblie miłości - Alchemika.

Stanisław Jerzy Lec za Myśli nieuczesane.

Andrzej Sapkowski za Wiedzmina.

J.R.R. Tolkien za Władce Pierścieni i wszystkie z nim związane książki.

Gajus Swetoniusz Trankwillus za Żywoty Cezarów.

Juliusz Verne, wspomnienie dzieciństwa :)

Miron Białoiszewski i Marcin Świetlicki za oryginalność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
merogne   

Widzę, że jednak nie jestem osamotniona w czytaniu fantasy :razz:

A Paulo Coelho faktycznie z Alchemikiem to pierwsza dziesiątka. To jedna z tych książek, z których zapamiętałam coś chyba na całe życie, przede wszystkim : starać się nie zostać na zawsze "sprzedawcą krzyształów".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kiya   

Uwielbiam horrory Dean'a Koontz'a ("Fałszywa Pamięć", "Opiekunowie", "Ostatnie drzwi przed niebem", "Intensywność", "Grom"... )

W jego powieściach oprócz dreszczyku grozy mozemy znaleźć naprawde głębokie przesłania. Polecam Koontza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   

Wstyd przyznać, ale baaaaaardzo mało czytam :D ... ulubieni autorzy... nie mam za bardzo z czego wybierać, z racji mojego lenistwa w czytaniu... niech będą:

* Maria Kann,

* Stefan Żeromski (nie bijcie :P )

* Antoine de Saint-Exupéry :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

John Ronald Reuel Tolkien :D "Władca Pierścieni", "Hobbit"...

Stefan Żeromski :D "Syzyfowe prace", "Siłaczka"...

Aleksander Kamiński :P "Kamienie na szaniec"...

Henryk Sienkiewicz :P "Krzyżacy", "Latarnik"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ARWENA   

Hermann Hesse, Gabriel Garcia Marquez, Fiodor Dostojewski, Athony de Mello, Jerzy Pilch, Olga Tokarczuk, Antoine de Saint Expuery, William Golding.

Marcin Świetlicki, Andrzej Bursa, Rafał Wojaczek, Halina Poświatowska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

J.R.R. Tolkien za "Władcę Pierścieni" i "Silmarilliona", prawdziwe mistrzostwo

Cornelius Ryan za "O jeden most za daleko" i "Najdłuższy dzień", komentarz taki sam jak wyżej

Norman Davies jego "Europa" jest perełką wśród książek historycznych

Robert Ludlum człowiek legenda, genialny "Pakt Holcrofta" i wiele innych fenomelnych powieści

Alistar MacLean podobnie jak Ludlum, u niego najbardziej spodobały mi się "Złote Wrota"

Również książki Cholewczyńskiego i Remy'ego bardzo mi się spodobały ostatnimi czasy, jednak ze względu na to, że przeczytałem ledwe po jednej ich książce na razie trudno mi coś więcje o nich powiedzieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

J R.R. Tolkiena za niesamowitego "Władcę Pierścieni" a w tym za: ( śródziemie, elfów, krasnoludy etc.) :P Gabriela Marqueza za " Sto lat samotności", Normana Davisa za "Powstanie 44", i wiele innych. Czytanie to moja druga pasja (obok historii) :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Tom Clancy- za "Czerwony Sztorm", "Casus Beli", "Polowanie na Czerwony Pazdziernik" i "Stan Zagrozenia"

Larry Bond- za niesamowity "Kocioł"- czyli kolejna wizja III Wojny Światowej tyle, że tym razem tymi złymi są Francja i Niemcy. A głównym przeciwnikiem rzecz jasna chłopcy spod Gwiaździstego Sztandaru (Stany Zjednoczone) i... Polska (a nasi chłopcy latają na F-15!:wink: ). Bardzo ciekawe, choć dopiero co zacząłem;)

Robert Ludlum- za cykl książek o Bourne'ie.

Stephen Ambrose- za jego styl pisania książek historycznych. "D-Day" i "Obywateli w mundurach" czytałem jak dobrą beletrystykę.

Cornellius Ryan- j/w. Bardzo podobne pióro, choć nieco bardziej "wymagające" książki od poprzednika- Ambrose'a. "O jeden most za daleko" stał się w końcu klasykiem i wzorcem do naśladowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako jest to mój pierwszy post na tym forum. Jak wielu z Was również czytuję książki fantasy, a ulubieni autorzy to:

J.R.R Tolkien: "Władca Pierścieni", "Hobbit"

Jacek Piekara: "Sługa Boży", "Młot na Czarownice", "Miecz Aniołów", ostatniej części przygód inkwizytora Mordimera Madderina jeszcze nie miałem przyjemności przeczytać, jednak sądze, że książka będzie równie genialna jak poprzednie;)

Andrzej Sapkowski "Wiedźmin"

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.