Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Historyczna seria "Gazety Wyborczej"

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

"Historia powszechna" w 21 tomach pod patronatem prof. Normana Daviesa to nowa kolekcja książkowa "Gazety Wyborczej".

Więcej informacji -> http://serwisy.gazeta.pl/kolekcje/1,85316,4498789.html

Spis książek -> http://serwisy.gazeta.pl/kolekcje/1,85316,4498681.html

Zapowiada się całkiem ciekawa kolekscja, z tym, że nigdzie nie ma cen :? Wiem tylko, że pierwszy tom będzie kosztował 7,50 zł. Ale mnie interesują inne tomy i ich ceny :wink:

Co myślicie o tej serii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Może być interesujące, pytanie tylko ile to będzie kosztować :roll: . Pierwszy tom kupię na pewno, co do reszty to będzie zależało od oceny pierwszego i ceny za kolejne. Bo jeśli ma to kosztować dajmy na to 20 zł, czy też więcej, to kupowanie tego co środę mija się z celem. Wolę już za pieniądze zaoszczędzone w ten sposób kupić sobie książkę uznanego autora, choćby na allegro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Pierwszy tom kupię na pewno, co do reszty to będzie zależało od oceny pierwszego i ceny za kolejne. Bo jeśli ma to kosztować dajmy na to 20 zł, czy też więcej, to kupowanie tego co środę mija się z celem.
Dokładnie. Ja też na pewno kupię pierwszy tom, a z kolejnymi jest taka sprawa, że najchętniej kupiłbym tomy 3, 4 i 5, reszta już mnie mniej interesuje...

Mnie bardzo denerwuje natomiast fakt, iż na grzbietach książek będą numery tomów :? To jest bardzo głupi pomysł Wyborczej. Mogli zrobić tak jak "Rzeczpospolita", która nie numeruje cyklu "Mitologie świata", z których kupiłem tylko pierwszy tom poświęcony wierzeniom starożytnych Greków i który dobrze wygląda na półce nie wyróżniając się numerem na grzbiecie :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Pierwszy tom kupię z samej ciekawości na pewno (i z powodu przystępnej ceny oczywiście). Z resztą zobaczę jaki będzie ich koszt. Cóż poczekamy zobaczymy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Mnie zainteresowały tomy 6, 14, 18 i 21. Nie wiem w którym będzie coś o Napoleonie. Tytuły są dość niejasne i nie spodziewam się wielkich rzeczy. Uważam, że kupienie I tomu to dobry pomysł, bo można się zorientować jakie to książki, czy w ogóle warto się nimi bliżej zainteresować...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

No cóż, kupiłem I tom i... w sumie szczerze mówiąc nie wiem czy będę kupował nastepne. Przejrzałem parokrotnie książkę i choć jestem nawet-nawet zadowolony, to nie jestem jeszcze pewny zakupu kolejnych tomów. Na pewno jestem zainteresowany tomami - 3,4,5 i 18.

Aha! Kolejne tomy mają ponoc kosztować 15 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam kupić pierwszy tom, ale okazało się to niewykonalne. Dowiedziałam się jednak, że mamie mojej koleżanki została jedna książka – więc chyba trafi do mnie.

15 zł. Pomnożyć to przez liczbę tomów… Nie wiem czy opłaca się kupowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Z tym nakładem wydaje mi się podejrzanie, ja sobie zamówiłem wcześniej w kiosku to mam, ale było ich bardzo mało. Nie zdziwił bym się gdyby nakład pierwszego ,najtańszego tomu był bardzo mały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
kolejne tomy będą kosztować 29,99

czyli ponad 600 zł za calość

:shock:

Nie upadłem tak nisko, by wydawać jakieś 3/5 pensji mojej mamy na książki :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
kolejne tomy będą kosztować 29,99

czyli ponad 600 zł za calość

Hahahahahaha, nie mogę, 600 zł. Toż to jest rozbój w biały dzień. Za taką kasę to ja na allegro będę miał niewiele mniej książek, znacznie bardziej wartościowych. Np. "Wehrmacht 1933-1939" Kozaczuka za ok. 15 zł, "Starożytność" trojaczków za 45 etc. A to są pozycje wysoko cenione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moja mama była chętna mi finansować zakup serii po cena nie wyższej niż 20 zł, (chociaż jak dla mnie to 20 też jest dużo). Ale 30 zł to zdecydowana przesada. Za 600 zł po prostu nie opłaca się. Za te pieniądze mogę sobie kupić inne książki i półkę na nie :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
kolejne tomy będą kosztować 29,99
Czyli w tym momencie mówię Gazecie Wyborczej NIE. 29,99 zł to totalne zdzierstwo i złodziejstwo w biały dzień. Dlatewgo też nie zamierzam kupować żadnego z tomów z tej serii, natomiast I tom wystawiam na Allegro w celu spieniężenia 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Seria historia powszechna PWN jest korzystniejsza... o 10 zł droższa..., ale wiedza nieporównywalnie większa, podręczniki stworzone przez same gwiazdy zagadnień, a pan Davies historykiem jest dobrym, ale w poszczególnych epokach nie może się równać z Wolskim, Wyrozumskim, Rostworowskim czy Wójcikiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.