Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gmD

Historyczne Vademecum

Rekomendowane odpowiedzi

gmD   

No więc ja mam pytanie. Przygotowuję się do matury i jestem ciekawy jakie vademecum historyczne byście mi polecili, operon, nowa era czy może coś innego. Słucham waszych rad.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
uczeń23   

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest połączenie wiedzy z serii "Poznać przeszłość zrozumieć dziś"- wydawnictwo Stentor(klasa 1,2,3) oraz proponowanego już Mariana Toporka. Jednakże jest to jedynie zalążek wiadomości jakie powienien posiadać maturzysta. Dobrym uzupełnieniem są książki naukowe wydawnictwa PWN(o czym powstał już temat na tej stronie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Nie wiem jak z tym vademecum, ale podręczniki z Operonu są beznadziejne, niestety 90% podręczników w moim LO jest z Operonu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak z tym vademecum, ale podręczniki z Operonu są beznadziejne, niestety 90% podręczników w moim LO jest z Operonu.

Pewne podręczniki są zdecydowanie gorsze, vademecum operonu naprawdę jest drogie i naprawdę ma dużo informacji i wiele fajnych szkiców ułatwiających uczenie się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mefiu100   

hmm ... vademecum z operonu nie znam , ale co komu szkodzi przejść się do empiku i namacalnie sprawdzić ? ;- ]

Także spotkałem się z niezbyt pozytywną opinią dotyczącą podręczników operonu ... ale np podręcznik do Wosu mają świetny i wszyscy go chwalą xD

Dla zainteresowanych :

Wiedza o społeczeństwie

Zbigniew Smutek,Janusz Maleska,Beata Surmacz

Są dwie części i też nie za tanie ... ale kto o tych wydatkach będzie pamiętał za X lat ?

Tak na marginesie ... do wosu chwalony jest także podręcznik :

Konstantego Adama Wojtaszka wyd.Wsip

Pozdrawiam wszystkich z 2008 ;- ]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Hmmm, czy aby przypadkiem to nie jest temat odnośnie historycznego vademecum ?

Ja z Operonu już drugi rok mam podręczniki do biologii,chemii,fizyki geografii, pierwsze dwa uważam za co najmniej słabe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Wiedza o społeczeństwie

Zbigniew Smutek,Janusz Maleska,Beata Surmacz

Ja korzystam z tych książek i jestem tak średnio zadowolona. Owszem, w rozszerzeniu jest dużo informacji. Generalnie w porządku są te książki, ale mogły być lepsze.

Dobre też jest vademecum z historii z wydawnictwa Operon, kosztuje ok, 50 zł., ale informacji jest tam naprawdę ogromna ilość.

Musze je sobie sprawić, admin wie co mówi :wink: Choć o Operonie wiele złego słyszałam. Ja mam biologie i wos Operonu. Miałam też WOK tego wydawnictwa. WOK jest fajny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie program Supermemo Historia, ja na tym działam już stosunkowo długo i mam 63% :lol: mam nadzieje ze do matury skoncze:D moze forma nauki nie jest zbyt opisowa, bo pytania praktycznie o same konkrety, ale po jakims czasie nauka sprawia przyjemnosc, wiadomo jednak ze trzeba uzupelnic to czyms jeszcze, chyba skorzystam z vademecum 2008 operona skoro tak go polecacie:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
niebla   

vademecum z operonu jest w formie uporzadkowanego zbioru faktów, dat, informacji które może nam posłużyć jako uzupełnienie do szkolnych podręczników i innych historycznych książek. Jest obszerne, przejrzyste, drogie [chociaz na allegro mozna kupić z roku 2007 za pół ceny] z tyłu posiada indeks miejsc i osób. ogólnie polecam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Kupiłam operon. Bardzo fajna książka i płyta jest nawet. Jestem zadowolona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.