Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Mienso

Co to za okręt?

Recommended Posts

Andreas   

Niemiecka miniaturowa łódź podwodna typu ''Seehund'' używana mniej więcej w latach 1942-1945.Jedna z najlepszych konstrukcji okrętów podwodnych :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Speedy   

Hej

Niemiecka miniaturowa łódź podwodna typu ''Seehund'' używana mniej więcej w latach 1942-1945.Jedna z najlepszych konstrukcji okrętów podwodnych :P

Jedno zdanie i dwa błędy :wink:

- to na obrazku to jest Hecht, nie Seehund. Podobny okręcik ale mniejszy i prostszy (np. napęd tylko elektryczny). Skonstruowany mniej więcej na początku 1944.

- Seehund skonstruowany został we wrześniu 1944.

Nie mogę zgodzić się też ze stwierdzeniem "Jedna z najlepszych konstrukcji okrętów podwodnych " - chyba wypadło ci słówko "miniaturowych" :) Przecież to tak jakbyś napisał że Smart jest jednym z najlepszych samochodów :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Miło mi poznać znawcę-nigdy nie byłem dobry w temacie marynarki wojennej.Dziękuję i przepraszam :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Glasisch   

To jest U XXVII shemud. Narobił niezłego rabanu aliantom w lutym 1945 roku zatopił ok 6 okrętow. Należy pamiętać że w załodze były 2 osoby i przenosił 2 torpedy więc sukces był ogromny.

widzę jakiś zastój tutaj, może by w tym miejscu zacząć kontynuować quiz marynistyczny w formie zagadek fotograficznych, czy pytań tekstowych. Proszę o informację?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum. Mam pytanie o okręt, jednak dane które posiadam są nieprecyzyjne. Oto co wiem. Mój dziadek jako Ślązak został wcielony do Wehrmachtu. Trafił do Africa Corps, wylądował w Libii a dokładnie w Trypolisie. Do portu zawinęły wtedy dwa lub trzy okręty z żołnierzami i zaopatrzeniem. Dziadek opowiadał, że po przyjściu następnego dnia rano do portu wszystkie były już zatopione w czasie nocnego ataku aliantów. Chciałbym się dowiedzieć jakie to mogły być okręty (w sensie - nazwy). Niestety dziadek zmarł w 2000 roku i od niego już się tego nie dowiem. Mam nadzieję że nic nie poplątałem, bo tą historię usłyszałem jeszcze będąc brzdącem nie bardzo wiedząc co to wojna. Wiem że te informacje to prawie nic, ale może znajdzie się ktoś kto jest pasjonatem kampanii afrykańskiej i akurat będzie znał odpowiedź:) Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiem tylko że wypłynął z Włoch. Niestety nic więcej. Były to najprawdopodobniej właśnie włoskie statki. Przerzucano nimi ludzi i sprzęt. Z relacji dziadka służył pod Rommel'em i brał udział w walkach o Tobruk, czyli desant musiał się odbyć wcześniej. Bardziej przybliżyć ram czasowych nie potrafię. Biorąc pod uwagę osobę dowódcy to wydaje mi się, że raczej chodziłoby o początek 1941 roku. Może też pomoże informacja że nie służył on w jednostce pancernej, ale w piechocie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.