Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Mienso

Co to za okręt?

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Niemiecka miniaturowa łódź podwodna typu ''Seehund'' używana mniej więcej w latach 1942-1945.Jedna z najlepszych konstrukcji okrętów podwodnych :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

Hej

Niemiecka miniaturowa łódź podwodna typu ''Seehund'' używana mniej więcej w latach 1942-1945.Jedna z najlepszych konstrukcji okrętów podwodnych :P

Jedno zdanie i dwa błędy :wink:

- to na obrazku to jest Hecht, nie Seehund. Podobny okręcik ale mniejszy i prostszy (np. napęd tylko elektryczny). Skonstruowany mniej więcej na początku 1944.

- Seehund skonstruowany został we wrześniu 1944.

Nie mogę zgodzić się też ze stwierdzeniem "Jedna z najlepszych konstrukcji okrętów podwodnych " - chyba wypadło ci słówko "miniaturowych" :) Przecież to tak jakbyś napisał że Smart jest jednym z najlepszych samochodów :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Miło mi poznać znawcę-nigdy nie byłem dobry w temacie marynarki wojennej.Dziękuję i przepraszam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

To jest U XXVII shemud. Narobił niezłego rabanu aliantom w lutym 1945 roku zatopił ok 6 okrętow. Należy pamiętać że w załodze były 2 osoby i przenosił 2 torpedy więc sukces był ogromny.

widzę jakiś zastój tutaj, może by w tym miejscu zacząć kontynuować quiz marynistyczny w formie zagadek fotograficznych, czy pytań tekstowych. Proszę o informację?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum. Mam pytanie o okręt, jednak dane które posiadam są nieprecyzyjne. Oto co wiem. Mój dziadek jako Ślązak został wcielony do Wehrmachtu. Trafił do Africa Corps, wylądował w Libii a dokładnie w Trypolisie. Do portu zawinęły wtedy dwa lub trzy okręty z żołnierzami i zaopatrzeniem. Dziadek opowiadał, że po przyjściu następnego dnia rano do portu wszystkie były już zatopione w czasie nocnego ataku aliantów. Chciałbym się dowiedzieć jakie to mogły być okręty (w sensie - nazwy). Niestety dziadek zmarł w 2000 roku i od niego już się tego nie dowiem. Mam nadzieję że nic nie poplątałem, bo tą historię usłyszałem jeszcze będąc brzdącem nie bardzo wiedząc co to wojna. Wiem że te informacje to prawie nic, ale może znajdzie się ktoś kto jest pasjonatem kampanii afrykańskiej i akurat będzie znał odpowiedź:) Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko że wypłynął z Włoch. Niestety nic więcej. Były to najprawdopodobniej właśnie włoskie statki. Przerzucano nimi ludzi i sprzęt. Z relacji dziadka służył pod Rommel'em i brał udział w walkach o Tobruk, czyli desant musiał się odbyć wcześniej. Bardziej przybliżyć ram czasowych nie potrafię. Biorąc pod uwagę osobę dowódcy to wydaje mi się, że raczej chodziłoby o początek 1941 roku. Może też pomoże informacja że nie służył on w jednostce pancernej, ale w piechocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.